Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan aki vallásos...

Van itt olyan aki vallásos családban nőtt fel mégsem lett hívő belőle?

Figyelt kérdés
Szerintem senkire nem szabad ráerőltetni hitet főleg gyerekre nem
2019. okt. 3. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Természetesen van. Én is még 18-20 évesen is vallásos voltam, habár akkor már kezdtem skeptikus lenni sok mindennel szemben, idövel felfedeztem, hogy az egészben semmi logika, semmi értelme, csak annyi, hogy az embereket függövé tegye és folyamatos büntudatok keltsen bennük egy nem létezö valaki nevében.
2019. okt. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Ismerek ilyet. Meg olyat is, akinek kőkemény ateista szülei voltak és felnőtt korban keresztény lett.
2019. okt. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
4%

Én valamennyire hittem Jézusban, de serdülőkoromtól felfelé nem foglalkoztam ezzel, benyaltam ellenőrzés nélkül a Bibliáról szóló hazugságokat és az evolúciót is. Illetve azt nem, mert tanulmányaim alatt mindig is gyanús volt. Aztán felnőve elkezdtem utánajárni a dolgoknak eldöntve, h az igazság érdekel, még ha nem is tetszik majd. Most Jézusé vagyok és még tetszik is:)

Pl. én is jártam abban a cipőben, amiben az első. Aztán utánanéztem a dolgoknak, meghallgattam a másik oldalt is.

2019. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

"Most Jézusé vagyok"

Akkor úgy is viselkednél.

Ha Jézus létezik, akkor te a sátáné vagy.

Ha nem létezik, akkor csak simán káros, amit csinálsz.

De mindenkinek. Neked is.

Nem tudom, hogy fizetnek-e neked ezért, de még így is rosszul jársz vele.

2019. okt. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%

Én hitetlen családban nőttem fel, egyedül csak én vagyok hívő már kiskorom óta, pedig mindenki le akart róla beszélni.

Most 25 éves vagyok és keresztény gyülekezetbe is járok.


Winner winner chicken dinner!

2019. okt. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Hívő családban nőttem fel. Még prédikáltam is a szószékről huszonévesen.


Ateista lettem. :)

2019. okt. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Igen. bár nem voltunk az a nagyon durván vallásos "minden vasárnap templom, asztali ima stb..." család, de voltam elsőáldozó, bérmálkozó. De végül nem lettem vallásos. Kinőttem a mesékből.
2019. okt. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Balogh Vajk ***** válasza:
0%
Van olyan alma ami almafán nőtt, de nem nem lett alma belőle?
2019. okt. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagymamám nagyon vallásos volt, de én már óvodás koromban is utáltam templomba menni. Elsőáldozó még voltam, mert nem mertem ellenkezni, de bérmáláson már nem vettem részt.
2019. okt. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor úgy is viselkednél.


Ha Jézus létezik, akkor te a sátáné vagy.


Ha nem létezik, akkor csak simán káros, amit csinálsz.


De mindenkinek. Neked is.


Nem tudom, hogy fizetnek-e neked ezért, de még így is rosszul jársz vele."


Odavagy nagyon, imádkozom érted!

Viszont fokoznom kell zavartságod, sajnálom, mert Jézussal nem lehet rosszul járni. Sajnálom. Ezért ne engem utálj, hanem magad. Te is választhatod Őt.

És azt se feledd, hogy a törzsfejlődés nem azért mese, mert én itt azt írom a GYAK-on...

Sok áldást, mihamarabbi megtérést kívánok!

2019. okt. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!