Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek Info Bubbler...

1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
A sátán hazugsága az egész.
2019. okt. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%

Hát részben rendbe van, neki köszönhetően tértem meg:

[link]


Viszont ami az Isten nevére vonatkozó tanításait illeti, azok szerintem elhanyagolhatóak.

Azt állítják, hogy Isten neve fizikai módon leírva, verbális módon kiejtve számít a legjobban, de szerintem ez csak félre vezetés a részükről csak úgy, mint a jehovatanuinál.


Sok nyelv van Istentől (Bábel tornya óta), és ezek közül a héber csak az egyik. (ill. arámi, amelyiken a Biblia még íródott).


Semmilyen utalás nincs arra, hogy melyik hasonlít a Mennyei nyelvezetre a legjobban, és hogy mindannyiunknak a-szerint kellene beszélni.

2019. okt. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

Ha már egy kicsit is témába vághat, csináltam egy kis összeállítást a Lapos Földről, Bibliai igékkel alátámasztva (amit még pluszba kiegészíthetne Énok könyve is):

[link]

2019. okt. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű összefoglalni.
2019. dec. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Üdv.Jómagam sokáig(másfél év kb) vizsgálgattam,vannak jó meglátások,de összességében az első hozzászólóval kell,hogy egyet értsek.

Az,hogy az ő meglátásuk szerinti néven nevezik az Istent,már az is elég fura,de ami durvább,hogy követik(követtetik) a Mózes törvényét(persze nem mindet,kiválogatják belőle amiket meg tudnak tartani)annak ellenére,hogy Krisztus betöltötte azokat helyettünk,értünk.Úgy forgatja a szavakat a videós fickó hogy néha már az én képemről sül le a bőr az övé helyett.Teljes belemagyarázás a jellemző,még az egyértelmű dolgokba is.Jézus Krisztus szerinte egy pogány személy volt,ő úgy gondolja "jahusahamassiah" az igazi megváltó.Na most vagy nem érti a videók készítője ezt az egész megváltás dolgot,vagy direktbe vezeti félre azt a nem tudom mennyi embert,reméljük keveset.Mondott olyat is valamelyik videójában,hogy nem mindenkit szeret az Isten egyformán(WTF??).Folyton az Ószövetséget babrálja,kiragad részeket belőle és belemagyarázza a marhaságait.Hamis tanító,de persze mindenki mást annak tart aki nem az ő nézeteit vallja.Kommenteltem pár videójához,de csak szánalmas magyarázkodás volt a válasz,amint észreveszi,hogy képben vagy,leráz egy viszláttal.Ehhez pl nemrég írtam neki,olvassátok el,normális hangnemben próbáltam egy óvatos vitát kezdeményezni,de nem ment:

https://www.youtube.com/watch?v=Txm6ZFXLdhg&lc=UgwQCtCqUswko..

Azt javaslom,olvassa mindenki a Bibliát és kérjen Istentől bölcsességet a megértéséhez,az ilyen bárány bőrbe bújt farkasok videóit,tanítgatásait pedig kerülje el messzire.

Dicsőség az Úrnak!

2020. nov. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az 5-ös válaszoló vagyok megint.Most én kérdeznék a 4estől. Tudom,hogy nem egyszerű,de össze foglalnád kérlek?Hátha olvassák mások is és engem is érdekelne az összefoglalód.
2020. nov. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6: Köszi, látom írtál is, fogok is válaszolni, kedden érek rá. A négyes.
2020. nov. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy a kérdést régen kicsit délelemből és kételkedésből írtam ki. Mi van, ha nekem is azt kell csinálni, amit nekik és nem csinálok valamit jól? Azóta tanultam nagyon sokat, persze lenne hova fejlődni.


Valamiben tényleg igazuk van. Tényleg igazuk van abban, hogy túlságosan lágyan veszik az emberek a kereszténységet. Meg az sem igaz, hogy Jézus eltörölte a törvényt, legalább is nem úgy, mint ahogy mindenki hiszi.

Meg szerintem azt te is félreértetted, hogy ők azt hiszik, hogy egy pogány személyt követ mindenki. Szerintem ezt úgy gondolják, hogy egy pogány filozófiát és felfogást követnek az emberek Jézus nevében.


Viszont nagyon sokmindent félremagyaráznak. Úgy néznek a Bibliára, mint egy jogi könyvre. Sokszor ha nem értenek valamit a saját felfogásuk szerint értelmezik. Például olvastam a hozzászólásodat, ahol azt írta, hogy Sámuel megprófétálta az állatáldozatok eltörlését. amikor az igazság az, hogy Sámuel azt mondta, hogy hiába viszik levágni az állatokat az emberek és hiszik azt, hogy ezzel meg van bocsátva a bűnük, hiszen Isten bocsátja meg a bűnöket, nem a levágott állat. Lehet ezt én is leírom majd neki.


Dicsőség az Úrnak!

