Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor Jézus parancsolatai...

Amikor Jézus parancsolatai életbe léptek, akkor Mózes parancsolatai érvényüket vesztették?

Figyelt kérdés
A zsidók viszont még mindig Mózes parancsolatai szerint élnek?

2019. okt. 17. 20:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%
Na most ebböl hámozd ki a Tiz parancsolatot!!
2019. okt. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Szerintem olvasd el ezt ha valóban érdekel a téma: [link]

Nagyon hasznos tanulmány,ami rengeteg érdekes dolgot tartalmaz.

2019. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Jézus azt az újítást hozta be, hogy a lelkiismereted által tarthatod be a törvényt, Ő-vele járva.


Ha pedig a lelkiismereted rossz döntésekre visz, akkor "a hiba az ön készülékében van".

2019. okt. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Én a főnököm parancsolatait tartom be és túlórázok.
2019. okt. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%
"a lelkiismereted rossz döntésekre visz" - olyan nincs, az jóra van hangolva:) az lehet,hogy elnyomja, elhallgattatja valaki és rosszat tesz- de tud róla (ha épelméjű), mert a lelkiismerete tudatja vele. Kérdésre: a bennünk élő szeretet parancsa felülírja a kőbe vésett parancsokat.
2019. okt. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
#2: Amit linkeltél az azt írja, hogy nincs érvényben. Én is így gondolom. Sajnos elég kevés a hozzáértő ember ebben a kategóriában.
2019. okt. 17. 22:26
 7/19 anonim ***** válasza:
Olvasd el a relevans reszt amugy dehogy mind a 2 megtarthato. A parancsolatok megerositik a torvenyt. A Zsidok egy reszet nagyon elhitette a sarkany nagyon ocsmany modon mert Izrael fiai az Atya nepe.
2019. okt. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

Krisutis "parancsolatai" nem lépek érvénybe, mert kezdettől érvényben vannak:

KEZDETBEN VALA AZ IGE.

Mózes parancsolatai adott fejlettségű gondolkodáshoz, erkölcshöz és közösséghez szóltak.

Ez az okA, hogy 2000 éve is már úgy tudták csavarni, hogy a gyakorlatban inkább távolodtak Istentől

2019. okt. 18. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik.A tízparancsolat megmaradt.
2019. okt. 18. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Jézus nem eltörölni, hanem helyes tartalmat jött adni a törvényeknek és a parancsolatoknak. Életével pedig példát adott, hogy hogyan is kell helyesen érteni a törvényeket!


Máté5.17. Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy eltöröljem a törvényt, vagy a prófétákat ! Nem eltörölni, hanem betölteni (tartalmat adni) jöttem.


Illetve adott új parancsolatot is:

János13.34. Új parancso(lato)t adok nektek, hogy szeressétek egymást, amint én szerettelek titeket, hogy ti is úgy szeressétek egymást !

János13.35. Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet lesz bennetek egymás iránt.



A zsidóságról:


"

Uram Jézus! Veszélyes-e a zsidó uralom?


Semmiképpen! Van egy olyan törvényszerűség, melynek a másik neve kegyelem. Ezzel nektek nem is kell foglalkoznotok. Nem, mert amit most kegyelem alatt értek, az nem más, mint az Én benső munkám teremtményeimben. Ilyen kegyelem az a kiválasztottság, melyet a zsidók magukban hordanak. De a kegyelem nem jelent igazságtalanságot olyan értelemben, hogy bárkivel is kivételeznék ezáltal. Ha valaki a Tőlem kegyelemként kapott kiválasztottságot arra használja, hogy mulandó, hatalmi érdekek szolgálatába állítja magát, – gondolj az egyházi vezetők különböző rang- és címkórságára – akkor önmagának feltétlenül árt, de hát ezt sem ti, sem én megváltoztatni nem tudom. A rosszat nem tudom olyan címkével ellátni, mely azt Általam kívánatosnak hirdethetné.


A hatalom, mint uralom emberek, társadalmak felett, ROSSZ! Ezért szólítottalak fel benneteket arra, hogy aki első akar lenni, az legyen az utolsó, önuralma által legyen SZOLGA!


A zsidóság a vezető szerepek lefoglalása által nem tesz mást, mint negatív módon tesz tanúságot arról a kegyelemről, mely kiválasztottságuk által az Én munkám bennük. Nekik nem jó. Időnként ez a nem jó annyira fölgyülemlik, hogy a történelem ezeket a korokat zsidóüldözések- korának nevezi. A zsidóüldözések, az antiszemita megnyilvánulások nem mások, mint a bennük működő kegyelmem elrontásának következményei kárukra. Kárukra, és nem a ti károtokra."

Jézus; A HANG - könyv 198

2019. okt. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!