Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik esetből lehet több...

Melyik esetből lehet több ezen az oldalon/általánosan is? Veletek melyik történt meg? Ha rokonnal/ismerőssel történt, azt is leírhatjátok.

Figyelt kérdés

A két eset az alábbi:


Ateistából (akár szélsőséges/vallásgyűlölő ateistából is) lett vallásos/mélyen vallásos, úgymond megtért keresztény.


A másik eset ennek az ellenkezője: egyszerűen, megszokásból vallásos volt/mélyen vallásos volt, de végül ateista lett belőle, elvesztette a hitét/korábbi vallásával szemben nagyon kritikus ateista lett belőle.


Van itt valaki, aki a fent említettek közül megtapasztalta az egyik esetet? Ha igen, melyiket?


Igazából kíváncsi vagyok rá, hogy végül melyik eset lesz többségben, de van egy olyan érzésem, hogy az utóbbi. Ha itt, ebben a kategóriában nem is, általánosan szerintem az fordul elő többször. Ha ti ugyan nem, de egyik ismerősötök keresztülment az egyik említett változáson, azt is írjátok le. (Talán fel kéne tennem a kérdést más kategóriában is, de ez most mindegy.)



2019. nov. 4. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Én megtagadtam a megtérést, de nem lettem ateista, sőt úgy tűnik van isten.
2019. nov. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Engem nem neveltek vallásosnak, a családom sem az. Kereszténységet csak felületes mindig negatív szóbeszédekből ismertem. 20-as éveimben más társaságba kerültem, aztán 25 voltam amikor történt valami, és hívőnek vallottam magamat.


Amúgy meglátásom szerint a kereszténység csökkenő számából is ítélve sokkal többen hagynak fel a hittel, mint megtérnek bele. A kereszténység mára (főleg otthon) csak politikai monológgá vállt, illetve -fiatalok körében főleg- egy szűk társadalmi szubkultúrává zsugorodott.

2019. nov. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mojjo ***** válasza:
Hát itt a GYK-n nem fogsz tudni reprezentatív kutatási eredményt kapni :D
2019. nov. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy vérrokonom aki megszokásból vallásos volt mert annak nevelték, nemrég mondta nekem hogy már ateista.


Engem is vallásosnak neveltek és az is voltam, majd középiskolás koromban agnosztikus lettem, most pedig miután a főiskolát is elvégeztem azt szeretném bár úgy tudnék hinni mint az előtt.


Egy jó barátom szintén vallásos volt de agnosztikus lett. Viszont van olyan ismerősöm aki meggyőződéses ateista volt de agnosztikus lett.

2019. nov. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aki nem tudná az agnosztikus az aki szerint nem tudjuk és nem is tudhatjuk létezik-e Isten.
2019. nov. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!