Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimokat miért utálják...

A muszlimokat miért utálják sokan?

Figyelt kérdés

#utálat #muszlimokat
2019. nov. 12. 08:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem főleg a politikai iszlamizmus miatt.
2019. nov. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
19%
Pont azért amiért a zsidókat utálták 100 évvel ezelött
2019. nov. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
75%
A feministák nem utálják a muszlimokat és az európai minta jogállamok vezetői sem (például Svédország) pedig az ő vallásuknál jobban senki se veszi el a nők jogait.
2019. nov. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
90%

a terrorszervezetek miatt, és amit ők elkövettek az iszlám vallás nevében

911, párizs, brüsszel, stb

2019. nov. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
83%
Mert félnek tőlük.
2019. nov. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
0%

Magyarorszagon utaljak a muszlimokat. Ennek pedig az evek ota tarto propaganda az oka. Alapvetoen a legtobb orszagban nincs szelsoseges muszlimgyulolet, Angliaban, Amerikaban szimplan az egyik vallas.

Persze praktikus okokbol - terrortamadasok - pl. a hataron jobban megnezik oket, de ennek nem a gyulolet az oka.

2019. nov. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
48%
Én se értem hogy miért utálják őket, ez a béke vallása, senkit se köveznek halálra és a nők azt csinálhatják amit szeretnének, teljesen szabad akaratuk van nem kell engedélyt kérniük senkitől sem ha valamit akarnak. A kereszténység a fő probléma, ezt mindenki tudja..
2019. nov. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 jdfGabrella ***** válasza:
72%
Mert terroristák.
2019. nov. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
97%

Mert történelmi tapasztalat az, hogy ahol a hívő muzulmánok többségbe kerülnek, ott átalakítják a jogrendet a maguk vallása szerint és nem tűrnek meg más felfogású csoportokat maguk mellett. Számukra a vallás több puszta hitnél, az egyben az náluk az élet minden területére kiterjedő politikai ideológia is, de egyébként ez túlmutat a valláson: egyszerűen máshogy gondolkozik egy muzulmán ember. Pl. nem érti meg, hogy a vallásosság Európában magánügy, és hogy mi individualistaként gondolkozunk és formálunk véleményt, nem csoportidentitásban. Más a hozzáállásunk az államhoz, társadalomhoz, valláshoz. Velük még igazából a nemzetállamosodás se történt meg, a mai napig törzsekben gondolkoznak, legalábbis az arabok mindenképp.


A másik, hogy maga az iszlám is problémás. Nem olyan, mint más világvallások, nincs benne igazán lelkiség, spiritualizmus, önvizsgálat, befelé fordulás, csak mindenféle mantrák meg rituálék. Elő van írva, hogy mikor milyen imát mondjál, hánykor kelj és feküdj, merre fordulj, hogy viselkedj, mikor milyen mantrát mondj - olyan, mint az ortodox zsidó vallás. Csak az nem akar téged megtéríteni, az iszlám meg alapvetően egy hódító vallás. A Korán tele van olyan részekkel, amik erőszakra buzdítanak más hitűekkel meg szabályszegőkkel szemben. Persze, mindig elhangzik, hogy, "de ez a béke vallása", csak érdekes módon a vallási merénylők mindig a muzulmánok közül kerülnek ki, a muszlim többségű országokban meg középkori jogrendszer uralkodik. A csilivili Arab Emírségekben pl még érvényben van a halálra kövezés és a lefejezés, ezeket valahogy nem szokták reklámozni. A youtube-on pl van fenn egy videó, ami egy rossz minőségű, de kivehető felvétel egy lefejezésről. Aki akarja, megtalálja. Szaúd-Arábiában péntekenként nyilvános lefejezéseket tartanak a chop chop square-ként elhíresült téren. Meg lehet nézni az interjút a hóhérral, mutogatja a kardjait meg a mozdulatokat, amikkel operálni szokott. Szóval a béke vallása, amennyiben nem vagy máshitű, vagy meleg vagy házasságtörő, vagy bármi, ami Mohamednek anno nem tetszett. Az is külön elgondolkodtató, hogy maga Mohamed is egy rablógyilkos hadvezér volt, és a mai értelmezésünk szerint pedofil. Ennek ellenére a személye kritikán felül áll a muzulmánok körében, és ha ezeket nyilvánosan és névvel írnám le róla, valszeg kemény retorziókkal kéne számolnom. A Koránról meg annyit, hogy semmi elgondolkodtató nincs benne, viszont vannak olyan szövegek, amiket a szélsőségesek eröszak igazolására haaználhatnak. A műveltebbek ilyenkor elmondják, hogy a "dzsihád" szó eredetileg a belső dzsihádra utal, amit én elhiszek, de akárcsak a jognál, itt is érvényes az, hogy ami félreérthetően van megfogalmazva, azzal vissza fognak élni a haszonszerzés reményében.


Végül, azt is érdemes megnézni, hol tartanak fejlettségben az iszlám országai. Úgy tudom, az egész iszlám világban tizedannyi egyetem van, mint az USÁ-ban összesen. Technológiai, tudományos fejlődés ezekben az országokban szinte nincsen, mert annak előfeltétele lenne állam és egyház szétválasztása. Meg lehet nézni azt is, hol tartanak azok az országok, ahol történelmileg erős volt a muzulmán jelenlét. Mi 150 évnyi lemaradást és elnéptelenedést köszönhettünk az iszlámnak, ami egyben megágyazott a későbbi kiszolgáltatottságunknak és Trianonnak is. Ugyanez a Balkánt még sulyosabban érintette: a 450 évnyi hódoltság során lett a Balkán Európa "beteg embere".

2019. nov. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
76%
Én különösen kíváncsi vagyok arra hogy az ide író muszlimokat ártatlanként békés emberként ábrázoló válaszolók szellemileg visszamaradottak-e, vagy csak unatkozó CEU migráció szak hallgatók.
2019. nov. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!