Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Vallás

A kérdés

Ha Isten tértől és időtől független, akkor az angyalok és az elhunyt emberek lelkei is függetlenek a tértől és időtől?

Keress kérdéseket hasonló témákban: téridő, Isten

nov. 8. 19:39  Privát üzenet  

A válaszok
KZitus nevű felhasználó válasza:

Szia

"Ha Isten tértől és időtől független,..." - miért gondolod ezt?

Az időt Isten hozta létre, és leíratta Bibliában azt, hogy teljesen másként számolja az időt mint mi emberek. Elégsokat ír a Biblia az időről. Salamon király ezt írta: „Mert mindennek meghatározott ideje van, minden ügynek ideje van az egek alatt: ideje a születésnek, ideje a meghalásnak, ideje a plántálásnak és ideje a begyűjtésnek; ideje a megölésnek és ideje a gyógyításnak; ideje a lerombolásnak és ideje az építésnek; ideje a sírásnak és ideje a nevetésnek” Préd 3:1–4 És ezt is: „Mindent széppé tett a maga idejében. Még a határtalan időt is a szívükbe helyezte, hogy az emberiség soha ki ne kutathassa azt a munkát, amit az igaz Isten cselekedett kezdettől a végig” Préd 3:11.

A válaszíró 30%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont nov. 8. 19:59 Privát üzenet
Igen, az angyalok sem a fizikai világ részei, hanem szellemi lények, így ők sem függenek időtől és tértől.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont nov. 8. 20:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Gonosz eredete a Teremtés előtt, vagy után?
A mennyországban tellik az idő? A mennyországot Isten teremtette, vagy az mindig is létezett?
Amikor a Biblia óriásokról beszél (Mózes első könyve), akkor ott nefilimekről van szó?
Mint hallhattun pénteken Avicii elhunyt Isten nyugasztalja Én gyászolom őt mert felnéztem rá és a legjobbnak tartottam egy Legendának Nektek is hiányzik Avicii?
A mennyországban majd találkozunk elhunyt rokonainkkal?
Ha Eltartási szerződést kötöttem egy idős nénivel, akkor ne adj' Isten a hála esetén közeli hozzátartozónak minősülök, mint eltartója? A férje már elhunyt 3 éve, családja nincs....

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Vallás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!