Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek hogy hunyt el a közeli...

Kinek hogy hunyt el a közeli hozzátartozója (nagymamája, nagypapája . ) és miért nem fogadták el Jézust mint személyes megváltójukat?

Figyelt kérdés
2019. nov. 4. 19:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem: miért nem fogadták el Jézust mint személyes megváltójukat?
2019. nov. 4. 19:32
 2/8 A kérdező kommentje:
Személyes megváltójuknak
2019. nov. 4. 19:33
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Egyrészt honnan tudod, hogy nem fogadta el közeli hozzátartozóm. Másrészt, Jézus személytelen megváltó is lehet, vagy hogy kell ezt érteni?
2019. nov. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Mi a bajod?
2019. nov. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Talán azért, mert senki sem hirdette nekik autentikusan Jézust. Lehet, hogy hallottak egy-két prédikációt a templomban, de nem volt hiteles a beszélő, és azért nem volt meggyőző ereje a beszédének. Nem tudom, ha valaki úgy hirdeti nekik az örömhírt, hogy jól ismeri a Bibliát, és aszerint él is, akkor hallgattak volna-e rá, és ezt már nem is fogom megtudni, mert már régen meghaltak a nagyszüleim.

üdv

Stefán

2019. nov. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Neked valami baj lehet a fejeddel kérdező. Valláskárosult vagy? Honnan veszed, hogy a nagyszüleim nem fogadták el? Amúgy tényleg nem fogadták el, mert józan, normális gondolkodású, tiszta agyú emberek voltak, nem volt kimosva a fejük mindenféle baromsággal.
2019. nov. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%
Nagymamám 10 éve hunyt el, szentségekkel megerősítve, itthon.
2019. nov. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%
Egy év különbséggel távozott nagyanyám és nagyapám. Nem voltak hívők. "Csak" polgári házasságban éltek hűségben és szeretetben. "Csak" két gyereket neveltek fel. "Csak" négy unokát szeretgettek. Nem volt istenük mégis tudták mi a szeretet. (Ezért nem tudom komolyan venni, az "isten egyenlő szeretet" dumát.) Nem tudom, miért állt távol tőlük a vallás. A legvalószínűbb az, hogy nem ebben nőttek fel és később sem érezték szükségét.
2019. nov. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!