Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vallásos embert szeretni bűn?

Nem vallásos embert szeretni bűn?

Figyelt kérdés
Kérlek titeket, ne nevessetek ki a kérdés miatt. Szóval én egy vallásos fiú vagyok, és nagyon szerelmes vagyok egy lányba, viszont ő nem hisz Istenben. Ennek ellenére tiszteletben tartja, hogy én hiszek. A kérdés az lenne, hogy az Úr megharagszik-e, egyáltalán szabad-e egy vallásos embernek nem vallásossal párkapcsolatban élnie? Hiszen ez az "Úrban házasodj"-nak mond ellent. Hívők válaszát várom.

2019. nov. 1. 21:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nagyobb bűn megkülönböztetni embereket a (nem) vallásuk alapján.
2019. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%

Ha tiszteletben tartja a hitedet, nem bűn. Sőt, még a te hatásodra meg is térhet idővel.


Nem tudom, hány évesek vagytok, de a gyereknevelés kapcsán is ilyen megértő lenne?

2019. nov. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
#2. Hát a gyerekneveléshez meg fiatalok vagyunk (tinik).
2019. nov. 1. 21:38
 4/19 anonim ***** válasza:
50%
Jobb égni, mint egyedül lenni. Neked Jézust kell választanod. Vagy várj csak. Nem?
2019. nov. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Most akkor bűn vagy sem? Isten tiltja?
2019. nov. 1. 21:42
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem tiltja, miért tiltaná?
2019. nov. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, Luci-6 egy gyakorlott kötekedő itt. :)
2019. nov. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
47%
A valláskárosultság bűn. Aki a vallás mögé bújtatja a zártságát és tájékozatlanságát az bűnt követ el (restség bűne).
2019. nov. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Szeretni nem lehet bűn.
2019. nov. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

Az előfordulhat, hogy megpróbálod megtéríteni... utána bűnhődni fogsz érte. :D

De nem fogsz a pokol tüzén égni azért, mert szerelmes vagy egy olyan emberbe, aki különbözik tőled. Számtalan példa van rá, hogy történt ilyen, tényleg rengeteg. Különben már olyan sokan rohadnának a pokolban, hogy már rég vissza kellett volna jönniük.

2019. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!