Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van aki úgy és csak akkor...

Van aki úgy és csak akkor tudott véglegesen leszokni a dohányzásról, amikor átadta az életét Jézus Krisztusnak?

Figyelt kérdés
2019. okt. 11. 21:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Hívő katolikusként kérdezem, miért kéne leszokni róla? Ez nem Buddhizmus.
2019. okt. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mert a saját egészségünk tudatos károsítása sajnos bűn.
2019. okt. 11. 21:50
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

Attól függ mit értünk ezalatt. Az európai emberek már azóta dohányoznak, hogy Pocahontas apjával elszívták a békepipát.


Ha ez bűn lenne, azzal egy olyan istenképet vizionálnál, aki mindenkit pokolra küld a kései 15. század és a 21. századi amerikai dohányzásellenes propaganda megjelenése között.


Mellesleg a dohánynak rengeteg pozitív hatása is van. Például csökkenti a stresszt és segít az időskori elbutulás, demencia ellen. Egy 80 éves cigiző pap például sokkal inkább munkája topján van a hatékonyabb agykapacitása miatt, mint egy nemcigiző. Ugye jobb lenne, ha egy éleselméjű pap vezetné a misédet, mint egy demenciás?

2019. okt. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Itt van a példa, hogy inkább előrehozza az elbutulást...
2019. okt. 11. 21:54
 5/13 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


A leszokást sokféle motiváció segítheti. És persze gátolhatja is.

Nálunk tanúknál általában az segít a dohányosoknak leszokni, amikor tanul az illető az élet szentségéről, és rájön, amit te is írtál: "Mert a saját egészségünk tudatos károsítása sajnos bűn."

Valóban nincsen jogunk tudatosan károsítani semmivel a fizikai testünket, mert az bűn. Ha szeretjük Istent, és önmagunkat, na és az embereket(főleg akiknek árthatunk a passziv dohányzással) akkor megtaláljuk a számunkra leginkább elfogadható módját, hogy leszokjunk bármiről, amivel ártunk a testünknek, az egészségünknek. Ráadásul ma már a cigarettában nincsen, illetve alig van dohány, ezért még inkább káros az egészségre, sokkal hamarabb okoz függőséget.

2019. okt. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ahány ember, annyiféle leszokás.

Ismerek olyat, aki a klasszikus módon, mindig kevesebbet szívott és így szokott le. De pl. párom egyik napról a másikra tette le. Elhatározás kérdése.

2019. okt. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 nagyontamas ***** válasza:
33%
Kubában az Isten is szivarozik!
2019. okt. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%

Szia,

Én a megtérésem után több évvel szabadultam meg a dohányzástól, és itt hozzá tenném igazi szabadságot kaptam, nem kívánom, nem érzem azt hogy valamit veszítettem csak hálát érzek, hogy nem kell többé rabigába lennem, amit a többiek nem említenek, mert nem az egészség károsító hatás az egyetlen nem keresztényi dolog a dohányzásban, hanem a szolgaság. Aki dohányzik annak nem kell bemutatnom mit jelent szolgálni a dohányzás felé. Azzal viszont egyet értek, hogy Isten kreatív módon mindenkit másképpen szabadít meg, neked csak kérned kell. Én egyik napról a másikra tettem le, dicsőség Jézusnak! :)

2019. okt. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
27%
Isten elég sok mindenben segít, ha kéred. Miért pont ebben az esetben ne segítene.
2019. okt. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

A kettőnek mi köze egymáshoz?!

Aki "átadta az életét Jézus Krisztusnak", az szerintem buggyant, de ez egy dolog. A dohányzási szokásaira ez szerintem semmilyen hatással se lesz. Igazából az sem kizárt, hogy pont utána szokik rá, nem? Már ha jobban belegondolsz, akkor az emberek felét tudatlan kisgyerek fejjel már arra kényszeríti a kereszténység, hogy adja át az életét Jézus Krisztusnak, aztán szegény gyereknek fogalma sincsen arról, hogy ennek pont annyi értelme van, mintha Elmóban hinne vagy a Zoknikoboldokban... Eltelik aztán 15-20 év és rászokik a dohányzásra.

2019. okt. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!