Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire éri meg nekik, úgy...

Quatermain kérdése:

Mennyire éri meg nekik, úgy értem mennyit keresnek azok az emberek, akik köztereken hirdetik az igét vagy inkább annak aki kiküldi őket?

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabbam találkozom velük nagyvárosokban, megyeszékhelyen, kirakva az Őrtorony és egyéb újságokkal

2019. nov. 8. 17:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Ezen nem keresnek, kötelező óraszám van nekik, amiről jelentést kell leadniuk. Vagy így hirdetik a hülyeségüket, vagy minden házba becsengetve. Azt nem tudom, hogy Living netes észosztása beszámít-e a kötelező időbe, vagy önszorgalomból csinálja.
2019. nov. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
37%

"kötelező óraszám van nekik, "


Ez valótlan állitás, mert önkétes alapon szolgálnak annyit, amennyit tud, a körülményei alapján.

Ha valaki úgy gondolja, hogy nagy részt szeretne ebből vállalni, azoknak van lehetőségük, megadott óraszámot teljesiteni, ami szintén nem kötelező. Itt minden önkéntes alapon megy.

A prédikáló szolgálat, hozzátartozik a keresztény élethez, és imádathoz, ezért ez nem hivatás, amiért fizetés jár. Jézus és a tanitványok sem fizetésért szolgáltak, és Jézus soha nem mondta, hogy ez egy megélhetési forma. ezt a minden napi élet részét kell hogy képezze mindenkinek, aki azt állitja, hogy keresztény, vagy is Jézus követője.

Jehova Tanúi, dijmentesen szolgálnak, a megélhetésüket ugyan úgy szerzik mint mások, vagy is dolgoznak.

2019. nov. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
A második válaszoló tanú és épp hazudik. Mert pontosan tudja, hogy kötelező óraszám van és aki azt nem teljesíti, azt számon kérik. Ha nagyon nem csinálja, akkor kiközösítik.
2019. nov. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
#2: Ez szép és jó LENNE, de nem az. Ha valaki bemondja a nullát, mint vállalt óraszámot, akkor kirakják.
2019. nov. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Ez ugyanannyira önkéntes szolgálat, mint ahogy az 50 óra közösségi szolgálat érettségi előtt. Ha teljesen önkéntes lenne, akkor nem kellene jelentést írni róla. De kell, ezért ez nem önkéntes, mivel nem lehet nullákat írogatni. Csak próbáld ki egyszer!
2019. nov. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
11%

"A második válaszoló tanú és épp hazudik."


Kedves Barátom. A szolgálatról való jelentést teljesen más okból kérik, nem azért mert kötelező meghatározott időt kell végezni. A Bibliában is vannak számok, a keresztelkedőkről, a szolgálatról, tettekről, hogy tájékoztatást nyújtsanak az előre haladásról.

Aki pedig nem ad szolgál, azt ezért nem fogják kiközösiteni, mert az nem Bibliai ok a kiközösitésre.


Nálunk is vannak ilyen személyek, és még sincsenek kiközösitve, ellenben nem köszönnhetnénk nekik. Ezért a vádaskodásod, hogy hazudok, alaptalan valótlanság.

Az ilyen személyeket "tétlen"-nek nevezik, nem terem gyümölcsöt a szolgálat terén.

2019. nov. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
19%

"kötelező óraszám van"

Ez azért sem igaz, mert Jézus nem mondta, hogy mindenki egyformán tud majd teljesiteni, a különböző háttér, és körülmények miatt.

Ezért alkalmazta azt a szemléltetést, hogy lesz aki

százszoros, hatvanszoros, vagy harminszoros vetést, vagy aratást végez. Illetve a másik szemléltetésben, különböző órákban jönnek a munkások de ugyan azt a bért kapja mindegyik, akár mennyit tevékenykedett is a szőlőben.


Ezért igen tévelyegtek, rosszindulattal. De hát...

2019. nov. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

Folyamatosan hazudsz. Tehát nem közösítik ki azt, aki egészséges és nulla órát teljesít? Mert látom a terelés, ahogy tanulod vasárnaponként, már megjelent a szövegedben. Nem azokról beszélünk, akik betegek, bár azoknak ugye a telefonos térítést írja elő az őrtorony (jujj, hát nem ijesztő, hogy ezek kívülállóknak sem titkok?), hanem akik egészségesek. Tudod mi a legrosszabb? Hogy te is tudod, hogy hazudsz, de neked azt mondja az imádott ördögtornyod, hogy szabad, mert szent a cél. Aki ismer titeket, az is tudja, hogy hazudsz.


Most mersz igazat mondani vajon?

2019. nov. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
12%
Kedves Testvérem! Valamikor én is írogattam válaszként, KRITIKÁKRA de letettem róla, mert látni kell az illetőt, (most kivételt tettem, de bármit is írjanak, azóta ez az első és utolsó írásom) tehát NEM ÉRDEMES BESZÉLGETNI OLYANOKKAL, AKIK ELLENÜNK SZÓLNAK, MERT JÉZUS IS HIÁBA BESZÉLT SOKAKNAK - SZEMTŐL SZEMBE KELL BESZÉLNÜNK VALAKIVEL, HA ENGEDIK. :) :)
2019. nov. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Tádám és nincs válasz. Nem merik leírni az igazat. Ilyenkor szedik elő MINDIG az utolsó kártyát, hogy ők nem vitatkoznak, mert hát ugye ebből is látszik, hogy őket üldözik. De válaszolni nem válaszol. Szerintem az őrtorony kiveszi belőlük a maradék tisztességet is.
2019. nov. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!