Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki lelkész szeretne lenni,...

Aki lelkész szeretne lenni, annak is tanul, annak lehet barátnője?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy én katolikus vagyok, de van egy fiú aki lelkésznek tanul(tehát református), és ugye náluk házasodhatnak a lelkészek is, de akkor ez azt jelenti, hogy barátnőjük is lehet? Ha még fiatal és még csak tanul.

És lehet más felekezetű barátnője, vagy csak református?



2019. okt. 5. 19:38
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Igen.
2019. okt. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Amit tehát Isten egybekötött, azt ember ne válassza szét.

Szerintem sok boldogságot nektek.

2019. okt. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha még annyira se vagytok jóban, hogy ezeket tőle kérdezd meg, akkor...

Egyébként azzal tisztában vagy, hogy veled mi a helyzet katolikusként egy más felekezetűvel való párkapcsolatban?

2019. okt. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Ma találkoztam egy rendezvényen egy katolikus pappal, aki bemutatta pár embernek a két fiát. A legtöbben nem veszik túl komolyan a cölibátust.(Maximum nem házasodnak és ennyi.) A reformátusoknak meg nincs is. Sőt a reformátusok házasodhatnak katolikussal, de a katolikus más vallásúval már nem. (Legalábbis én így tudom.) Szóval a reformátusoknál ez nem tiltott dolog, a katolikusoknál már az, de most ne ez válasszon el egy olyan embertől, aki szerethet téged. Viszont gondolom, hogy te nem vagy túlzottan vallásos ilyen szempontból, legalábbis ez jött le, és téged annyira nem zavar szerintem, náluk pedig nem tiltott. :)
2019. okt. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Igen, lehet barátnője, de nem feküdhet le veled meg hasonlók.


#4

"Ma találkoztam egy rendezvényen egy katolikus pappal, aki bemutatta pár embernek a két fiát. A legtöbben nem veszik túl komolyan a cölibátust."

De, elég komolyan veszik a cölibátust szerintem, viszont nem minden pap fogad cölibátust. A görög katolikus papok többsége családos, sőt római katolikusok közt is van néhány. Tehát nekik teljesen törvényesen vannak gyerekeik.


"de a katolikus más vallásúval már nem. (Legalábbis én így tudom.)"

Akkor nem jól tudod.

2019. okt. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi, nem ismerjük még annyira egymást, nekem tetszik, és azért érdeklődtem csak, hogy egyáltalán lehet e belőle valami.☺
2019. okt. 5. 20:25
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Egyes helyeken szokták tiltani, hogy a lelkész katolikussal házasodjon, úgyhogy nem lehet tudni.
2019. okt. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Barátnője lehet, házasodni viszont csak protestáns (ev., ref.) nővel házasodhat.
2019. okt. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen,lehet barátnője.

Katolikus is házasodhat más felekezetűvel,itt nálunk nagyon sok a vegyes házasság.

2019. okt. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus papoknak is lehetnek gyerekeik,ha a felszentelésük előtt születtek.A cölibátus csak a felszentelés után kötelező.
2019. okt. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!