Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek elfogadható, hogy...

Szerintetek elfogadható, hogy ezért nem akarok elmenni a keresztelőre és az esküvőre?

Figyelt kérdés

A napokban meghívtak családon belül egy keresztelőre. Az illető pár a gyerek születése előtt 4 hónappal kötött polgári esküvőt, templomit jövő nyáron akarnak. Előtte évekig éltek együtt élettársakként. A férfi meg sincs keresztelve, a nő igen, de nem sűrűn látni templomban, tipikus kirakat vallásos.

Az én értékrendembe nem fér bele az, hogy valakinek csak színház ez az egész, amihez a templom a díszlet. Ilyen körülmények között nem vagyok hajlandó részt venni a két eseményen, nem szeretném a jelenlétemmel támogatni őket.

Ezt világosan elmondtam a családnak, és most mindenki ellenem van, érzelmileg próbálnak zsarolni, hogy menjek el.

Mit gondoltok erről? Ki mit tenne a helyemben?

Hívő keresztények véleményét várom.



2019. okt. 18. 20:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Nem vagyok se hívő, se keresztény, ennek semmi köze ahhoz, hogy van véleményem. Ha nem akarsz elmenni, bármilyen okból (nem hiszem, hogy az a valódi ok, amire hivatkozol, egyszerűen csak utálod őket), akkor nem mész el. Se kérésre, se zsarolásra. A tetteidről a döntés csakis a tied. Nyilván a következmények viselése is.
2019. okt. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Ha így beszélsz róluk, akkor nincs is ott semmi keresnivalód. Nem azért, mert veled van a baj, hanem nem vagytok olyan kapcsolatban, hogy ott kellene lenned.
2019. okt. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
A keresztelés a gyerekről szól elvileg, nem a szüleiről. Őt nem szeretnéd támogatni a jelenléteddel?
2019. okt. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem utálom őket, csak mint írtam, nem szeretnék részt venni egy ilyen színjátékban.
2019. okt. 18. 20:31
 5/19 anonim ***** válasza:
60%
Engem is rángattak már így el temetésre, hogy idegennek éreztem magamat. Senkinek sem jó.
2019. okt. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Szerény véleményem szerint ha a pap / lelkész hajlandó megtartani a szertartást, akkor felesleges ezen pörögni. Örülj, hogy könyörögnek, hogy elmenj, és nem utálnak ki egyből a családból...
2019. okt. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
Ja igen, a keresztelő meg a másik. Akkor is befogadja Krisztus egyháza a gyermeket ezen szentség által, ha a szülők nem értik, hogy miről is van szó. :-)
2019. okt. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

A keresztséggel a hívők befogadják a gyermeket a közösségbe, ezt csupán csak azért kihagyni, mert nem értél egyet a szülők kirakatvallásosságával, szerintem szintén helytelen.

Ha majd az esküvőre nem mész el ezzel az indokkal, akkor az már teljesen más, de itt a gyermekről van szó.

2019. okt. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Ha hívő keresztyén lennél, elmennél. Felebaráti szeretetből. És velük együtt örülnél az örömüknek. Boldog lennél, hogy házasságot kötnek. Örülnél,hogy Isten újabb gyermeke részesül a keresztség szentségében. Isten ott lesz. Ő minden keresztelőn ottvan.
2019. okt. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
47%

Én örülök, hogy vannak még, akik úgy gondolkodnak, ahogy te. Nagyon sok érvénytelenítési eljárást is megelőzhetnénk azzal, ha nem adnánk a nevünket az ilyen kirakatesküvőkhöz, meg kirakatkeresztelőkhöz.

Ha a családod nem veszi olyan komolyan a hitét, mint te, akkor azért várható volt a reakciójuk.

Ha végül engedsz az érzelmi zsarolásuknak, akkor is sokat tettél már azzal is, hogy világosan elmondtad nekik, hogy hogy látod az egészet.

2019. okt. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!