Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel nyújt többet az iszlám...

Mivel nyújt többet az iszlám mint a kereszténység?

Figyelt kérdés
nem értem azokat az embereket, akik bármilyen külső kényszer (értsd: oda születnek, házasság stb) felveszi az iszlám hitet, főleg ha keresztény társadalomban nő fel, mint pl európa

2019. okt. 17. 13:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
56%
Az iszlámban a családnak nagyobb szerepe van, mint a kereszténységben.
2019. okt. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok vallásos, de így kívülállóként azt látom, hogy aki igényli a vallást, annak nagyobb közösséget nyújt, nincs annyira kiüresedve, mint sok kereszténynél (a "vasárnap elmegyünk misére, és azon kívül úgy élünk, mint mindenki más" típusra gondolok, tudom, hogy nem minden keresztény ilyen). Ha kiköltözik egy muszlim országba valaki, akkor megnyugvást adhat neki, hogy ott mindenki eszerint él, és az egész életnek a vallás ad keretet.
2019. okt. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
89%
Sokkal több a szabály. Az ember hajlamos elhinni azt, hogy nagyon aktívan kell cselekednie azért, hogy a halál után legyen élet. A kereszténység azt mondja, hogy hit által (ugye ez azért egy folyamat, mert valljuk be, hogy az azért nagyon kevés, hogy valaki tudja, hogy van Isten, mégis sorozatgyilkos), míg az iszlám tucatnyi szabályt követel és ez a tenni akarás egy biztonságérzetet ad az embernek, hogy ha ezeket mind megteszi, akkor tuti üdvösség lesz a vége.
2019. okt. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim válasza:
32%
Talán nem vágják le a migránsok, ha megtér
2019. okt. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
36%
Többnejűséggel.
2019. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
75%

Dehogy nyújt többet! Mit gondolsz, miért vágynak az iszlamisták a muszlim Paradicsomba?

Hogy ki miért veszi fel, ez gondolom egyéni, talán egyesek vágynak valamiféle vallásos élményre, és erre találnak rá. Mert hiába nő fel valaki "keresztény" társadalomban, attól még egyáltalán nem biztos, hogy ismeri a kereszténységet, vagy amit annak tart, az nem az. Európa csak külsőségeiben keresztény, amúgy soha nem volt az. A Bibliát pl. siralmasan kevesen ismerik. Ezért is tud ebbe az ateista vákumba benyomulni az iszlám.

2019. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
62%

Én ugyan nem voltam keresztény de a feleségem az volt mielőtt muszlim lett.

A keresztény vallást szinte teljesen kiürítették a kétezer év alatt és sok ezernyi irányzatra szakadt. Már alig van köze Jézus tanításához. Kivettek belőle és hozzátettek sok mindent, így tele van hibákkal, ellentmondásokkal a Biblia. Az iszlám viszont megmaradt változatlanul.Olyan értékeket képvisel mint a család fontossága, társadalmi egyenlőség stb, amik egykor megvoltak a keresztény vallásban de már rég eltűntek. Egy átlag keresztény életmódját tekintve semmiben sem különbözik az ateistáktól. Ha megkérdezik azt feleli hisz Istenben és talán évente egyszer kétszer betéved a templomba és ennyiben ki is merül. Ezt sok keresztény is látja ezért hagyja ott a keresztény vallást. Persze a keresztények azt fogják mondani hogy aki áttér az iszlámra az nem ismeri a keresztény vallást vagy az iszlámot, de ez ugye csak egy gyenge álmagyarázat. A keresztény és iszlám vallás tanítása jól összehasonlítható és azt tudom hogy az iszlám sokkal logikusabb, érthetőbb, átláthatóbb. Röviden így tudnám összefoglalni.

Kérdező bizonyára nem ismered az iszlám vallást és ehhez még hozzá jön a magyarországi iszlámellenes gyűlöletkampány ami miatt nem érted hogy térhet át valaki az iszlámra, de ha kicsit elkezded tanulmányozni érteni fogod.

2019. okt. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 A kérdező kommentje:
"Olyan értékeket képvisel mint a család fontossága, társadalmi egyenlőség" hát nem tudom én ilyen "értékeknek" nem igen örülnék. Többnejűség? Alá fölé rendeltségi viszony? Sária?
2019. okt. 17. 16:31
 9/81 anonim ***** válasza:
46%

"Az iszlámban a családnak nagyobb szerepe van, mint a kereszténységben."

A követ kifelejtetted a felsorolásból. Ha valami rosszat csinál valamelyik feleség a sok közül, akkor meg lehet kövezni. Ilyen a szép családi harmónia! Tényleg sokkal jobb mint a kereszténység.

2019. okt. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
54%

"Olyan értékeket képvisel mint a család fontossága, társadalmi egyenlőség" hát nem tudom én ilyen "értékeknek" nem igen örülnék. Többnejűség? Alá fölé rendeltségi viszony? Sária?"


Erről beszéltem. Te a iszlámellenes propagandából indulsz ki nem pedig az iszlám vallásból. Többnejűség a nők védelme érdekében van, nem a férfiak vágyainak kielégítése miatt mint azt sok keresztény beleképzeli . Alá fölé rendeltség nincs, szerepek vannak. Sária pedig a vallásjog amit a gyűlöletpropaganda negatív fogalomként tálal neked.

2019. okt. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!