Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha választanod kellene, hogy...

Ha választanod kellene, hogy te vagy egy számodra fontos ember menjen a gyehenna tüzére, akkor feláldoznád magadat érte? Másokért feláldoznád az örök életed?

Figyelt kérdés
Ha tudod, hogy van élet a halál után, miért nem áldozod fel ezt az életedet?

2019. okt. 14. 22:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Szerintem aki Istent szereti, sőt mindennel jobban szereti, az az ember nem választaná azt, hogy Istentől örökre távol kelljen lennie. Viszont mindent megtehet embertársáért, hogy itt a földi életben jó irányba terelje őt, s végül mindketten üdvözülhessenek.
2019. okt. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Családért fel.
2019. okt. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
74%
Akit nem szeretsz jobban önmagadnál, azt nem igazán szereted. (Mindamellett, hogy a kérdés csak elméleti, mert nem hinném hogy így működik a rendszer.)
2019. okt. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Előbb a más, utána én. Érez s gondolkodik így a jóság.
2019. okt. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

"Akit nem szeretsz jobban önmagadnál, azt nem igazán szereted."

Kérdés, hogy jobban szereted-e Istent, mint bárki mást.

2019. okt. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Annyira szeretem Istent, hogy rá merném bízni a döntést, miután én szeretetből hoztam meg az enyémet.
2019. okt. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Ez nem választás kérdése.Nem mi döntjük el,hogy ki hová megy.
2019. okt. 15. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Senki nem válthatja meg a testvérét, barátját.

(Zsoltárok 49:7, 8) 7 senki sem válthatja meg a testvérét, nem adhat érte váltságot Istennek  8 (az életükért fizetendő váltságdíj olyan magas, hogy sosem tudják kifizetni azt),

Ezt csak Jézus tudta megtenni, és Isten elfogadta, mert nem volt benne hiba. Ezért hatalmas felelősség volt a vállán, hogy helyesen járjon el, végig.

2019. okt. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
34%

"menjen a gyehenna tüzére,"


Miért kell népszerűsiteni ezt az Istentelen hazugságot, ami gyalázat Isten szerető személyére? A "gyehenna tüzének" jelentése: feltámadás lehetősége nélküli halál.

A halál után lesz élet azoknak akiket Isten méltónak talál arra, hogy feltámadjanak a nemlétezésből.

2019. okt. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
25%

"Miért kell népszerűsiteni ezt az Istentelen hazugságot, ami gyalázat Isten szerető személyére?"

Nos van egy másik lehetőség is, hogy az az istentelen hazugság, amit a szektád terjeszt az örök megsemmisülés tanával, hiszen ellent mond Krisztus tanításának. Csak úgy mellékesen jegyeztem meg...


"Isten szerető személyére"

Isten valóban szeret, mert egyszülött fiát (és nem teremtményét, ahogy néhányan hazudják Jézusról) áldozta fel értünk. De ha valaki szeret, nem jelenti azt, hogy nem lehet igazságos. Isten igazsága pedig nem feltétlen egyezik meg az adott emberek igazságérzetével. Tudtommal Isten teremtette az ember saját képére, de úgy tűnik, hogy néhányan Istent szeretnék saját képükre és elképzelésük szerint megalkotni.

2019. okt. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!