Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történik az ifjúsági hittanon?

Mi történik az ifjúsági hittanon?

Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok, és nemrég kezdtem el a vallás felé fordulni, de nem tudok róla sokat, és ezen változtatni szeretnék. Ez hogyan lenne a legegyszerűbb? Esetleg megbízható internetes források vannak? Tudatlanságom miatt egyelőre félek elmenni templomba, pedig láttam, hogy vannak ifjúsági hittan órák, de attól tartok ott olyanok vannak leginkább, akik bérmáltak már, így nálam jóval tájékozottabbak. Római katolikus vallásról lenne szó. Esetleg lenne valaki aki üzenetben segítene nekem elindulni az úton?

2019. nov. 6. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj elmenni templomba, biztos örülnek majd neked és szívesen látnak. A legtöbb helyen több hittanos csoport is van, szerintem érdeklődj helyben, hogy neked melyiket ajánlanák. Általában az ifi hittanosok többsége még nem bérmálkozott, szóval te sem lógnál ki nagyon a sorból.

Nem tudom meg vagy-e keresztelve, voltál-e már elsőáldozó, ha nem, ezeket is érdemes lenne bepótolni majd.


Ha kérdésed van, írj nyugodtan.

2019. nov. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Bennem is megbízhatsz...
2019. nov. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2%

Ha szeretnél megismerkedni a vallással, akkor először olvasd el a Bibliát, ha nem az egészet, a többségét akkor is! Az az alapja az egész vallásnak és innen tudod megítélni melyik gyülekezetbe vagy hittanos helyre szeretnél járni vagy egyáltalán tényleg vallásos akarsz-e lenni.


Ha hamar túl akarsz lenni rajta, akkor ezeket kihagyhatod: 1Mózes 12-50; Jozsué könyve; Bírák könyve; Rúth; Sámuel; Királyok; Krónikák; Ezsdrás; Nehémiás és Zsoltárok (de azért ebbe olvasgass bele néha).

2019. nov. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Lehet olvasgatni a Bibliát is, de azért ez nem úgy működik, hogy olvasod, aztán magadtól megvilágosodsz. A Biblia ismeretéhez elsősorban tanulni kell (de ezen semmi szégyellnivaló nincs, mert általában nem úgy indul az ember, hogy eleve tisztában van az ókori közel kelet kulturális szokásaival, történelmével, hagyományaival). Ha csak úgy magadtól olvasod, akkor nagyon felszínes lesz a tudásod, rosszabb esetben a felét félreérted és megutálod.


Ifjúsági hittanon alapvetően ezt a korosztályt érintő kérdésekről van szó hitbeli téren, de gyakorlati téren is. Aztán ahány ház, annyi szokás. Van, ahol kis csoportban dolgozzák fel a témát, majd összevetik. Van, ahol az atya beszél. Van, ahol a csoportból mindig egy fiatal felkészül egy választott témából.

Egyébként plébániákon számos lehetőség van: szokott indulni olyan "hittan", ami azoknak van, akik akár teljesen az alapoktól indulnak és most készülnek keresztségre felnőttként. Szerintem keresd fel előbb a plébánost (szokott lenni plébániai fogadóidő, akkor érdemes) és mondd el a helyzetet. Ő tudja, hogy milyen csoportok vannak, és melyik lenne megfelelőbb kezdetnek.

2019. nov. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Természetesen nem fogsz attól megvilágosodni, hogy olvasod a Bibliát, de ha valamelyik gyülekezet nem azt követi és nagyon eltér tőle, akkor az hamis. Ha az emberek azért hisznek Istenben, mert a Bibliától teljesen eltérő gyülekezet mond valamit vagy jó ott a hangulat, akkor két lehetőség van: az adott gyülekezetbe járók a Biblia elvolvasása után (persze megfelelő háttérinformációkkal) elvesztenék a hitüket és nem hinnének továbbra Istenben, mert teljesen mást tapasztalnának vagy pedig kiderülne, hogy a gyülekezet hamis dolgokat tanított. Így lehet elsősorban kiszűrni, hogy hova akarsz járni. Nyílván ez nem azt jelenti, hogy mindegyik gyülekezet gonosz vagy ne járj olyan helyre, ahol egy pici hiba is van. Az Újszövetséget minimum érdemes elolvasni, ha már az Ószövetségre azt gondoljuk, hogy érthetetlen. Meg mondjuk ha belelapozol a Zsoltárokba vagy az egyik próféta könyvébe hidd el, nem fogsz olyan részt találni, mait nem lehet megérteni józan ésszel és nem kell hozzá történelmi meg teológiai ismeret.
2019. nov. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
A Bibliát nem elolvasni kell, hanem folyamatosan olvasgatni. Főleg először az sem mindegy milyen sorrendben kezdjük, mert nem úgy kell olvasni mint egy regényt.
2019. nov. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Ha tudod, mi a bérmálás, akkor elég tájékozott vagy ahhoz, hogy elmehess egy ifjúsági hittanra szerintem (Talán voltál elsőáldozó, ha csak ezt hiányolod). Sokféle hittan van, attól függ, hogy a pap hogy tartja. Nehéz elsőre elmenni újoncként, de csak így kaphatsz ízelítőt belőle, lehet, neked teljesen más a szimpatikus, mint itt a hozzászólóknak.

Szerintem menj bátran.

2019. nov. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
És biztos lesznek olyanok is, akik nem bérmáltak!
2019. nov. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"akik nem bérmáltak" = akik nem bérmálkoztak

(A pap bérmál.)

2019. nov. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Úgy is kezdheted, hogy elkezdesz járni vasárnapi szentmisére, mindig ugyanarra (tehát pl. a délelőtt 9-esre, vagy az este 6-osra), akkor pár alkalom után fogod látni, hogy kik azok, akik rendszeresen járnak, és amelyikük szimpatikus, azzal szóba elegyedsz, megkérdezed tőle, hogy ő melyik csoportba jár, mióta, te is járhatnál-e oda szerinte - aztán majd valami lesz. :)
2019. nov. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!