Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szülőként ti előre megírt...

Szülőként ti előre megírt szöveget preferáltok vagy jobb, ha a gyerek saját szavaival mondja el, hogy mit akar?

Figyelt kérdés
A rózsafüzér miatt kérdezem, ahol ugyanazt a szöveget mondják el újra és újra és újra és újra ahelyett, hogy egyszerűen beszélgetnének Istennel. A családot azért kaptuk, hogy kézzel fogható legyen az, hogy kik is vagyunk mi neki. Valóban csak előre megírt szöveggel lehet hozzá közeledni? Ti szülőként, katolikus szülőként valóban így is gondoljátok, hogy a saját gyereketek egy szöveg sokszor elmondása alapján kerülhet hozzátok közel és kérhet?
2019. szept. 30. 10:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagyok szülő még, de amúgy nem ez számít. Az számít ahogy mondja a gyerek és milyen szándékkal.

Ha anyák napján felolvas egy ideillő Petőfi-verset, mert ezzel tudja most elmondani az érzéseit, akkor ennek is örülök. Ha saját szavaival mond jókívánságot, az is ugyanolyan jó. A lényeg, hogy gondolt az anyukájára anyák napján és valahogy ki akarta fejezni a szeretetét.

2019. szept. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha Isten helytelennek gondolná egy előre meghatározott ima mondását, akkor maga Jézus nem adott volna számunkra egy "mintaimát", a Miatyánkot, amit tudtommal a protestánsok is imádkoznak rendszeresen.


"Valóban csak előre megírt szöveggel lehet hozzá közeledni?"

Ezt egyedül tőled hallottam még, bizonyára tévedsz. Isten meghallgat minden szívből jövő imát, legyen az előre megírt vagy egyszerű fohász.

2019. szept. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A mintaima egy sorrendet mutat, ahogy kéne csinálni. Először is hozzá kell szólni, nem máshoz. Miatyánk, ki vagy a mennyekben....

Legyen meg a kellő tisztelet, ahogy a szülőhöz is kéne, hogy legyen, de természetesen nem emberi tisztelet Isten felé, hanem a legnagyobb, legmélyebb. Szenteltessék meg a te neved (a te személyed)

Elismerjük, hogy ő jobban tudja és ne csak egy kívánságautomatának nézzük a Teremtőt. Legyen meg a te akaratod.


De ettől függetlenül én én vagyok, te pedig te, különböző élettel, érzésekkel, titkokkal, bűnökkel, örömmel és bánattal, amit képtelenség ugyanazokkal a szavakkal elmondanunk.

Én szülő vagyok. És fájna, ha a gyerekem egy előre megírt szöveggel közeledne, ha ennyire semmibe venne, ha ennyire kevésnek tartana, hogy nem a saját szavaival mondaná el mi bántja, mi az öröme vagy kérése.

2019. szept. 30. 11:21
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

#3

Nem értem ezt a belemagyarázást. A Miatyánk egy teljesértékű ima, amit egyaránt imádkoznak katolikusok és protestánsok is. Jézus ezt tanította az apostoloknak. Ha Istennek bármi problémája lenne vele, sőt "fájna" neki, ahogy te írod, akkor Jézus nem tanította volna meg.

2019. szept. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A mintaima egyenlő egy szép anyáknapi verssel. De én, mint anya, akkor sem azt várom el a gyerektől, hogy naponta húszszor vagy többször mondja el nekem ahelyett, hogy beszélget velem.
2019. szept. 30. 12:02
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Édesanyám sosem bánta, hogy minden évben "előre megírt" verssel köszöntöttem anyák napján. Ez egyébként nem jelenti azt, hogy nem beszélgetek vele saját szavaimmal. Isten esetében sem jelent kizárólagosságot, hogy ha valaki "mintaimát" mond az akkor tuti nem imádkozik saját szavakkal. Mint írtam, Isten a szívet nézi.

A Miatyánk nekünk katolikusoknak azért egy kiemelt imádság, mert maga az Úr tanította ezt.

De annyit ne felejtsünk el, hogy az ima elsősorban nekünk fontos. Isten úgyis tudja, hogy mit szeretnénk. A kontemplatív imamódszer - mint amilyen a rózsafüzér - a szemlélődésen keresztül minket visz közelebb Istenhez, nyitottabbá válunk iránta és segít összeszedetté válni. A rózsafüzér során az igazi lényeg Krisztus életének kulcseseményeinek szemlélése.

2019. szept. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 KZitus ***** válasza:

Szia


Mint a legtöbb dologban, itt is az a legjobb a gyerek számára, ha hallja a szüleit imádkozni, ha hallja hogyan fejezi ki az Istenbe vetett hitét az anyja, vagy az apja. A személyes példa mindennél hatásosabb.

Hallottam néhány gyermeket imádkozni pl. evés előtt, illetve más alkalmakkor, meglepően élő hitről bizonyosodtam meg. Biztosan nagyon kedvesek lehettek Isten előtt is az ilyen imák :-)

2019. szept. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Én szülő vagyok, és fontosak a gesztusok, az uvariasság is, a gyermekeim részéről jövő névnapi-születésnapi köszöntőnek, verseknek is örülök.

De rosszul érezném magam, ha csak ezek lennének, a szívből jövő spontán beszélgetések nagyon fontosak, ha ez nincs, akkor valami miatt nem jó a kapcsolat, azt kell hogy gondoljam.

2019. szept. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"Isten esetében sem jelent kizárólagosságot, hogy ha valaki "mintaimát" mond az akkor tuti nem imádkozik saját szavakkal."


Én arra gondoltam, hogy egy rózsafűzér ima hány előre megírt imát jelent? Szerintem fantasztikus dolog, ha a gyermek egy jeles napra megtanul egy verset, és azt elmondja nekem, mert valóban úgy is gondolja. De ha ezt a verset naponta ki tudja hányszor (hány ima a rózsafűzér?) elmondja nekem ahelyett, hogy inkább beszélgettünk volna, az nem esne jól.

2019. szept. 30. 13:59
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

#9

Jó de azért tisztázzunk egy fontos konkrétumot. Te ugye nem Isten vagy? Mert kicsit úgy tűnik, mintha annak képzelnéd magadat. Ha nem te vagy Isten, akkor honnan tudod, hogy Ő melyik imát miként fogadja? Miért gondolod, hogy ami neked tetszik, az Istennek is tetszik, ami neked nem tetszik, az pedig neki sem tetszik?

2019. szept. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!