Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhista legyek? Töbi lent.

Buddhista legyek? Töbi lent.

Figyelt kérdés

Nagyon sok dologban egyetértek a buddhizmusban. Hiszek a lélekvándorlásvan, szerintem is a sóvárgás a szenvedés oka, egyetértek a buddhista filozófiákkal de két dologban nem.

1. Szerintem is van szenvedés de buddha szerint az egész létezés szenvedés. Nekem ez kicsit túlzás.

2. Célom a megvilágosodás, de én nirvána helyett inkább folytatnám az újjászületést.


Így is lehetek buddhista? (Még nincsen vallásom)



2019. okt. 24. 17:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
miért ne lehetnél? szíved joga azt a vallást követni ami neked békét/ örömöt/ pénzt vagy akármijót ad
2019. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Minek írtad ki újra? Most ugyanaz a kérdésed egymás alatt van.
2019. okt. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mert érthettőbben akartam elmondani.
2019. okt. 24. 19:04
 4/12 anonim válasza:

Olvasd el a jedi útja című könyvet,a jedi vallás alpjait írja le,ami a buddhista tanok modern,21.századi verziója.



Szívesen,irj ha érdekel a téma

2019. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igazából a kérdésem lényeg hogy akkor is felvehetsz e egy vallást ha egy pár dolgot máshogy gpndolsz mint ahogy azt a vallás mondja?
2019. okt. 24. 20:26
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Tényleg van aki ennyire unatkozik, miközben nem képes értelmezhető, hasznos dolgokra gondolni????? Legyél Micimackó! Ő legalább verte a fejét és még mondta is hozzá: gondolj Micimackó, gondolj!!! Nem vagy normális!!!
2019. okt. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Csak Jézusban talalhatod meg az Igaz Istent, ha az Igaz Isten érdekel akkor csak ö benne fogod megtalalni
2019. okt. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

És már meg is érkezett egy hittérítő, pedig a kutya nem kérte rá, hogy szórja szét a maga által preferált vicchalom morzsáit.


Talán az én életem kevés lesz rá, hogy mindeninek elmondjam, minden ember által kreált vallás, ami alapvetően a kohéziós erőt volt hivatott szolgálni, hamis.


Vannak nyilván nagy filozófiai munkák, amiket megismerve kiváltható a vak tudatlanság és a bármilyen földönkívüli hatalomba vetett hit. Ezt is emberek hozták létre, de nem a fent említett nemzeti összetartás céljával, hanem a tudás utókorra való örökítése okán.


Ha szeretnél hinni valamiben, akkor az alapvetően Te magad legyél.Nem kell választanod más emberek által kitalált mesevilágok között.


És a válasz: nem lehetsz buddhista! Csak egy ember, aki bemajmolja egy más kultúra alaptéziseit.


Persze az emberek soha nem fogják megérteni, hogy a fogtündér és a télapó trónfosztása után a többi mesealak sem valós. Kár, mert nagyon sok energiát lehetne értelmes célok felé fordítani!

2019. dec. 28. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 gublug ***** válasza:

A buddhizmus nem vallas hanem eletfilozofia.

A buddhizmus tartalmaz vallasos elemeket, foleg a hinayanaban, de nem vallas.


Az, hogy buddhista leszel, azaz buddhista menedeket teszel azt jelenti, leteszed a voksod a buddhista filozofia mellett egy eletre.

Mint a kereszteny bermalkozas (azt hiszem).


Tehat ha buddhista leszel, akkor elfogadod a tanteleit es igyekszel megvalositani azt.


Akkor legyel buddhista ha ugy erzed a szivedben.

2019. dec. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
6%
Isten eljott erted. Kiuresitette magat, emberi format vett fel, erted es ertem tette. Hűlye lennék hogy budhista legyek. De te bajod. Ha Isten a teremto nem kell neked aki emberre lett , azaz mindent megtett akkot imadhatsz kezzel csinalt szobrokat is vagy meditalhatsz a szobor elott , szobrok melyek nem latnak nem hallanak, idegen Istenek .Ne koved azokat , kovesd a BÉKESSÉG FEJEDELMÉT AZ URAK URAT KIRALYOK KIRALYAT. Szeretem Jezust, te szereted ?
2019. dec. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!