Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Ádám és Éva gyereke lennél,...

Ha Ádám és Éva gyereke lennél, akkor szeretkeznél a szüleiddel?

Figyelt kérdés
Éva miért nem azonnal szülte meg Jézust?

2019. okt. 27. 19:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
mióta Éva szülte Jézust?
2019. okt. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ha Jézust megszülte volna az ember, aki Éva névre hallgatott elsőnek, akkor nem lenne ennyi szenvedés...
2019. okt. 27. 19:40
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Tekintettel arra hogy már tudástól fertőzötten fizikai testet öltve más a világ, nem. Azon a szinten viszont nem voltak ilyenek.
2019. okt. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyre furább kérdéseid vannak, Lucifer. Néha aggódok érted. :D

Nyilván a mai társadalom szempontjából ez kifejezetten abszurd dolog, így a válaszok zöme az, hogy nem... Az, hogy így írták meg, azért van, mert több ember nem létezett. (Bár ezt most csak feltételezem, nem vagyok egy nagy biblianyalogató.) Éva nem is szülhette volna meg, illetve nem lett volna Jézusnak kit tanítania. Anyucinak meg Apucinak diktálta volna a szent szöveget, vagy mi? :D

2019. okt. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
39%
érdekes kérdés. :) De amúgy hallottam olyat, hogy több teremtéstörténet is van benne a Bibliában, de nemtom, de amúgy én nem olvastam, de aki szokott ilyet mondani tőle pl csak a Ádám+Lilith-re, meg az Ádám bordájáról Évára emlékszem. Ja meg Ádám meg Éva egyik gyereke, hogy elment Kus(?) földére h családot alapítson, és sikerült neki. (?)
2019. okt. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
52%

"Egyre furább kérdéseid vannak, Lucifer. Néha aggódok érted."

Ja pont erre gondoltam Én is. Éva ekkora kiváltságot nem kaphatott volna, még meg is jutalmazta volna vajon a Teremtő? Ne már.

Egyébként pedig Sátán nem kapott volna időt az állitása bizonyitására, ezért kellett várni. Sok sok tényező van amiért ez a megoldás a helyes.

2019. okt. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Kénytelen lennék... vagy a testvéreimmel... merthogy más nincs.

De Jézust nem ők szülték.

2019. okt. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

"Ha Jézust megszülte volna az ember, aki Éva névre hallgatott elsőnek, akkor nem lenne ennyi szenvedés..."

Akkor kimaradt volna a törvény nélküli és a törvény időszaka, amiből mi keresztények rengeteget tanultunk. Hogyan mondasz nemet a bűnre, ha nem is ismered? És hogyan mondtál volna így igent Jézusra?

És hogyan higgyem el, h bűn van bennem? Bemondásra?

Ennek semmi értelme

2019. okt. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
38%

"Ha Jézust megszülte volna az ember, aki Éva névre hallgatott elsőnek, akkor nem lenne ennyi szenvedés..."

Ha az ember nem a bűnt követné, nem lenne szenvedés

2019. okt. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%

Ádám és Éva történetének a szó szerint vétele ezt is magába hordozza, hogy a vérfertőzést a fundamentalisták elkezdik legalálizálni, bizonyos esetekben. Nos, nem. Az nem normális dolog, ha valaki megdugja a nővérét vagy az anyját azon az alapon, hogy "a gének még tiszták voltak". Kizárt, hogy Istennek ez lett volna a terve, hogy a rokonok keféljenek a szaporodás érdekében.


A de a Biblia ilyet nem is tanít, ugyanis a történet jelképes.

2019. okt. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!