Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy reagáltál volna egy...

Hogy reagáltál volna egy ilyen szituációban? Aluljáróban énekeltek egész jól, néztem, majd egy vallási vezető "megáldott", mégpedig olyanokkal hogy szinte az ördögűzés volt.

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, Jézus krisztus tanításait nagyra értékelem ahogy Buddhát és a Dalai lámát is. Nem hiszem hogy az igazság egy helyen van, nem hiszem hogy a létezésünk olyan egyszerű lenne ahogy bármelyik oldal elmondja, szerintem ez komplexebb dolog. Na ez az én véleményem. a lényegre:


A nyugati aluljárójában énekeltek és én megálltam megnézni mi ez. Odajött egy pap, vagy valami vallási vezető és megkérdezte hiszem e Jézuskrisztus isteni létét, hogy ő isten fia és több mint csupán tanító. Elmondtam neki amit fent leírtam, nagyjából szó szerint, majd tovább akartam állni. Ő szólt hogy ha nincs időm ennyire, akkor legalább engedje meg hogy pár szóban megáldjon. Mondtam oké de csak ha 1 percben teszi.


Az Áldás: Isten nyissa fel a szemedet, a sötétség távozzon a gonosz itt ott ne háborgasson meg hasonló basomságok, szó szerint már mindenre nem em,lékszem de a lényeg hogy távozz sátán engedd be az istent a lelkébe hisz hitetlen....


Te hogy reagáltál volna ebben a szituációban? Mert én csak tátott szájjal eloldalaztam :S mert ilyenben még részem nem volt...


2019. okt. 21. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Ez a legjobb, amit tehettél. Nem húzhatsz be neki egyet. Felejtős.
2019. okt. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Balogh Vajk ***** válasza:
27%

Nem tudom, nem-e illik ilyenkor pénzt adni, hálából a műsorért.

Vagy talán úgy gondolod, hogy "sok hűhó-semmiért"?

2019. okt. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha ez az áldás, akkor átokra már nincs is szükség.
2019. okt. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%

Ha nálam lett volna Richard Dawkins: Isteni téveszme című könyve, elővetten volna, és megmutattam volna neki.


Na, talán így reagáltam volna.

2019. okt. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Dawkins 461 oldalon keresztül beszél a semmiről és bizonyítja azt, hogy nem hogy a hithez, de a minimum vallásosságot sem ismeri és ez csak azok között nagy mű, akik ugyanilyen tudatlanok. 😀


Kérdező: legyen így, ahogy az az ember kérte érted Istentől.

2019. okt. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
"Odajött egy pap": na ekkor spuri lett volna részemről. Bár biztos lefagytam volna, de amikor feléledek, akkor tuti mondtam volna, hogy "bocs, de nem érint a téma".
2019. okt. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Én leterítettem volna és kifordult szemekkel üvöltöttem volna, hogy ha valóban Isten gyermeke volnál, győztél volna ellenem képmutató...
2019. okt. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

" Az Áldás: Isten nyissa fel a szemedet, a sötétség távozzon a gonosz itt ott ne háborgasson meg hasonló basomságok, szó szerint már mindenre nem em,lékszem de a lényeg hogy távozz sátán engedd be az istent a lelkébe hisz hitetlen....



Te hogy reagáltál volna ebben a szituációban? Mert én csak tátott szájjal eloldalaztam :S mert ilyenben még részem nem volt..."


Itt a gyakorin is vannak ilyenek,pedig ők még csak nem is vallási vezetők,hozzám is jött pár hasonló,még akkor is,amikor keresztény voltam. Ha nekem is csak 1 percem lenne reagálni,akkor ugyanazt,mint te.

Ha ennél elméletibb a kérdés,akkor elmagyaráznám neki azt,amit az itteni önjelölt ördögűzőknek is,hogy tőlem nyugodtan paskolgassa az egóját,hogy ő mekkora tanító,micsoda kiválasztott és maga a makulátlan szent,de engem hagyjon ki belőle.

2019. okt. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Letargia!


Ha Dawkins a semmiről beszélne, akkor akkor a keresztény apologéták figyelmen kívül hagyták volna az egészet. Ehelyett nem ez történt, hanem több tucat könyvet írtak, ami kifejezetten az Isteni tévszme ellen szólt. Vajon miért? Azért, mert Dawkins meggyőzően érvel, ami sokakra hatással lehet, és a keresztény apologéták szükségesnek tartották felszólalni ellene.


Másrészt elolvastad te az egész könyvet GONDOLKODVA? Csak azért, mert Dawkins súlyos állításokat tesz, és mindenre érveket hoz fel, szemben a keresztény apologétakkal, akiknek nincsenek érvei, ezért hitet követelnek.

2019. okt. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szektások, nem kell velük foglalkozni. Én keresztény vagyok, de nem ez a módja az evangélium hirdetésének, hogy az aluljáróban prédikálunk és "megáldunk" akárkit, aki ott áll.
2019. okt. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!