Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Törvény alatt kell lenni vagy...

Törvény alatt kell lenni vagy sem?

Figyelt kérdés

Beidőzítettem egy tanító előadását másdopercre pontosan, azt hangsúlyozza, hogy a törvény alatt kell lennünk mert:

[link]


Minden más keresztény tanítótól pedig azt hallani, hogy nem vagyunk a törvény alatt, és hogy ne is akarjunk oda vissza menni.

A kegyelem és a hit által való megigazulás után Jézus elvárná tőlünk azt, hogy a törvény cselekedeteit tegyük?


Van valami köztes út, amelyen mind a két tanítás/nézet megállhat, vagy pedig nincs?

Elolvastam a Bibliában erről szóló részeket is, de most annyira összezavarodtam, hogy nemigazán egyértelműek a dolgok...



2019. nov. 8. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Aki a törvényt sulykolja az hamis tanító.
2019. nov. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 KZitus ***** válasza:
50%

Galata 3:10-14

"Mindazok, akik abban bíznak, hogy meg tudják tenni, amit a törvény mond, átok alatt vannak, mert meg van írva: „Átkozott mindenki, aki nem teszi mindig azt, ami meg van írva a törvény tekercsében.” Ezenfelül nyilvánvaló, hogy Isten senkit sem nyilvánít igazságosnak a törvény által, mert „az igazságos a hite miatt fog élni”. A törvény pedig nem a hitre épül, hanem ezt mondja: „aki ezeket teszi, élni fog általuk”. Krisztus megvásárolt bennünket, és ezzel megszabadított minket a törvény átkától úgy, hogy átokká lett helyettünk, mert meg van írva: „Átkozott mindenki, aki oszlopra van akasztva.” Ez azért volt, hogy a nemzetek Krisztus Jézus által megkapják Ábrahám áldását, hogy a hitünk által megkapjuk a megígért szellemet."

Cselekedetek 15:10

"Akkor most miért teszitek próbára Istent azzal, hogy olyan igát raktok a tanítványok nyakába, amelyet sem ősapáink, sem mi nem tudtunk elhordozni?"

Jakab 2:10 " Mert ha valaki az egész törvényt megtartja, de egyetlen pontban hibás lépést tesz, az megsérti valamennyit."

Galácia 2:15, 16

" Mi, akik születésünktől fogva zsidók vagyunk, nem pedig nemzetekből való bűnösök, felismerjük, hogy az embert nem az alapján nyilvánítják igazságosnak, hogy azt teszi, ami a törvényben van, hanem egyedül a Jézus Krisztusba vetett hite alapján. Ezért Krisztus Jézusba vetettük a hitünket, hogy ez alapján nyilvánítsanak minket igazságosnak, ne pedig az alapján, hogy azt tesszük, amit a törvény előír. Mert senki* sem lesz igazságosnak nyilvánítva az alapján, hogy azt teszi, ami a törvényben van."

2019. nov. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2 Korinthus 3:6

A ki alkalmatosokká tett minket arra, hogy új szövetség szolgái legyünk, nem betűé, hanem léleké; mert a betű megöl, a lélek pedig megelevenít.



Jeremiás 31:31

Ímé, eljőnek a napok, azt mondja az Úr; és új szövetséget kötök az Izráel házával és a Júda házával.



Róma 8:2

Mert a Jézus Krisztusban való élet lelkének törvénye megszabadított engem a bűn és a halál törvényétől.


János 6:63

A lélek az, a mi megelevenít, a test nem használ semmit: a beszédek, a melyeket én szólok néktek, lélek és élet.

2019. nov. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jeremiás 31,33 ez lesz a szövetség, amelyet e napok után az Izráel házával kötök, azt mondja az Úr: Törvényemet az ő belsejökbe helyezem, és az ő szívökbe írom be, és Istenökké leszek, ők pedig népemmé lesznek.


Zsidók 8,10 ez az a szövetség, melyet kötök az Izráel házával, ama napok multán, mond az Úr: Adom az én törvényemet az ő elméjökbe, és az ő szívökbe írom azokat, és leszek nekik Istenök és ők lesznek nekem népem.


