Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » JdfGabrella szerint felesleges...

JdfGabrella szerint felesleges imádkoznunk, mert Isten úgysem segít. Nekünk kell mindenért megküzdenünk/ megdolgoznunk. Szerintetek igaza van?

Figyelt kérdés
2019. nov. 5. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Fogalmam sincs, hogy ő kicsoda. Abban igaza van, hogy nekünk kell elsősorban megdolgozunk, megküzdenünk mindazért, amit szeretnénk elérni. Viszont az ima által ehhez Isten segítséget adhat számára tetsző formában. Persze nem kell feltétlen valami látványos isteni közbelépésre gondolni. Segíthet úgy, hogy erőt és kitartást ad a feladathoz a hited által, más embert indít arra, hogy segítsen neked, stb...
2019. nov. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
igen
2019. nov. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Igaza van, bárki is legyen ő.
2019. nov. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Nincs igaza, de a magyarázat nem egészen jó.
2019. nov. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%

Nincs igaza. Isten nem pincére senkinek, és sehol nem mondta, hogy Ő fog kiszolgálni minket, a legteljesebb mértékben.

Sajnos a Hölgy nem ismeri az életadót, és azt sem, hogy az ember milyen szerepet tölt be Isten szándékában.

Isten az embert munkára teremtette, nem henyélésre.

Ádámnak és Évának sem mondta, hogy a Földet nem nekik kell szép othonná tenniük.


Viszont amit igért, hogy az emberkeze munkáját megáldja.

(Jób 1:10) . . .Keze munkáját megáldottad, és nagyon sok állata lett a földön.

A fent idézett szavak, Sátántól jönnek, a Jób könyvében, tehát még Sátán is elismeri, hogy Isten áldásokat, amivel nem jár olyan nehézség, ami rossz.

Az tény, hogy jelenleg, sajnos Sátán világában, nem egyszerű a munka, és a megélhetés, azonban a Teremtő megáldja azokat, akik hűségesek hozzá.

2019. nov. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5


Te tán a pincére vagy a gyermekednek, jehováskám, mikor segítesz neki?

2019. nov. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%

Azok szoktak így vélekedni, akik Isten istene akarnak lenni, vagyis nem kérést, könyörgést intéznek Isten felé, hanem parancsot. "Nekem ez és ez kell, ekkor és ekkor. Szállítsd le." Az, hogy JdfGabriella is ilyen ember-e azt persze nem tudhatom, nem is hallottam róla, de ez a kijelentése arról árulkodik, hogy megkeseredett Istenre.

János első levelében ez áll: "Ha valamit az ő akarata szerint kérünk, meghallgat minket."

2 dolog:

1. "az ő akarata szerint", mert az ő akarata a legjobb számunkra, ő jobban ismer minket, mint mi saját magunkat. Csak hát a vágyak és érzések olyan erősek tudnak lenni, hogy elhitetik velünk, szükségünk van valamire. Isten meg sokszor úgy látja, hogy nincs szükségünk rá, vagy még nem vagyunk készek rá, vagy ő tud valami jobbat adni. Lehet, hogy Isten pl. úgy látja, hogy szükségünk van türelmet és kitartást tanulni, és várakoztat.

2. "meghallgat minket". Nem azt mondja, hogy rögtön válaszol, vagy rögtön megadja a kérésünket. Meghallgat, nem feleljti el, amit kértünk. És ha eljön a tökéletes ideje, ami akár nagyon hosszú idő is lehet, akkor megadja, ha közben megtartjuk benne a hitet.

üdv

Stefán

2019. nov. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én vagyok jdfGabrella. Csak, az előző profilommal már nem tudok belepni. Ezért 2020-ba újra regisztráltam.
2021. júl. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!