Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként bizarr, ha...

Keresztényként bizarr, ha fordított keresztet szeretnék hordani azért, hogy ezzel kifejezzem Szent Péter iránti tiszteletemet?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy a legtöbben “sátánista” vagy “istentagadó” szimbólumnak könyvelik el, de igazából ez a szimbólum Szent Péter jele, akit a kérésére fejjel lefelé feszítettek keresztre, kifejezve ezzel, hogy nem méltó arra, hogy ugyanúgy haljon meg, mint a Mestere.

Már hosszú ideje hatalmas példa lett számomra azzal kapcsolatban, hogy egy egyszerű halászból a világ első pápája lett, akire az egész egyház épült. Ezzel azt akarom kifejezni, hogy én is azzá az emberré akarok válni, aminek teremtettem, és hogy NEM magamban vagy másokban kell bíznom a jövőmmel kapcsolatban, hanem egy sokkal feljebb való személyben, aki már mindent tud erről. Felhagytam a beteges tervezgetéssel, a “vonzás törvényéhez” hasonló bullshitekkel, mert mégis hogy kormányozzam a járművemet, ha azt sem tudom, merre tartok? De amint már említettem, ez nem is az én feladatom, és különben is, ennek tudatában ki vagyok, hogy megszabjam a világ legmagasabban funkcionáló személyének, hogy mire használjon fel engem? Ki vagyok, hogy X és Y érték, a “józan realitás” hazug címszava alá sűrítsem az ő végtelen tervét?! ...

Szóval, ez nekem valami ilyesmit jelent. Amióta így gondolkodom, 180 fokban megfordult az életem egy sokkal jobb irányba... elég váratlan módon.

A többi keresztény társam vajon hogy viszonyulna ahhoz, ha ilyen “negatívnak” titulált szimbólumot kezdenék el hordani? (Ami egyébként nem is az.)



2019. okt. 30. 22:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%

Vajon Jézus, és akár Péter is, mit szólna ehhez?

Egyébként pedig Péter soha nem volt Pápa, pár nappal ezelőtt beszéltünk arról, hogy Jézus senkinek nem adott előjogot, és a tanitványok személyenként nem áltak az egyik a másik felett. A Gyülekezet, vagy eklézsia Krisztusra épűl, nem Péterre. Péter is ahogy mások kaptak feladatot, de egyik feldat sem jogositotta fel őket, hogy az egyikőjük felette legyen a másiknak.


Egyébként pedig ha nagyon ilyet akarnánk beleszőni, János sokkal közelebb állt Jézushoz, és nagyobb joggal rendelkező lehetett volna, mint Péter. Soha nem tagadta meg az Urát, és tovább is élt, És soha nem is irt arról, hogy Péter ilyen jogot kapott volna.

2019. okt. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem akkor hordd, ha van kedved mindenkinek ezt így elmagyarázni, különben félreérthető lesz.
2019. okt. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező!


Az 1. válaszoló Jehova tanúja, tehát neki érdeke tagadni a katolikus tanításokat, hiszen ha neki nincs igaza, a vallása feleslegessé válik.


A péteri primátus teljesen rendben van, lásd itt:


[link]

2019. okt. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Ha tudod, hogy ez sokak számára negatív szimbólum, akkor fejezd ki máshogy a tiszteletedet Péter iránt.

"Aki pedig megbotránkoztat egyet e kicsinyek közül, akik hisznek bennem, jobb annak, ha malomkövet kötnek a nyakába, és a tenger mélyébe vetik."

2019. okt. 31. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Legyen mellette egy hagyományos, álló kereszt is. Akkor nem mondhatja egy katolikus, hogy jobban tisztelsz egy szentet, mint Jézust.

Aki nem katolikus, az így is, úgyis bele fog kötni.

2019. okt. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%
Nem bizarr.Hordjad nyugodtan ha akarod és ne foglalkozz más véleményével.
2019. okt. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Prókátor ***** válasza:
91%

A szimbólumokkal az a baj, hogy kevesen ismerik a valódi jelentésüket, valamint az, hogy sokat kisajátítottak, és negatív jelentéstartalommal töltöttek fel. Ha pl horogkeresztet viselnél, lecsuknának mint nácit ... pedig a horogkereszt egy szerencseszimbólum (igaz, a nácik direkt a fordított, gonosz forgásút használták). Sajnos a szimbólumoknál manapság sokkal többet számít, hogy mi a megszokott, betanult vélemény róla. Ugyan ez a helyzet a fordított keresztel is. Bár önmagában valóban Pétert szimbolizálja, de egy kisajátítás miatt sátánista jelnek minősül.

De! Mivel gondolom, nem házilag akartál fordított keresztet készíteni (hogy pl lekapsz egy feszületet egy rózsafüzérről, megfúrod az alján, és felfűzöd), ajánlanám, hogy készíts/készítess egy érmét, amin egy fordított feszület van. Aki kicsit is ismerős a témában, annak azonnal leesik, aki meg nem, az se fog sátánista szimbólumot látni benne.

2019. okt. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem érzem annak, de úgy lehet esetleg "tompítani", hogy Szent Péter más szimbólumaival együtt hordod: pl. kulcsok, hal, háló, esetleg kakas.
2019. okt. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%

"Az 1. válaszoló Jehova tanúja, tehát neki érdeke tagadni a katolikus tanításokat, hiszen ha neki nincs igaza, a vallása feleslegessé válik."


Itt nem tagadásról van szó, hanem arról, amit Isten a szavában nem fektetett le. De mindenki tegyen úgy ahogy jónak látja, a Biblia a mérvadó.

2019. okt. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
Akkor hord, ha nem okozol vele botránkozást. És ilyet egy hívő nem szeret csinálni. Lásd Róma 14. fejezet
2019. okt. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!