Inkább az adhat reálisabb képet szerintem, hogy igen a törvényt meg kell tartanunk, de nem vagyunk a törvény alatt, mert a törvény (Isten törvénye Torah) a mi szívünkbe íratik bele, a megváltás során.

Jézus pedig elmondja a titkát annak, hogy lehet Isten törvényét betartani (Mózes első könyvétől Jelenések könyvéig mindet), ami a szívünkben van:


Máté 22:37 Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. 38 Ez az első és nagy parancsolat. 39 A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. 40 E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.


Máté 5:17 Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem. 18 Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, amíg minden be nem teljesedik.

Még nem teljesedett be minden: Jelenések 21: 16 - Így a TORAH még mindig érvényben van (a mi szívünkbe írva).


Talán rájöhettem egy kicsit lecsendesedve az Úrban, hogy hogy is vannak ezek a dolgok...

2019. nov. 8. 22:07
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Jézus új parancsot adott, a szeretet parancsát, a keresztényeknek ezt kell gyakorolniuk. Ebből persze sok minden következik, például aki szereti Istent, megtartja napját, tiszteli Őt, stb... Aki szereti embertársát, az nem öli meg, nem lopja meg, stb... Sőt a szeretet ennél tovább megy és az irgalmasság cselekedeteire késztet téged, így éhezőknek enni adsz, szomjazóknak italt kínálsz, betegeket megsegíted, stb...

Nem tudom, ez így mennyire érthető neked.

2019. nov. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Elnézést, simán csak Jelenések 21-et szerettem volna írni, mert Jézus Ígérete szerint addig fog hathatósan tartani a törvény, amíg az ég és a föld el nem múlik, majd új ég és új föld nem lesz teremtve...
2019. nov. 8. 22:15
 7/12 KZitus ***** válasza:
87%

A 6-os kommentedben összemosod a mózesi törvényt a krisztusi törvénnyel. Hatalmas a különbség a kettő között. Mint az idézetekből is láthatod az egyik megöl, a másik megelevenít.

Ha érvényben lenne a Mózes által kötött szövetség napjainkban, akkor érvénytelen lenne a Krisztus szövetsége.

Ennek nézz utána.....

2019. nov. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem a tóra van a szívbe írva.
2019. nov. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
Kíváncsi voltam ki az a tanító, azt hittem valami pap vagy teológus...gondolhattam volna, hogy nem. Én nem hiszem, hogy ő egyáltalán különösebben jártas a témában, ilyen videót akárki tud csinálni. Már láttam párat közülük, de megállapítottam, hogy sokszor félremagyaráz dolgokat, pontatlan stb., röviden, nem megbízható forrás. Szerintem ne foglalkozz a videóival, mert csak összezavarnak. Sokkal jobban jársz, ha te magad olvasod el a részeket, meg nézel utána a dolgoknak és nem az ő összeesküvés elméletekkel teletűzdelt következtetésit hallgatod. (Feltéve, hogy ez a kérdés nem egy reklám és csak nézettséget akartál.)
2019. nov. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

KZitus és a többiek, akkor hogy kell a Máté 5:17-et értelmezni?


Ha már Jézus tanításairól van szó, miért idéz Ószövetségi parancsolatokat, mint feltételeket az örök élet reményében?:


Márk 10:17 És mikor útnak indult vala, hozzá futván egy ember és letérdelvén előtte, kérdezi vala őt: Jó Mester, mit cselekedjem, hogy az örökéletet elnyerhessem? 18 Jézus pedig monda néki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten. 19 A parancsolatokat tudod: Ne paráználkodjál; ne ölj; ne lopj; hamis tanubizonyságot ne tégy, kárt ne tégy; tiszteljed atyádat és anyádat. 20 Az pedig felelvén, monda néki: Mester, mindezeket megtartottam ifjúságomtól fogva. 21 Jézus pedig rátekintvén, megkedvelé őt..

2019. nov. 10. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!