Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mennyországban tellik az...

A mennyországban tellik az idő? A mennyországot Isten teremtette, vagy az mindig is létezett?

Figyelt kérdés
Az angyaloknak van ideje?

2019. nov. 7. 23:31
 1/2 anonim ***** válasza:
17%

A mennyország, egy kicsit másjelentésű kifejezés, mint amit valójában Istenért alatta. Mivel Ő a szuverén uralkodó minden és mindenki felett, jelképesen szólva, mint Király ott él, és ezért az ott működő élet, egy királyi elrendezés alapján van fent tartva rendezetten. Onnan irányitja az általa elhatásozott eseményeket, ezért a királyságának, vagy országának, ott van a központja, székhelye. Ezért nevezi a Biblia "fenti Jeruzsálemnek"


Mivel ott nincs idő, ezért az ott élőknek másként "tellik" vagy Zajlik az élete. Más feladatuk van, mint

amit a Földre szándékozik az itt létrehozott életformával megvalósitani.

Ezért eredetileg Isten a családját, gyermekeit két rendeltetésben alkotta meg. Az égben a hozzá közelebbi módon élő szellemi lények élnek, nekik ott van az életközegük, és nem hagyhatják el azt.

A Földre pedig Fizikai éetformát hozott létre, itt van az életközegük, és itt kell élniük. Az itt élők sem mennek sehova, még a jelenleg halál büntetés okán sem folytathatják sehol az életet.

2019. nov. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
10%
Én asszem, hogy a Mennyországban nincs idő. Vagy,ha van is, senki nem foglalkozik vele,mert nem érdemes, nincs miért. Senkinek nem kell pl a munkahelyére rohanni, meg hogy elérje a buszt, meg stb. Ott amúgyis pl mindenki rögtön tud teleportálni, meg szerintem telepátia is van, tehát gondolatátvitel, mert ott már minden egy; és a nagy egész részeként érzékelhetünk mindent, mindenkit; hozzánk tartozónak, a részünknek. Én így képzelem. Ja és amúgy szal ott meg "korlátlan hozzáférés van" az "Égi internethez"; tehát rögtön tudsz minden választ. Vagy én ezt nem is tudom:D:D:D Csak tippelgetek itten össze-vissza; szerencsére nem volt h@lálközeli élményem :)
2019. nov. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!