Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi egy keresztény szülő...

Mi egy keresztény szülő kötelessége egy léhűtő felnőtt gyermek esetében?

Figyelt kérdés
Mit ír arról a Biblia, hogy mit kell tennie egy szülőnek, ha a gyermeke a munkához úgy áll, hogy inkább más férjen hozzá? Inkább elvan otthon, és nem lehet rábírni arra, hogy ő is kivegye a részét a terhekből? Mi a keresztény álláspont erről?
2019. okt. 19. 21:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Letezik egy felettébb primitív okoskodás, ami megkérdőjelezi azoknak emberek eszét, akik nem úgy élnek, ahogy szeretnének, mondván hogy az élet túl rövid ehhez.

Arra nem gondolnak, hogy ha senki sem dolgozna, akkor üres lenne minden bolt és nem lehetne hozzáférni mások által gyárrott termékekhez és szolgáltatásokhoz.


A fenti esetben azt lehet csinálni, hogy kiüríteni a hűtőt és nem otthon táplálkozni.

Bár gyanítom, hogy a gyereknek valamilyen pszichológiai problémája lehet, ha nem hajlandó tovább képezni magát, hogy javakat teremthessen.

2019. okt. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A családi kapcsolatok rovatból hoztam a kérdést. Ott két vélemény van: az egyik az, hogy ki kell rúgni, a másik az, hogy nem ő kérte, hogy megszülessen, a szülőnek kötelessége eltartani. Sok ilyen fiatal van.
2019. okt. 19. 21:57
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem kötelessége eltartani. Eldönthetni a gyerek, hogy akar-e élni vagy sem. Ha nem tetszik arra is van mód. Bár ez így kicsit kegyetlenül hangzik.
2019. okt. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, eléggé kegyetlen. Nem tudom mi a megfelelő reakció erre.
2019. okt. 19. 22:18
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell mutatni, tanítani akkora és olyan szeretetre, amivel szíve vágyaiként érzi, hogy segítsen. Hiányos nevelés egyik egyértelmű mutatója ha ez nincs meg. Nincs kapcsolódás, ön- és egymás ismerete, megfelelő érzések, viszont van negatív megszokottság, illúziók, figyelmetlenség.
2019. okt. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Miből fogja eltartani a családját?
2019. okt. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én azt honnan tudjam? :D Ismerősöm fiam lassan harminc és még nem volt tartós munkahelye, de a drog az csúszik rendesen. :(
2019. okt. 19. 22:32
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen ismerősöm harmincan túl, csak ő nem drogozik.
2019. okt. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez azért nagyon nem úgy működik, hogy majd a szülő jól tud mindent és ilyen meg olyan kötelessége van így vagy úgy rábírni a gyermekét, hogy ne tétlenkedjen!

Sokkal összetettebb a dolog. Lehet ezer oka annak, amiért a gyerek ilyen, a szülőnek is lehet része benne bőven, amiért ilyenné vált a nevelése során. A Biblia azért nem egy olyan kis primitív könyv, hogy majd egy kaptafára megmondja az összes ilyen helyzetre, hogy mit kell tenni azzal a bitang kölyökkel. Lehet az is, hogy a szülőnek kéne magába néznie és amit rosszul csinált a gyerekével kapcsolatban, azért bocsánatot kérni és valamilyen módon, legalább tanácsokkal elősegíteni, hogy helyre tudja tenni azokat a hibákat.

2019. okt. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Szerintem viszont a lustaság nem a szülő hibája, amiért még neki kéne bocsánatot kérni.
2019. okt. 20. 05:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!