Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Szent szellem bármikor...

A Szent szellem bármikor megszállhatja az embert? Milyen érzés az a mikor ez megtörténik?

Figyelt kérdés
2019. okt. 9. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

*Betölti


Igen, akkor mikor az ember kész rá, vagyis, ha az Úr alkalmasnak látja az időt erre, de erre kell törekedni és kérni is.

2019. okt. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Ugrálsz, fetrengel a földön és ismeretlen szavakat üvöltözöl rémisztően őrjöngő nevetéssel. És utána úgy gondolod, hogy tökéletes, tévedhetlen vagy és mindenki más bűnös.
2019. okt. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Görög Katolikus vagyok és pont nemrég prédikált a papunk a liturgián azon Evangéliumi történetről, amiben valaki hasonló tüneteket mutatott, mint amiket manapság a Hit Gyülisek tekintenek normálisnak. A földön tajtékzott, fogait csikorgatta, végtagjait össze-vissza rángatta. Ott járt Jézus, megállapította, hogy ördög szállta meg, és kiűzte belőle, mire olyan lett mint a halott, ahogy lenyugodott a teste ezen kínzatás után.


Ez egy komoly dolog volt, Jézus tanítványai is megkérdezték, hogy ők miért nem tudták kiűzni, és a rángatozó apja is csak ennyit mondott Jézusnak: "Hiszek, segíts hitetlenségemen!"


Ezek után nem tudom a Pünkösdisták mutatványait a Szentlélek munkásságának tituálni, inkább az Ördög bújhat e praktikák mögött, vagy egyszerű világi elmebaj.

2019. okt. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Isten a szavában feltárja, hogy mi történik, amikor valakit Isten szelleme vezérel.

Mózes, Dávid, vagy némely emberek esetében, olyan feladatokat voltak képesek ellátni, amit önmaguktól nem tudtak volna megtenni. Amikor ez tudatosul az emberben, akkor boldogság, és öröm hatja át, mivel tudja, hogy élvezheti Isten támogatását.

Az öröm egyébként is a szellem gyümölcse közé tartozik.

2019. okt. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

"A Szent szellem bármikor megszállhatja az embert?"


Nem,

akkor történik ilyesmi, amikor Isten valamely szándékát, vagy elhatározását szeretné egy személlyel megvalósitani.

2019. okt. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Hát ha ez olyan mint az eufória vagy az extázis, akkor nekem pl. koncerteken volt ilyen. Ha gyülekezetekben történik ilyesmi, végül is látok összefüggést. Tömeg, zene, szöveg amivel azonosulni tudsz, minden egyezik. De miért gondolják, hogy ehhez valaminek meg kell szállnia őket? Szerintem ezek a dolgok belőlünk jönnek, akkor is ha nem tudatosan irányíthatóak. Kívűlről... onnan semmi jó nem jöhet.
2019. okt. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"A Szent szellem bármikor megszállhatja az embert?"

Abban a pillanatban, ahogy újjászületsz Jézusban


"Milyen érzés az a mikor ez megtörténik?"

Nem érzed

2019. okt. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Istennek nincs szüksége arra, hogy embereket szálljon meg. Eljön hozzá, de nem szállja meg.

Az, hogy az apostolok elteltek a Szentlélekkel, az sem volt megszállás.

2019. okt. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A Szent Szellem a Bűnök bocsánatára adatik!

Tehát az Isten Szent Szelleme csak akkor újítja meg az ember szívét és elmélyét és akkor költözik be az emebr szívébe, ha hittel öszintén és alázatosan megtört szívvel valóban bánja és megvallja a bűneit személyesen Jézus Krisztusnak és behívja, befogadja Őt a szívébe az életébe és elfogadja Őt Urának, Istenének, személyes megváltójának!


Csel.2,38.Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.

Csel.3,19.Bánjátok meg azért és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a ti bűneitek, hogy így eljőjjenek a felüdülés idei az Úrnak színétől.

Mt.11,28.Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

Jn.14,27.Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek: nem úgy adom én néktek, a mint a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, se ne féljen!


Tehát a Szent Szellemmel való betöltekezés és megújulás nem érzelmi alapon történik, hanem szellemi, tudati állapot változás által. Az ember megvilágosodik, megismeri az Élő Isten valóságát, szeretetét, békességét, megbocsátását stb.

2020. febr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 pinktigris0704 ***** válasza:
Szia. Én 2 hete éreztem a szívemben egy ima után hatalmas szeretetet, ez volt a kegyelem. Azóta ha imádkozok, vagy bibliát olvasok akkor érzem.
2020. ápr. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!