Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor fog korulbelul Jezus...

Mikor fog korulbelul Jezus visszaterni? Ki jartas a jelenesek konyvenek a profeciajaban? Mik a nagyobb esemenyek amik lesznek a Jelenesek konyve szerint mielott Jezus vegleg levetne a sarkanyt a buntetes vermebe?

Figyelt kérdés
2019. szept. 30. 00:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nagyon varom jezust. Dicsoseg legyen az Atya nak mert erdemes. Emelje fol a meltok arcat az igazsag Kiralya a Foldi halal utan barmi jon.
2019. szept. 30. 00:54
 2/12 anonim ***** válasza:
19%

Több felfogás kering ezzel a kérdéssel kapcsolatban.


A római katolikusok azt vallják, hogy Jézus már visszatért az eukarisztiában.

A jehovisták is azt vallják, hogy visszatért, de láthatatlanul! (Az egyik meghiúsult visszatérési dátumtól hirdetik ezt)


Ezeket azért írom le, hogy tudjad, milyen válaszokra számíthatsz.


Mikor fog kb. jönni a tolvaj? Hajnalban, amikor mindenki mélyen alszik? Vagy éjfélkor?

Jézus úgy jön el, mint éjjel a tolvaj! Légy készen mindig!

2019. szept. 30. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%

Naszóval. Jézi haver, ha létezett is, már meghalt. Ha máshonnan nem, de a bibliából biztos tudod. A teste elrohadt, lebomlott és a biológiai folyamatok révén visszatért az élet végtelen körforgásába. Az eszmerendszer, amit képviselt, viszont megmaradt.


Tudom, hogy mire gondolsz.


Nekem is meghalt a nagypapám, amikor kicsi voltam, akit nagyon szerettünk, de szerencsére az eszmerendszer, amit képviselt megmaradt. Nem várjuk a második eljövetelét, mert nem tud eljönni mégegyszer. A teste elrohadt a földben. Pont, mint a te képzeletbeli spanod.


Amúgy ne akard annyira, hogy eljöjjön. Láttad a Kaptárt vagy a Walking Dead-et? Tudod, ezeknek -a halottak visszajönnek, feltámadnak- dolgoknak sosincs jó vége.



Písz!

2019. szept. 30. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

#3


Mekkora egy varacskos disznó vagy te 3-as.


Vágom, hogy nem vagy keresztény, meg azt is, hogy feltűnt, a kérdező fundamentalista, így komolytalan ember.


De azért, hogy ennyire semmibe vegyél másokat, (értelmesebb hívőket), hogy elkezdj "Jézizni," ritka taplóság.


Üdv. egy ateista.

2019. szept. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Jézus azt tanította, hogy egyedüli az Atya ismeri ennek idejét, ha csak Ő nem fórumozik most, senki se tud majd rá válaszolni. Lehet még ma este visszatér, lehet 2000 év múlva.

Ezért nálunk katolikusoknál azt tanítják (#2 hozzászóló hazudik), hogy mindig állj rá készen. Mert vagy így, vagy bármikor bekövetkező halálod által úgyis az Úr színe elé kerülsz ítéletre.

2019. szept. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Nekünk az a dolgunk, hogy készen álljuk a vele való találkozásra. Ez történhet akár úgy, hogy eljön a végítélet. Vagy történhet a mi személyes "világvégénkkel", vagyis a halálunkkal. Jézus azt mondta, hogy senki sem tudja a napot, csak az Atya. Fölösleges tippelgetni.
2019. szept. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Azt a napot és órát senki nem tudja csak az Atya.
2019. szept. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Jézus Sátánt a Földre levetette, amikor visszatért, de még a Földön nem kezdte meg az uralmát. Azt irja a jelenések könyve, hogy Jézus először az égi birodalmat tisztitja meg.

Ezt abból lehet látni amit a vers ir.

(Jelenések 12:7–9) 7 És háború tört ki az égben: Mihály és az angyalai harcra keltek a sárkány ellen. A sárkány is harcra kelt az angyalaival együtt, 8 de nem győztek, és többé már nem volt helyük az égben. 9 Ledobták hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti. Ledobták őt a földre, és az angyalait is ledobták vele együtt.

(Jelenések 12:12) 12 Ezért örülj, te ég, és ti, akik ott laktok! Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van.”

Sátán itt létét a Földön globálisan növekvő iszonyatos események jelzik. Miért? Mert tudja, hogy kevés ideje van, és a lakott Földön levőket igyekszik félrevezetni.

2019. szept. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Kinek?

Nekem már eljött. Neked kell kég 3-5 élet, ha ennyire az beburkolózás útját választod.

Mindenkinél más. De ah a biblia is írja, szinte felismerhetetlen, mindenkinél más, váratlan formájú, hosszú, stb.

Nekem egy rövid időszak volt, amikor elkezdtem az világmindenség közös pontjaival foglalkozni, a gyönyör, hála, stb annyira elöntöttek, hogy azóta a szolgálat az életem, amiért bár ezt istenért teszem, többet és jobbat kapok, mint azt elképzelni tudtam volna. Enyém a gyözelem, a jóság, a szeretet, amely által csak még jobb szolgája vagyok a mindennek.


A végleges levetés nem e síkon fog történni. Nagyon keveseknek jut olyan sors, amiben e síkon képesek kidolgozni magukból minden rosszat. De jézus sose mondta, hogy e kettő összefüggne, a leggyarlóbb, legbölcstelenebb ember is képes megváltódni, hiába kell még neki több száz év a negatívok összes formájától való megtisztuláshoz.


Ha valakinek kérdése van, privátban, kérlek.

Isten imád titeket.

2019. szept. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18%

Még annyit, ahogy jézus is mondta, "Ne magatokon kívül keressétek a megváltásotokat. Azt csak ti magatoknak adhatjátok meg."

Szóval a 'jézus második eljövetele' egy szimbólum arra, amikor az egyén eléggé elsajátítja a szeretetet. Jézus egy szimbólum a jó-ra.

...Ahogy a biblia is írja...

Látom sokan nagyon félre vannak vezetve az értelmezésében, pedig MINDEN benne van. Minden tudás, minden bölcsesség, minden válasz, csak érteni kell, mit jelentenek az ott leírtak.

Egy példa... szellemi, spirituális fejlődésen megyünk keresztül. Hogy lenne szabad akarattal harmóniában az, ha egy külső erő megváltiztatja a legbelsőbb énünket, abból kitörölve a rosszat, átalakítva és megnövelve a jót..., mert ez az amit jelent a külső megváltás sokak szerint...

2019. szept. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!