Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi szerint Jézus...

A Jehova tanúi szerint Jézus ember volt, vagy mi?

Figyelt kérdés

2019. nov. 6. 20:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
30%
angyal
2019. nov. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
13%

A Biblia alapján, Jézus emberré vállása előtt, az égben élt, mint bármelyik angyal. Mivel Ő volt az első élő akit a Teremtő minden külső segitség nélkül hozott létre, ezért nevezi első szülött fiának.

Ha Ádém nem hibázik, akkor soha nem ismerjük meg ennyire közvetlen módon.

Amikor a Földre született, ugyan olyan értékű és rendű ember volt, mint TE vagy Én, azt leszámitva, hogy nem tökéletlen szülők gyermekeként született, igy Ádám bűnbe esése előtti értékével volt egyenértékű, és tökéletes ember. Ezt Isten szelleme vigyázta, amikor Mária kihordta a magzatot, erre az időre Törölte Mária génjeiből a Tökéletlenséget.

Emberként élt itt és halt meg. Azonban a Többi emberrel ellentétben, Ő az első, aki úgy támadt fel az életre, hogy visszatérhessen az égbe az Atyjához.

Amig ez megtörtént, az emberek csak akkor látták, amikor Fizikai testet öltött arra az időre.

2019. nov. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Jehova Tanúi azt hiszik, hogy Mihály arkangyal jött el Krisztusként.
2019. nov. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
Nem a Biblia alapján írod, hanem a jehovás tanítás alapján.
2019. nov. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
20%

"Nem a Biblia alapján írod, hanem a jehovás tanítás alapján."

Valóban? Nos pedig Én a Biblia alapján ezt olvastam:

(Példabeszédek 8:22–26) 22 Maga Jehova hozott létre engem az ő útjának kezdetéül, legkorábbi műveként réges-régen. 23 Időtlen idők óta a helyemen állok, kezdettől fogva, a földnél korábbi időktől fogva. 24 Mikor még nem voltak mély vizek, akkor születtem mintegy vajúdás közepette, mikor még nem voltak vízzel teli források. 25 Még mielőtt a hegyek megállapodtak, a dombok előtt születtem én mintegy vajúdás közepette, 26 mikor még nem alkotta meg a földet, a szabad térséget, sem a termékeny föld portömegeinek első szemcséit.


(Héberek 10:5) 5 Ezért amikor eljön a világba, ezt mondja: „»Állatáldozatokat és egyéb áldozatokat nem akartál, de testet készítettél nekem.

(1Péter 3:18) . . .Testben ölték meg, de szellemben kelt életre.

(1Timóteusz 3:16) . . .„Ő eljött emberként,. . .

(Lukács 1:35) . . .„Szent szellem száll rád, és a legfelségesebb Isten ereje árnyékol be téged. Ezért fogják a születendőt szentnek hívni, Isten Fiának.


Érdekes, hogy amit irtam, azt a Bibliában olvashatjuk, "jehovás tanitás" jelzője nélkül.

2019. nov. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
74%
Ne az őrtornyos ferdítésből másolj tanú. Hanem olyanból, amit hozzáértő fordított és nem a jehovista ördögtornyos tanításhoz van igazítva a Biblia szövege.
2019. nov. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
32%

"Ne az őrtornyos ferdítésből másolj tanú."


Úgy látom, hogy némelyeknek a jó modort, úgy tanitják, ahogy a fent olvasható módon gyakorolják. Na de sebaj.

A bibliában irt forditások alapján, sok Biblia forditást ellehet itélni, mert nem egyformán van forditva. Ennek ellenére kizárólag a Tanúkat lehet támadni másokat nem, holott, sok helyen nem egyezik az eredetivel.


De hogy a lelked békés maradjon, és lásd használom a más forditásokat is, amik ugyan azon jelentéssel birnak Kedves Barátom, "másolok" neked más Biblia forditásokból, és összehasonlithatod.

Azt pedig ne felejtsd el, ogy vannak a Tanúk között, perfekt Görögül beszélő Testvérek is.


Károli Gáspár:

Példabeszédek 8:22-26

Az Úr az ő útának kezdetéül szerzett engem; az ő munkái előtt régen.

23

Örök időktől fogva felkenettem, kezdettől, a föld kezdetétől fogva.

24

Még mikor semmi mélységek nem voltak, születtem vala; még mikor semmi források, vízzel teljesek nem voltak.

25

Minekelőtte a hegyek leülepedtek volna, a halmoknak előtte születtem.

26

Mikor még nem csinálta vala a földet és a mezőket, és a világ porának kezdetét.


Héberek 10:5..... de testet alkottál nékem,

1Péter 3:18 ....megölettetvén ugyan test szerint, de megeleveníttetvén lélek szerint;

1Tim 3:16 ,...megjelent testben,

Lukács 1:35..A Szent Lélek száll te reád, és a Magasságosnak ereje árnyékoz meg téged; azért ami születik is szentnek hivatik, Isten Fiának.


Semmi sem más ebben a Forditásban, mindössze, hogy a Testvérek a lélek kifejezést nem angyalokra értve forditották, hanem magára az Fizikai emberre. az égi életet pedig Szellem szóval irják. az értelme pedig ettől függetlenül ugyan az.

2019. nov. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
45%

S kérésednek eleget téve, vettem a Fáradtságot és időt, hogy a Káldi György forditásból idézzek, ami érdekes módon eltér a Králoi Gáspár forditástól, még sem kötöttél bele ezekbe.

