Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért csinálta ezt Isten?

Miért csinálta ezt Isten?

Figyelt kérdés

Keresztények válaszát várom,a kérdés nem provokáció.

Férjem hívő és a napokban volt egy vitám vele erről (kulturált vita),de érdekel más véleménye is. Elvileg Sátán a legszebb,legbölcsebb angyal volt,de ha ez még nem elég,Isten hegyén és az Édenkertben is járhatott,ami bizonyára azért van a Bibliában megemlítve,mert ez is csak rá vonatkozott.


A kérdésem,hogy ha Isten mindent előre tudott,és a Biblia elmondása szerint Sátán a szépsége és a kimagasló hatalma miatt vált gonosszá,akkor Isten miért adott neki ennyi mindent? Ezek szerint Isten tudta nagyon jól,hogy hova vezet a túlzott hatalom,tudta,hogy büszkeséget szül az ő különlegessége,mégis valami olyat adott neki és olyan mértékben,amitől gyakorlatilag elszállt az agya. Miért csinálta ezt,ha egyszer tudta,hogy ez lesz mindennek az okozója? Miért nem teremtette meg a Sátánt valami kisebb pozícióval,hogy legalább érezze,hogy hova való és ne teljen el saját magával?



2019. okt. 26. 13:31
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Ja,még azt elfelejtettem hozzáfűzni,hogy NEM az a kérdés,hogy létezik-e Isten és a Sátán,szóval ha kérhetném a "nincsisten" kommandót,ne Offoljanak. Köszi!
2019. okt. 26. 13:35
 2/43 anonim ***** válasza:
44%

Nos, mint tudjuk, eme történetét emberek írták.

Tehát vannak benne logikai bukfencek, akarcsak egy masik ugyanilyen érvényű konyvben, pl. A Harry Potterben, vagy a Gyűrűk uraban.

Szóval nem lehet logikusan megmagyarázni, mert nem logikai alapon epul fel.


Ennyi a titok nyitja.

2019. okt. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim válasza:
0%
Lehet, hogy próbatétel elé állította? Hogyan bizonyosodsz meg valakiről, hogy alkalmas jónak lenni? Kérdezem csak.
2019. okt. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

#2

Azért teszek egy próbát,hátha.


#3

Egy mindent előre tudó lénynek miért kéne próbálgatnia a teremtményeit? Vagy esetleg tanú vagy és abban hiszel,hogy "Isten nem használta az előrelátó képességét?" (csak róluk tudok,hogy ebben hisznek).

2019. okt. 26. 14:02
 5/43 anonim ***** válasza:
24%

Ez paradoxon lenne, es emiatt értelmetlen logikailag ezen gondolkodni.


Gondolj bele: mindenható, de közben nem tud Luciferrel mit kezdeni.


Bocsass meg, nem akarom a hited megrengetni, csak produktív tudascserét.

2019. okt. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Semmi gond,nincs mit megrengetni,mert én nem hiszek. Régen hittem,de rájöttem,hogy alaptalan volt,mert fel sem merültek bennem ilyen jellegű kérdések.
2019. okt. 26. 14:15
 7/43 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés volt már párszor!

Nem akarod visszanézni?

2019. okt. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem Isten nem látja a jövőt, mert a jövő nem létezik, hanem az csak létre fog jönni a döntéseink és a jelen körülmények alapján. Ez nem zárja ki a mindentudóságát, mint ahogy az sem a mindenhatóságát, ha nem tud szögletes kört teremteni. Isten a jelent ismeri.


Lehetséges egyébként Sátánt még tényleg halhatatlan Istennek teremtette, ezért nem tud vele mit kezdeni.

2019. okt. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 szp72 ***** válasza:
66%

Ugye a kulcsfogalom itt a szabad akarat. De hogy pontosan mit is jelent a szabad akarat, azt igazából nem tudjuk, legfeljebb, hogy mit nem jelent.


Miért lett a Sátán gonosszá? Mi kényszerítette őt erre? A hatalom, a szépség, a dicsőség, a büszkeség? Isten úgy teremtette meg a Sátánt, hogy ezektől elveszítse a józan eszét? Nem lett így teremtve, mert akkor nem lenne szabad az akarata. Miért döntött Isten akarata ellen? Mi oka volt erre? Semmi. A gonoszság végső soron őrültség, a gonoszságra nincs ésszerű magyarázat. A gonoszság nem információ hiány, a gonoszság nem tévedés, a gonoszság nem gyengeség, a gonoszság nem kényszer. A gonoszság egy szabad döntés, amelynek legmélyén az a kérdés áll, hogy én vagyok a legfontosabb magamnak, vagy elismerem, hogy van rajtam kívül fontosabb.

2019. okt. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
22%

Ez a vers elsősorban Tirusz királyáról szól, aki gyönyörűséges ruhába és felséges ragyogásba öltözött – a cédrusairól híres Libanoni-hegység lejtőin járt, az olyan volt, mintha az Éden-kertben és Isten hegyén járt volna.

De kétségtelen, hogy párhuzamban áll Isten azon szellemfiának az útjával, aki először vétkezett. Ha megfigyeled, Ádámék is "magasabb" beosztásban voltak az állatoknál, feladatot kaptak, és semmiben nem szenvedtek hiányt.

Jakab, leirja, hogy hogyan lehetett idáig jutnia Sátánnak, és ez mindenkire érvényes, beosztástól függetlenül:(Jakab 1:14, 15) . . .a saját kívánsága vonzza és csábítja. 15 Mikor aztán a kívánság megfogant, bűnt szül, a bűn pedig, mikor elkövetik, halált hoz világra.

Sátánnak megvolt a bölcsessége, hogy bármilyen megbízatásnak eleget tegyen, amelyet Isten adott neki. Ahelyett, hogy hálás lett volna, ’felfuvalkodott a büszkeségtől’, és kezdte lebecsülni Isten uralkodási módszerét. Túl sokat gondolt magáról, és kezdte egyre erősebben kívánni, hogy Ádám és Éva őt imádja. Ez a gonosz kívánság megfogant és bűnt szült

Sátán gőgössége nem ismer határokat. Megpróbálta rávenni az összes égi és földi intelligens teremtményt, beleértve Jézus Krisztust is, hogy őt imádják

2019. okt. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!