Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igazságos lenne ez az Istentől?

Igazságos lenne ez az Istentől?

Figyelt kérdés
Kedves tanúk, nem kötekedésből kérdezem, csak elgondolkodtatóul, hogy ti akik tudjátok, hogy az Isten maga az igazságosság és a szeretet, valóban elpusztítana ember milliókat, csak azért, mert másként értelmeznek egy könyvet? Olyanokat ölne meg, akik tisztességes, Istenszerető emberek, de egy két igét másként látnak? Én tanú voltam sok sok évig. Akkor csodálkoztam el nagyon, mikor rájöttem, hogy rajtunk kívül is vannak gyülekezetbe járó, becsületes hívő emberek. Nem gondolkodtatok még ezen?
2019. okt. 9. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Véleményem szerint. A halál csak egy ideiglenes állapot és utána pedig akármennyire is szenvedett a mennyországba kerül. Arra vár leginkább szenvedés és pokol aki gonoszságokat okozott a Földön. A jók nem azért mennek el hamarabb mert a gonosz uralja a Földet hanem mert a halált senki sem kerülheti el. A test ugyan megsemmisül,de a lélek a mennyországba kerül,és békességet fog tapasztalni. Akármennyire is szenved valaki ebben az életben. Az anyag átalakul. Nem semmisül meg. Az anyag nem más mint a tudat,ami a testbe született bele. Tehát a tudat külön van mint a test. A test csak egy eszköz,és ha az megsemmisül,akkor a tudat tovább marad egy másik világban amit mennyországnak nevezünk. Amikor a tested megsérül akkor a tudat öngyógyításba kezd. Hozzá vannak az eszközök mint a gyógyszer vagy egyéb más orvosi segítségek. Léteznek öngyógyító folyamatok amiket Isten adott neked. Tehát nincs olyan hogy a gonosz irányítja a Földet. A halál után a Gonoszra vár a legtöbb szenvedés és az örökké tart. Nem úgy mint a jónak aki csak pár percet szenvedett. Csak ti Ateisták gondoltok úgy a halálra mint valami borzasztó katasztrófára. A halál az halál tök mindegy hogy rákban vagy természetes úton következett be,vagy éppen más ember által.
2019. okt. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tanú vagyok, csak egy hívő, és biztos vagyok benne, hogy Isten senkit sem pusztít el azért, mert másképp értelmez egy könyvet. Lehet, hogy az ÚV változatban van ilyesmire utalás, de az eredeti Bibliában biztos, hogy nincs.
2019. okt. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel ugyanígy voltam én is.Üdv a csapatban.

Úgy látszik hova tovább kezdik a tanúk (szándékosan kis betűvel)alkalmazni a folyóirat címét és ébrednek.

2019. okt. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy gondolnak ezek bele ebbe. Milliószor céloztak,de volt amelyik ki is írta,hogy rajtuk kívül nincs más becsületes (hívő) ember. Én ott dobtam le az ékszíjat tőlük,hogy életet menteni (vért adni) halálos bűn. Tényleg,tök hülye vagyok,ha majd a fiam egyszer elmegy véradónak,azon nyomban agyonütöm,ha hazajön a szégyentelen kölke.
2019. okt. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne keresd Isten igazságát. Keresd a kegyelmét.

Szerintem sem megy mindenki pokolba, aki nem ugyanúgy értelmezi a Bibliát, ahogy valamelyik egyház. Egy olyan isten, aki úgy határozza meg, hogy kit üdvözítsen, ahogy Jehova Tanúi mondják, számos jóakaratú embert fosztana meg az üdvösségtől, miközben olyanokat helyezne az új Paradicsomba, akik elvakultan követtek egyes utasításokat és tanításokat, amelyek gyakran változtak.

Képzelem, hogy a Tanúk az új földön majd hatalmas tartályokban fogják tartani az alvadt állati és emberi vért, és ezeket kerülgetik.

2019. okt. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze a kárhozatra ítélés sem lenne igazságos, de mint mondtam: a kegyelmét kell kérni.
2019. okt. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
annyira döbbenetes volt számomra mikor felismertem, hogy mások is rendszeresen járnak összejövetelre, szeretik Istent, bíznak benne, az egész életük erről szól....mi meg előtte azt hajtogattuk, hogy csak a tanúk maradnak meg, a többi vallás mind nagy Babilon része, a pusztulás vár rájuk...Az olyanokat, mint én is voltam ( nem ismertem az egyházakat, Bibliát) könnyű volt 30 éve beszervezni
2019. okt. 9. 15:18
 8/9 A kérdező kommentje:
Na, nem sok tanú reagált...
2019. okt. 10. 08:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Még szerencsés vagy,hogy időben felébredtél.
2019. okt. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!