2020. dec. 1. 15:22
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet,hogy van egyfajta igazságtartalma a videóknak.Viszont sok mindent félre magyaráz a saját szemszögéből.Szerintem zsidó vagy zsidó származású a srác vagy efféle körökből érkezett.Rám előszőr nagy hatással voltak a videók,nagyon éltem,faltam őket,úgy éreztem ez az igazság.Aztán a törvénykezős témánál gyanús lett,nagyon elbizonytalanodtam,mondhatni kétségbe estem,hogy mennyi mindent nem csináltam jól.Már kezdtem az étrendem és az életem átrendezésén gondolkozni és a körülmetélésen.Aztán egy nap úgy ébredtem,hogy a fejemben járt egész nap egy ige és nem is ment ki belőle,szinte ritmusra dobolt a fülemben.Ez az ige az 1 Timotheus 4:1 volt,pedig akkoriban még nem is nagyon ismertem,igaz olvastam már régebben.

"A Szellem pedig nyilván mondja, hogy az utolsó időben némelyek elszakadnak a hittől, hitető szellemekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén." Kikerestem,majd tovább olvastam:

" Hazug beszédűeknek képmutatása által, kik meg vannak bélyegezve a saját lelkiismeretökben.

A kik tiltják a házasságot, sürgetik az eledelektől való tartózkodást, melyeket Isten teremtett hálaadással való élvezésre a hívőknek és azoknak, a kik megismerték az igazságot.Mert Istennek minden teremtett állata jó, és semmi sem megvetendő, ha hálaadással élnek azzal;

mert megszenteltetik Istennek ígéje és könyörgés által."

Ez nekem bizonyság volt Istentől,és tovább kezdtem nyomozni a törvény eltörlése/nem eltörlése témában.Rengeteget kutattam,és arra kellett rájönnöm,hogy Krisztus betöltötte bizony a törvényt mindenestől,helyettünk.Ha csak az egy részét törölte volna el, lenne erre konkrét utalás vagy figyelmeztett volna és nem ugy kellene kibogarászni a Bibliából és ilyen tanitók elemzéseiből rájönni.

Az Apcsel 15:24-29 rész pont erről ír,hogy a pogányokból lett keresztényeket is ilyesmivel botránkoztatták meg ahogyan én is jártam,és ott van a megoldás is leírva.Pál rengeteget foglalkozik ezzel,főleg a Galatákhoz írt levelében,de ír erről a Korinthusiakhoz irt és a Rómabeliekhez írt leveleiben is,hosszan magyarázva.Nem könnyű megérteni egyébként és emészteni is kell,hogy Krisztus mit és miért tett mi ez az egész áldozat dolog,ezért kell folyamatosan tanulni és növekedni benne.

Egy hamis tanító hatalmas károkat okozhat az ember lelkében és a hitében.

A vlogger srác nem is tartja magukat kereszténynek,szerinte a kereszténység is egy nagy becsapás.Még azon akadtam ki,hogy más autonóm gyülekezeteket is fikáz.Abban részben igaza van,hogy elég nagy lett a lazaság keresztény körökben és át lehet esni a ló túloldalára(pl Jézus mindent elvégzett semmit sem kell már csinálni és hasonlók)Az meg,hogy vannak jó meglátásai a videóiban nem jelent semmit,kívánom hogy adjon az Úr mindenkinek tiszta rálátás erre az egészre,ahogyan velem is tette.Pál szavaival zárom a soraimat:

" Mert az ilyenek hamis apostolok, álnok munkások, a kik a Krisztus apostolaivá változtatják át magukat.

Nem is csoda; hisz maga a Sátán is átváltoztatja magát világosság angyalává.

Nem nagy dolog azért, ha az ő szolgái is átváltoztatják magokat az igazság szolgáivá; a kiknek végök az ő cselekedeteik szerint lészen."

2Korinthus 11:13-15

Dicsőség az Úrnak!!

2020. dec. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A törvény eltörléses részt kiegészíteném annyival,hogy valóban nem eltörölte,de ezt Ő mondta is.Betöltötte őket.A szavakkal lehet játszadozni,más értelmet adni az egésznek.

Rákerestem a betölteni a görög eredetiben szereplő "katalüó" ige szó szerinti jelentése: „meglazítani, megoldani”. A "katalüó" kifejezés tágabb értelemben „felrúg”, azaz „hiábavalóvá tesz, sikertől megfoszt” jelentéssel is bírhat. A klasszikus görög nyelv intézmények, törvény, stb. vonatkozásában „érvénytelenné tesz” értelemben használta.

A 10 parancsolat sincsen eltörölve,hanem be van töltve Krisztus által,mert ha Őt követjük és az parancsolatait megtartjuk automatice betartjuk az abban leírtakat(Pál írja is,hogy nem kőtáblákra,hanem a szívnek hústábláira lettek ráirva annak,aki Krisztusban van)Viszont szerintem a Szombatot tartani kell,persze ebben a melós világban nem egyszerű,de Isten látja,ha törekszik rá az ember és már az is valami.

2020. dec. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!