Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Mózesi törvények között...

A Mózesi törvények között volt írva hogy kovászos kenyeret szabad e enni vagy se?

Figyelt kérdés

2019. nov. 3. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem volt ilyen törvény. A kivonulás előestéjén ettek kovásztalan kenyeret, mert nem volt idejük rendeset készíteni. Innen ered a dolog, s azóta is a széder esten ilyet esznek. Ennek az egy vacsorának viszont már van előírása a Mózesi törvényekben, amit be is kell tartaniuk.
2019. nov. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

hálaadó felajánláskor ehettek kovászos kenyeret, a Kovásztalan kenyerek ünnepe alkalmával nem szabadott enni, mert halál büntetést vont maga után. niszán hó 15-től 21-ig tartott. Ezeken a napokon semmilyen kovászos dolog vagy kovász nem lehetett az izraeliták házaiban vagy a területük határain belül, „látni” sem volt szabad ilyet náluk. Ennek emlékezetükbe kellett idéznie, hogy Jehova milyen gyorsan szabadította ki őket Egyiptomból, amikor nem volt idejük megvárni, hogy a tésztájuk megkeljen, hanem nagy sietséggel a dagasztóteknőben vitték azt magukkal.Ha valaki ez idő alatt kovászosat evett, ’azt ki kellett irtani Izrael közösségéből’

A Jehovának tűzfelajánlásként bemutatott gabonafelajánlás nem lehetett „kovászos”

A Bibliában a „kovász” gyakran a bűn és a romlottság jelképe.

2019. nov. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És Yahuah szerint a tisztátalan edényeket ugye amik be lettek szennyezve mint pl a fatányért azt a vízben kell áztatni estig amíg tiszta nem lesz vagy el kell mosni hagyni száradni estig amig tiszta nem lesz?
2019. nov. 3. 16:53
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez most komoly?
2019. nov. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, az egész Ó szövetséget be kell tartani mert az YAHUAH parancsai.

YAHUSHA is ezt akarta megértetni velünk. Ezt mondta "Én vagyok az út, az igazság, az élet. És YAHUSHA a megtestesült ige. És az ige YAHUAH szava.

2019. nov. 3. 19:12
 6/14 anonim ***** válasza:
Adunk egy fülest Yahuahnak.
2019. nov. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ne légy bolond!
2019. nov. 3. 19:15
 8/14 anonim ***** válasza:
Már csak azt nem tudom, ki az a YAHUSHA.
2019. nov. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bolond? Én Yahuah fölött is úr vagyok.
2019. nov. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#8 "Jézus"
2019. nov. 4. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!