Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy katolikus nem jár...

Ha egy katolikus nem jár templomba, akkor elkárhozik?

Figyelt kérdés

2019. okt. 29. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

Ha ez így van, akkor nem elkárhoznék már, hanem kitúrnálak a trónodból. (Bár az én "hitemet" csak egy papír igazolja, semmi más. :D) Illetve a pokolban lennének a legnagyobb bulik, mert nagyon sok katolikus nem jár ám templomba.

Viszont, ha régebbről nézed a dolgokat, akkor azt hiszem volt ilyen szabályuk a katolikusoknak. Nyilván nem arról van szó, hogy 1-2 alkalmat kihagynak. Illetve ez függ a papoktól is, nálunk még mindig halálra gyónják magukat a nénikék, mert nem mentek egyszer és az bűn. De sok pap nyugtat, hogy nem baj, otthon is lehet imádkozni. Szerintem nem olyan törvényszerű ez, legalábbis vallásilag, az, hogy a Biblia erről mit ír, azt nem tudom, ugyanis az Egri csillagokat jobban szerettem olvasni. :D

2019. okt. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Szia! A fizikai halál csak állandósítja azt a szellemi állapotot, amiben talál bennünket: Istennel való közösségben vagy Tőle elválasztva.
2019. okt. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Remélem, nem!


Mellesleg a parancs is csak azt mondja ki, hogy "az Úr napját szenteld meg" - azt már nem szabja meg, hogy hol.... :)

2019. okt. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem.
2019. okt. 30. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Üdv.


Én úgy gondolom hogy a templom egy segítség, mellyel jobban megismerheted Istent, imádkozásokból, evangéliumi igékből, és gyónhatsz is. De mivel Isten mindenhol ott van, s bármilyen körülmény között tudod a kapcsolatot tartani az Úr-al, (szerintem) nem bűn ha nem mész el templomba, de FONTOS hogy az Úr napját szenteld meg.


Remélem tudtam segíteni,ez az én véleményem.

2019. okt. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Prókátor ***** válasza:
100%

Tízparancsolat: Az Úr napját szenteld meg!

Az Anyaszentegyház ötparancsolata: Vásárnap és ünnepnap az egész szentmisén végy részt!

2019. okt. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az Anyaszentegyház ide vonatkozó parancsát pontosan ki alkotta meg ?
2019. okt. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jézus zsidóként rendszeresen járt a zsinagógába, megtartotta a szombatot. Az első keresztények szintén megtartották az Úr napját, ami immár a vasárnap lett (szombatisták szerint a szombat, de ez most lényegtelen a kérdés szempontjából). Ekkor kenyértörésre összegyűltek, imádkoztak, stb... Ha egy keresztény ezt nem teszi meg, akkor láthatóan ebben nem követi Jézust (meg ki tudja mi másban sem), nem igazán keresztény.

Ha valaki nem jár templomba, akkor nem kapja meg a szükséges lelki táplálékot sem, így távolodva egyre csak Istentől. Azt pedig tudjuk, hogy ennek az útnak mi van a végén.

2019. okt. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 világvége1 ***** válasza:
A gonoszok kárhoznak el – ha járnak templomba, ha nem.
2020. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!