Kérlek olvasd el, és hasonlitsd össze Te is.

Példabeszédek 8:22Az Úr szerzett engem útjai elején,

kezdetben, mielőtt bármit is alkotott.

23Öröktől fogva rendelt engem,

ősidők óta, még a föld előtt.

24Nem voltak még tengerek, én már fogantattam,

még nem törtek elő a vízben dús források,

25még nem álltak a hegyek súlyos tömegükben,

a halmok előtt születtem.

26Még nem teremtette meg a földet és a folyókat

és a földkerekség sarkait,

Zsidók 10:5 de testet alkottál nekem;

1Péter 3:18 Test szerint megölték ugyan, de a Lélek életre keltette.

1Timóteus 3:16 amely testben kinyilvánította magát,

a Lélek által igazolást nyert,

Lukács 1:35 »A Szentlélek száll rád, és a Magasságbeli ereje megárnyékoz téged; s ezért a Szentet, aki tőled születik, Isten Fiának fogják hívni.


Érdekes felfedezést találtam a két forditás között, vajon Te melyiket fogadod el inkább, hiszen ezek sem egyformák? Vajon melyiket hurcolnád meg a másik ellen?

2019. nov. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
61%

kedves 2 es. írod, hogy


".. Jézus emberré vállása előtt, az égben élt.."


Jézus ott élt!? - HOL VAN az az ég !? ???


ezekre hozz bármi bizonyítékot és NEM VALAKI DUMÁJÁT.


/mert még egy gyerek is tud mondani bármit aztán cáfold meg ha tud tudod , de megcáfolni a gyerek állítását csak az tudja aki leteszi az asztalra amit MINDENKI EL IS TUD FOGADNI MERT bármikor meggyőződhető bárki által róla/


én nagyon kiváncsi vagyok rá hogy az HELYILEG HOL VAN ???

2019. nov. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

nem örülök neki! de ezt gondolom jézusról mennyről mint mikor az ember keze bele ér a mellette lévő ..-be és felébred.


SZERINTEM EZ ELFOGADHATÓBB VALÓSÁG, hogy a Menny az semmi más, csak tényként a körülöttünk lévő időben és térben végtelen Világűr.


és az előttünk időben lévő értelmes robotok vagy más értelmes lények teremtették az embert és az sem biztos hogy itt a földön mert lehet hogy csak ide kerültünk.

és akik készítettek jobb megbarátkozni vele hogy AZOK AKIK MI ISTENNEK VAGY ISTENEKNEK NEVEZTÜNK ŐSIDŐK ÓTA MINDIG azok valahogy hasonló cipőben járnak mint mi. és ők sem tudják a LEGELSŐ TEREMTŐT!

akikkel pár ezer vagy 10-100 ezer vagy sok millió évente " összefutunk" mindig valami miatt.

És ők is teljesen olyanok mint az ember , ugyan úgy barátkoznak,háborúznak időtlen idők óta egymással mint az ember itt a földön.

Csak fejlettebbek nálunk minden téren nagyságrendekkel adódóan lehet a rengeteg millió évvel előttünk létezés miatt.

a Teremtő és Jézus is lehet valami hasonló a rengeteggel együtt a sorban.


a leírtaknak nagyobb esélye van mint a csak dumálás a menyről a csak kitalált gondolatok helyett.


a BÁRKI ÁLTAL BÁRMIKOR MEGFOGHATÓ LÁTHATÓ TÉNYEK MIATT :


MILLIÁRD ÉVEKBEN kell mérni mindent mert ez a valóság!


a földtörténet 4,5 milliárd éves időszakában több civilizáció létezett a Földön, mint a mennyit a tudomány ma ismer.

A geológusok, régészek csak egy kis részét tárták fel ennek a felfoghatatlanul hosszú időszaknak az utólsó 2-300 millió évéből,

és akkor hol van még a további 4,2 - 4,3 milliárd év ami eddig volt ?


ÉS AZ ELKÖVETKEZŐ RENGETEG ... MILLIÁRD ÉV MÉG ELŐTTÜNK ÁLL! a

jehovisták által annyira várt vég az uralkodással lehet év milliárdokat kell várni?!



másold be a google -ba :



costadelsolmagazin.com/content/millio-eves-emberi-civilizacio-nyomait-talaltak-foldkozi-tenger-korzeteben



a google keresőben kattints az összes helyett a KÉPEK megjelítésre. baalbek megalitok



google.com/search?biw=1280&bih=892&tbm=isch&sa=1&ei=DI2HXdTWKIfewAKww6-oCg&q=baalbek+megalitok&oq=baalbek+megalitok&gs_l=img.3...60759.63065..64247...0.0..0.76.568.8......0....1..gws-wiz-img.TECe5o77uA8&ved=0ahUKEwjUjPq_2eTkAhUHL1AKHbDhC6UQ4dUDCAc&uact=5


és ez CSAK PIRINYÓ FÖLD ÉS NEM AZ EGÉSZ VILÁGMINDENSÉG!


nem szabad elfelejteni, hogy ezek ITT TÉNYEK hiszen SZABAD SZEMMEL BÁRKI MEGTEKINTHETI MEGFOGHATJA !


ezek itt nem kitalált jehovista vallási dumák mert LÁTHATÓK és azok is maradnak !!!

2019. nov. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!