Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A közel-keleti keresztények...

A közel-keleti keresztények az igaz hívők?

Figyelt kérdés
Nekünk nem nehéz keresztények lenni. A legrosszabb ami megeshet, hogy egy harcos vulgár materialista ateista csúnyán ránk néz. De a közel-keleti keresztényeket üldözik, olykor meg is ölik a hitükért, ennek ellenére sem lesznek hite hagyottak.

2019. nov. 10. 01:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Miért kéne valakit üldözni ahhoz, hogy higgyen calamiben? Semmi összefüggés nincs a két dolog között.
2019. nov. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

,,Miért kéne valakit üldözni ahhoz, hogy higgyen calamiben? Semmi összefüggés nincs a két dolog között."


Nem érted, én úgy értettem, hogy őket üldözik amiért hiszek benne, de ennek ellenére is hiszek. Vajon mi az ő helyükben is ugyan ezt tennénk?

2019. nov. 10. 01:33
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem. A Szentirás alapján, akárki lehet Keresztény, hovatartozástól függetlenül.

az első században sem volt mindenki közelkeleti származású, még is bántották. Jelenleg az igaz keresztényeket, más okból üldözik, ill. fogják majd bántani, mint akiket a "keresztény" megnevezés alatt most bántanak.

2019. nov. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

"Nem érted, én úgy értettem, hogy őket üldözik amiért hiszek benne, de ennek ellenére is hiszek."

Igen, és? Ettől miért igazabb a hite valakinél, aki ugyanúgy hisz, legfeljebb nem éri emiatt atrocitás?

2019. nov. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Az egyik Fő oka az egységes keresztény kevés számú csoport tagjai üldöztetésének:

(János 15:20, 21) . . .. 21 De mindezt azért művelik majd veletek, mert a tanítványaim vagytok, és nem ismerik azt, aki küldött engem.

Jézus tanitványait azért bántják, mert nem ismerik és nem is akarják elismerni Jézus Atyját.

Sok helyen vannak keresztények a hitükért börtönben, üldöztetés alatt, nem kizárólag közelkeleti származásúak. Jézus sehol nem mondta, hogy a világ csak egyetlen pontján lévőket érinti. Az egész lakott földön lévő egységes keresztény nyájat mindenhol elvetik, és több helyen ugyanazon okból bántalmazzák, és megfosztják a szabadságukból.

Jézus egyetlen keresztény tanitványa sem tud kibújni ez alól. Akit nem ér ilyen, az névleges keresztény.

2019. nov. 10. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ez a komment úgy hangzott, mint valami fanatikus szektás önigazolás...

2019. nov. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Tévedsz, Jézus határozott szavai ezek, amik hozzátartoznak a Tanitványai jelenkori azonositására mindenkinek, aki keres....

A másik ilyen vers is nyomatékositja, hogy nincs kivétel a származást illetően.

(János 15:20) . . .a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak;. . .

Itt nem nemzeti hovatartozás az ok, ezért a földön mindenhol, ugyanazért minden keresztényt érni fogja ilyen olyan ellenségeskedés.

(Márk 10:29, 30) . . ., 30 aki százannyit ne kapna most, ebben az időszakban: házakat, fivéreket, nővéreket, anyákat, gyermekeket és szántóföldeket, üldözésekkel, az eljövendő világrendszerben pedig örök életet.


A keresztény testvériség egységes, és minden egyes személyt érint. Jézus szavai sokat mondóak.

2019. nov. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#7

Igen, Jézus szavait használod hamis önigazolásra. Azért ez elég szomorú.

Mostmár biztos vagyok benne hogy valamely kereszténységből kiszakadt szekta tagja vagy.

2019. nov. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
A Közel-Keleten vallásosabbak az emberek. Ennyi a nagy rejtély.
2019. nov. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

"Jézus szavait használod hamis önigazolásra."

Ezt bárkiről el lehetne mondani.

Azonban a tény, hogy a tettek hangosabban beszélnek a szavaknál. Sokan hivatkoznak Jézus nevére, azonban összehasonlitva a tettekkel, máris kiderül, hogy minden úgy van-e ahogy irva van az esetében.

Maga Jézus is mondott ilyet, és ebből szintén ez domborodik Ki.

(Máté 7:21) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem, hogy »Uram, Uram«, hanem csak az, aki cselekszi égi Atyám akaratát.

Jézust elismerni, egy dolog.

Vajon a nevére valóhivatkozás mögötti tettek, egyeznek-e az Atyja akaratával, aki Küldte Őt? Akit az előzőekben irva, sokan nem ismernek.

2019. nov. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!