Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhista legyek? Többi lent.

Buddhista legyek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nagyon sok dologban egyetértek a buddhizmusban. Szerintem is a sóvárgás a szenvedés oka, hiszek a lélekvándorlásban, a buddhista felfogásokkal is egyetértek.

De két dologban nem értek egyet:

1. Szerintem is van szenvedés az életben de buddha szerint létezni szenvedés. Szerintem ez kicsit túlzás.

2. Célom a megvilágosodás de a nirváma nem. Én inkább örökösen ujjá szeretnek születni.


Így is érdemes felvenni a buddhizmust?


(Jelenleg még nem vagyok vallásos)



2019. okt. 24. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki hozta létre a Nirvanát és ki dönti el, hogy valaki újjászület vagy sem?
2019. okt. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi a célod bármely vallási irányzathoz csatlakozással, kedves Barna?
2019. okt. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A buddhizmus lényege, hogy kiszakadva a körforgásból elérd nirvána állapotát. Ha csak a lényegét utasítod el, akkor teljesen felesleges felvenni.
2019. okt. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A buddhizmus nem vallás, de vannak közösségei.

A közösséghez való csatlakozásnak lehetnek feltételei, de nem tudom, hogy ez valami szertartással, beavatással jár-e feltétlen (amire a buddhizmus felvétele kifejezést lehetne használni)

Nyilván ajánlott jellegzetes, kötött életmódot folytatni. Gyakorlat nélkül üres a filozófia.

A hétköznapi gyakorlattól nevezheted magad buddhistának. A szabályok megtartása jó, függetlenül attól minek nevezed magad.

Ezek, a tanítások tanulmányozása és szellemi gyakorlatok vezetnek tudati változáshoz, megvilágosodáshoz.

Nem attól leszel buddhista, hogy egyetértesz a rendszer egyes elemeivel. Viszont ők azt nevezik megvilágosodásnak, amikor a tudati változásaid a nirvána mint cél felismeréséhez vezetnek.

Ugyanekkor megvilágosodva dönthetsz úgy, hogy nem lépsz a nirvánába. Maradhatsz segíteni a többieket. Az ilyeneket hívják bodhiszatvának.

(Kőrösi-Csoma Sándort is így nevezik azaz buddhista szentként tisztelik)


Röviden: A fenti értelemben érdemes "felvenni" = tanulni, fejleszteni magad.

2019. okt. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!