Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő testvéreink, ti mit...

Hívő testvéreink, ti mit gondoltok arról, hogy ha egy nő kellően emancipált? És mit gondoltok azokról a lányokról, akik ennek a világnak a részei?

Figyelt kérdés
Kérlek a vallásotokat és a nemeteket is írjátok le!

2019. okt. 18. 05:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az, hogy "kellően"?
2019. okt. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 számodra mit jelent a túl emancipált vagy a nem elég emancipált nő?
2019. okt. 18. 07:29
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát így önmagában nem sokat. A szó a függetlenségre utal. Valaki vagy valamilyen mértékben függ valakitől, és akkor nem független, vagy már felszabadult, és független. Lehet túlzottan függeni, de túlzottan nemfüggenni nem lehet. Én úgy gondolom minden embernek megvan a szabadsághoz való joga. Ebben a világban aminek részei vagyunk.
2019. okt. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az emancipált? Hogy fent tudja magát tartani? Vagy mit pontosan? Szerintem Teréz anya is akkor emancipált nő volt, hisz képes volt túlélni az életet és mellette még másnak is adott. :)
2019. okt. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
6%

1: "túlzottan nemfüggenni nem lehet"

De. Itt ez azt jelenti, hogy uralkodni akar a férfiakon.


2: A keresztény vallás tiltja a nőknek az önállóságot. Sok joga van, de soha nem lehet egyenjogú a férjével, a férje (apja, stb) mindig is az ő irányítója marad.

2019. okt. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem ettől függ egy nő Istenkapcsolata. Élhet példaértékű, hívő életet egy nő attól, hogy pl. a férjével megosztják a házimunkát és nem csak ő csinál mindent. Vagy pl. a nagynéném egyedül élő, de a hivatásában az embertársait szolgálja, merthogy orvos. Szerintem lehet a munkában, hivatásban is Istennek szentelni magunkat, nem csak 8 gyerekkel otthon.

Nő/Rk.

2019. okt. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
#5 Ja értem, ha mindenki azt ért a szavak alatt amihez kedve van, akkor tényleg. :)
2019. okt. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 KZitus ***** válasza:
28%

Szia

Amiról kérdezel, az nagyon tág fogalom, és rengeteg oldala van. Könnyebb lenne, ha kissé behatároltad volna, melyik része, ága érdekel.

Ha jól emlékezem hasonló kérdést már te, vagy más kiírt ide.

Az egyik oldala, része a nők szabadségjogait érinti. Mert pl. amikor a női emancipáció társadalmi eszközként történő felhasználásáról kérdezték, Zarina Bhatti, a híres szociológus kijelentette: „A női emancipáció Indiában azt jelenti, hogy odafigyelünk a nők nehézségeire, megszervezzük őket, megpróbálunk az egészséggel és a táplálékkal együtt műszaki oktatást nyújtani nekik.”

Valamiért azt gondolom, tégedet nem ez a része érdekel.

Keresztény nőként egyáltalán nem tartom "megterhelőnek" azt, hogy Isten a férfit tette a nő "fejévé". Persze nem úgy, ahogyan azt ma a férfiak gyakorolják, inkább így:„úgy szeresse egyenként (minden férfi) a feleségét, mint önmagát; másfelől a feleség mélységes megbecsüléssel legyen a férje iránt”. A nőnek itt is hatalmas szabadséga van, persze Isten alapelvein belül, amely védik őt.

Ha egy férfi úgy gyakorolja a főségét, ahogyan arra Krisztus tanította a követőit, akkor a nő biztonságban, szeretettben élheti az életét családja körében(pl. nem kell rettegnie attól, mikor talál magának másat a férje, vagy atól, hogy megcsalja)

Tény, hogy a Biblia azt írja, Isten a férfit teremtette meg, utána a nót a férfi bordájából, ami talán azt is jól szemlélteti, mennyire egységesek ők a házasságban, hiszen a Biblia szerint "eggyek", egy testek!

Neked kedves Luci melyik testrészed fontosabb? Melyiktől válnál meg szívesen? - ha megúnod?

Szóval azok a nők, akik túlzott szabadságra vágynak, szinte bizonyos, hogy elhagyják Istentől kapott szerepüket, amelyben boldogok lehetnének. Isten a nőre vonatkozó alapelveivel mindig védi a nőt, mert pontosan tudja mennyire ki lennének szolgáltatva( a világ helyzete ezt jól tükrözi) a férdi uralmának. Azok a lányok akik ennek a világnak a részei tele vannak sérülésekkel, fájdalmakkal, keserüséggel, még ha olykor rövid időre meg is találják azt amire vágynak. Csak figyeld meg, hogy a híres emancipált nő között mennyi alkoholita, kábítószeres és öngyílkos személy van - sajnos. Eleinte jól megy a "szekerük", de hosszabb távon, amikor elmúlik a szépségük, erejük szinte kevés kivételével (ami nem erősíti a szabályt) sajnos boldogtalan embrekké válnak. Persze arról írtam, amit életem során magtapasztaltam, és amit a Bibliából ismerek a témáról.

2019. okt. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Én a nők emancipáltságát a társadalom fejletségének tartom, de ezzel nem kakrok ítélkezni régebbi vagy más kultúrák feldtt. A nemi szerepek okkal alakultak úgy, ahogy, és nem hiszek a harmadik hillámos feminizmus narratívájában, ami a történelmet elnyomó férfiak meg elnyomott nők felosztásában szemléli. A történelem férfiak és nők együttműködésének története, nem pedig kettőjük közti hatalmi versengés.


Rk/f

2019. okt. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%

A sminkelesre, szexy oltozetekre, magassarku cipokre ,mukoromre stb gondolsz?

Mert ha vki ilyen az szerintem inkabb a vilagnak akar tetszeni mint Istennek.

"Aki a vilag baratja akar lenni Isten ellensegeve valik" -ideztem a bibliabol.

Tehat nekunk Istennek-Jezusnak kell megfelelnunk . Csak neki, mert neki tartozunk szamadassal.

2019. okt. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!