Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten létezik...

Szerintetek Isten létezik vagy csak etetik a fejünket?

Figyelt kérdés
Vagy csak azért mondják hogy higgyünk a semmiben? Ti mit gondoltok?

2019. okt. 29. 12:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
79%

"Jézus olyan csodákat tett, hogy magad sem hinnéd"

Milyen jól eltaláltad...


"de a magadfajta megfeszítette"

Na, álljunk csak meg csak!

Milyen "fajta"?

Volt ott akár egy ateista is?

Csak szólok, hogy Jézust KIZÁRÓLAG HÍVŐK feszítették meg!


Mondjuk érthető is: mert ha lett volna ott ateista, az nem kiabált volna birka módjára a tömeggel, hanem értelmesen kérdezett volna tőle, ha lett volna rá lehetősége.

És az is biztos, hogy nem feszítette volna meg a hitéért.

Megfeszíteni másokat a hívők szoktak.

2019. okt. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
82%

A "teremtéstudomány" NEM tudomány te agybeteg.


Hányszor kell még elmondani neked, hogy a valódi tudományos felfedezéseket a tudományos közösség elismeri és jutalmazza?


A teremtéstudományos cikkeidet az adventista, meg egyéb szektás gyülekezetekben szokták prédikálni laikus előadók. A valódi tudományos felfedezéseket meg elismert tudományos-folyóiratok hozzák le, és ha olyan súlyú, akkor Nóbel díjjal jutalmazzák, mint pl. Peter Higgs-t, aki a Higgs-bozon miatt kapott olyat


Kapálos itt a szart már jó ideje, amit meg mondunk, az egyik füleden be, a másikon ki. És ilyen elmebetegek akarják magukat az Isten embereinek nevezni, mint amilyen te vagy.


Az ókorban már Origenész sem értelmezte szó szerint a teremtést, pedig akkor tudomány még nem volt.

2019. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
85%

"A tudoódok nagy része, már kizárta az ősrobbanást"


Nem zárta ki. A VAlÓDI szakértők pl. Gribbin, Cox, Krauss stb. tényként kezelik.


Verner Gitt vagy Kent Hovind véleménye nem mérvadó.

2019. okt. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
59%
A semmi nem lehetne egy ritka szemét alak, ezért léteznie kell.
2019. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 KZitus ***** válasza:
62%

Szia

Hát nézd: vagy Istennek hiszel (ha széjjel nézel magad körül is), vagy a Sátánnak, aki nem akarja, hogy tudjál Isten létezéséről. Miért írom ezt? mert én hiszem Istennek azt, ami Sátánról elmond nekem. Azt írja róla(amit az emberekkel csinál):

2Korintusz 4:3, 4

"Ha leplezett a jó hír(Istenről és Krisztusról), melyet hirdetünk, azok között leplezett, akik elpusztulnak, akik között ennek a világrendszernek az istene megvakította a nem hívők elméjét, hogy ne lássák annak a dicsőséges jó hírnek a fényét, amely Krisztusról szól, aki teljesen olyan, mint Isten."

Jézus azt mondta Sátánról:" Nem sokat beszélek már veletek, mert jön a világ uralkodója, és nincs hatalma felettem." János 14:30

Pál apostol az írta Sátánról: "Egykor ti is úgy éltetek, mint a világ, ahogy a levegő hatalmának az uralkodója akarta, olyan szellemben, amely most az engedetlenség fiaira jellemző." Efézus 2:2

János apostol ezt írta róla:"Tudjuk, hogy Istentől származunk, de az egész világ a gonosz hatalmában van." 1János 5:19


Szóval mindenk imaga győződhet meg arról, és döntheti el, ki "eteti" a fejét: Isten, vagy Sátán.

"Vagy csak azért mondják hogy higgyünk a semmiben?" - neked mi a "semmi"? az amiről nem tudsz, vagy az, amiről eddig még nem hallottál?

2019. okt. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
76%

Előre leszögezem, hogy én hiszek Istenben.

De az "ősrobbanásra nem adnak megfelelő bizonyítékot", ez nem teljesen igaz.

Mivel az univerzum tágul, ezért valahonnan el is kellett kezdenie tágulni.

Ez a tudósok szerint nagyjábol 13.8 milliárd éve lehetett.

Elvileg az "ősatom" miatt történt mindez.

Végtelen sűrűségű, és rendkívüli mennyiségű anyag és energia felszabadulása miatt tágul a világegyetem.

Szóval van rá esély, hogy volt ősrobbanás, de Isten létezését ugyanúgy nem zárhatjuk ki.


Az egyik válaszoló pesig azt írta, hogy szabad akaratuk volt Ádám és Évának, és maguktól keveredtek bajba.

A biblia szerint nem teljesen így volt, mivel a te általad nevezett az az angyal, amelyik nem "szolgálta" ( nem tudom pontosan hogy írtad), az volt az ördög, és az ördög bíztatta a 2 embert arra, hogy egyenek a gyümölcsből ( a biblia sehol sem említi milyen gyümölcs volt, de az emberek elég nagy %-a almaként ismeri).

Szóval az ördög ( sátán) hibája volt.

Ez olyan, mint ha valaki téged arra bíztatna, hogy mondjuk gúnyolj ki valakit, vagy valami hasonló.

2019. okt. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a véleményeket. Én nem tudom eldönteni, hogy higgyek vagy ne, mert amikor az apukám meghalt akkor én teljesen összeestem és a hittan tanárom azt mondta, hogy Isten jó okból vette el. A fenéket! Hogy Isten "elvette" tönkre tette a életem szóval nem hiszem, hogy jó oka lett volna rá.
2019. okt. 30. 22:56
 18/27 KZitus ***** válasza:
19%

Szia


"Én nem tudom eldönteni, hogy higgyek vagy ne, mert amikor az apukám meghalt akkor én teljesen összeestem és a hittan tanárom azt mondta, hogy Isten jó okból vette el." -ha erre épül az Istenben való hited, akkor tényleg nagyon gyönge lábakon áll.

Miért vette volna el Isten az apádat? valamikor, anno, ajándékba adta őt az anyjának! Akkor most miért vette volna vissza? Nam Isten veszi el az apákat, anyákat, testvéreket....stb. Az öröklött bűn miatt halunk meg sajnos egyenlőre. De vígasztaló lehet számodra is a feltámadás reménysége, és az, amiről Isten a Jelenések 21:3-5 verseiben bizosít.


"A fenéket! Hogy Isten "elvette" tönkre tette a életem szóval nem hiszem, hogy jó oka lett volna rá." - ezt jól gondolod. Isten nem ilyen, hiszen ő maga a SZERETET.

2019. okt. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Halálunk után az első 10 válaszolóval tali. Lesz ott nevetés.
2019. nov. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak mi gondoljuk azt, hogy van.
2019. nov. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!