Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mutatna nekem valaki objektív...

Mutatna nekem valaki objektív tanulmányt arról, hogy valójában miről is szólt a Halloween eredeti ünnepe?

Figyelt kérdés
Annyiféle verziót hallottam már és jó lenne egy tudományos cikk erről olyantól, aki valóban kutatta a témát és otthon van benne.
2019. okt. 31. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2019. okt. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nézd, már az első mondat arról szól, hogy ebben a cikkben 14 változtatás vár ellenőrzésre. :)

Tudományosra gondoltam, ami kutatáson alapul. Mellesleg a wikit én is olvastam már és annak az ellenkezőjét is.

2019. okt. 31. 16:43
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]

Ez is kutatáson alapul, lásd a hivatkozott cikkeket!

2019. okt. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, máris átolvasom.
2019. okt. 31. 20:36
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

A Halloween jelentése Minden Szentek estéje.

A pogány kelták ezen a napon a boszorkányoktól és a démonoktól való félelmükben nagy tüzeket gyújtottak, és áldozatokat mutattak be, hogy azok jóindulatát megnyerjék. „A varázslók a megfélemlített embereket kényszerítették, hogy éjfélkor adjanak nekik feláldozásra egy gyermeket. Az erre kiszemelt család ajtaja elé raktak egy kifúrt és kivilágított tököt. Ha a ház lakói nem teljesítették a kívánságot, gyilkos bosszúra számíthattak. – A gyermekáldozatot óriási szalma- vagy rőzsekötegbe kötözve elevenen égették el.”


Ez egy pogány ünnep, népszerűsége akkora volt, hogy a kultúrkereszténység is beolvasztotta a saját ünnepei közé.

2019. nov. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 KZitus ***** válasza:
2019. nov. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Már csak a forrás hiányzik.
2019. nov. 1. 10:10
 8/11 A kérdező kommentje:
Átnéztem a cikket és nincs forrás. Így az egész értéktelen.
2019. nov. 1. 10:56
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz, mert az eredeti kelta ünnepről nem maradt fenn korabeli forrás. Minden, amit tudunk, jóval későbbi. Maga Halloween elnevezés is azt jelenti, hogy Mindenszentek előestéje, tehát ez az elnevezés akkor terjedt el, mikor már ünnep lett az egész keresztény világban Mindenszentek. A Samhaint meg nem tudjuk pontosan, hogy mikor ünnepelték (vélhetően ősszel az őszi napéjegyenlőség után).
2019. nov. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]


Forrás azért nincs, mert ez egy buta hiedelem. Nem a halottak járkálnak vissza! Aki meghalt meghalt! Nincs tisztítótűz meg ilyesmik. Bukott angyalok azok akik kísérthetnek, de nem egy tök meg répa ment meg ettől. "Ünnep" eredete alapból nem ismert. Halottaktól való félelem ihlette. Ember találta ki és emberi is marad.Ennyi.

2019. nov. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!