Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek hogy ne legyenek...

Mit tegyek hogy ne legyenek ilyen gondolataim?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok, de sokszor vannak olyan gondolataim amik nem éppen jó keresztényre vallanak. Például láttam egy csávót akin egy olyan feliratos póló volt hogy ,,vallás, mert gondolkodni túl nehéz" és azt éreztem, hogy arcon akarom fejelni, pedig tudom hogy nem szabad ilyenre gondolni, az erőszak nem megoldás, természetesen nem is csináltam semmit de már az is baj hogy egyáltalán eszembe jutott.
2019. nov. 11. 12:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

Az ima lehetőségével élj. Mond el Istennek ezt, és kérj segitséget, és ezzel összhangban tegyél is.

Egyébként dicséretes amit tettél, és erőt vettél magadon.

Jézus is simán "lefejelhette" volna a gyilkosait....

2019. nov. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

,,Jézus is simán "lefejelhette" volna a gyilkosait...."


De eszébe sem jutott, helyette kérte az urat, hogy bocsásson meg nekik, mert nem tudják mit cselekszenek.

2019. nov. 11. 12:57
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Na akard arcon fejelni a véleménye miatt. :D Én meg minden nap összefutok a Jehovákkal az aluljáróban, mégsem dobálom meg őket kövekkel. Plusz, a kersztények is csak egyszerű emberek, ez nyugtasson. Neked is lehetnek érzéseid, és gondolataid, ez magában még nem bűn.
2019. nov. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Próbáld megérteni, hogy ő vajon miért gondolhatja így! Valószínűleg csak annyit tud a vallásról, hogy voltak keresztes háborúk, és a fanatikusok nem hisznek az evolúcióban. Ha én is ennyit tudnék, én is így gondolnám...
2019. nov. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Rossz gondolatai ösztönből vannak az embernek, nem lehet ellene mit tenni. ha tudod, hogy nem kéne ilyenekre gondolnod, akkor nincsen semmi baj. Akkor van a baj, ha nem tudod, hogy ez helytelen gondolkodás.
2019. nov. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
80%
A jelenlét a fontos, hogy legyen jelenléted felismerni, hogy ez csak egy gondolat és érzés benned, mert ha azonosulsz például a düh érzésével, akkor te magad válsz dühössé, és egy dühös ember dühből cselekszik, de ha a jelenlétből felismered az érzést, akkor tudatában vagy és nem azonosulsz vele, így nem következik be a dühös cselekedet. A jelenlét az egyetlen ami közös az emberiségben, a mi jelenlétünknek érződik elsőre, de ez Isten jelenléte, ami összeköt minket és egységben tart, de ha azonosulsz az érzéssel akkor elkülönültségben találod magad. A jó és a rossz tudásának fája is erre próbál rámutatni, ki az aki magáénak tudja annak gyümölcsét és ezáltal kikerül az Isteni egységből? Az érzések és gondolatok kiváltódnak ahogy a jelenlét terében másokkal találkozunk, csak tudj az érzésekről, légy jelen mindig. Ne edd meg a gyümölcsöt, azaz ne azonosulj az érzéssel, csak tudj róla hogy ez merült fel a jelenlétben. Ne érints és ne ítélj meg semmit, itt minden értünk van.
2019. nov. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"De eszébe sem jutott, helyette kérte az urat, hogy bocsásson meg nekik, mert nem tudják mit cselekszenek."

DE igen tudatában volt, hogy megtehetné. De nem időzőtt el rajta.

Figyeld meg a következő kijelentését:

(Máté 26:52, 53) 52 Jézus akkor így szólt hozzá: „Tedd vissza kardodat a helyére, mert mindazok, akik kardot fognak, kard által vesznek el. 53 Vagy úgy gondolod, nem kérhetném meg az Atyámat, hogy most azonnal több mint 12 légió angyalt adjon mellém?


A bűn akkor következik be, amikor valaki a fejében eldönti hogy rosszat fog tenni. Ezt pedig az azon való hosszas gondolkodással táplálgatja a tettig. De ha elhesegeti, akkor nem lép a tettek mezejére.

A tökéletes ember is igy bukott, Sátánnal együtt.

Mennyivel inkább a Tökéletlen ember, akit a világban rossz hatások érnek.

2019. nov. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
18%
A csávó pólójának igaza van.
2019. nov. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 jdfGabrella ***** válasza:
55%
Ha dühös sportolj valamit.
2019. nov. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Miért nem ölelted át?
2019. nov. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!