Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden tisztátalan?

Minden tisztátalan?

Figyelt kérdés

Alapvetően a sertéshús fogyasztásán/ignorálásán gondolkoztam el keresztényként, mivel megoszlanak a vélemények (és ti hogy vélekedtek?).


Én úgy látom, hogy ha ragaszkodnunk kellene a III Mózes 11-hez, akkor ennyierővel sorra vehetnénk minden más "tisztátalan" ételt...


-Minden üdítő, amiben cukor/édesítő szerek vannak mérgezőek és rákkeltőek ->kuka...

-A csapvizek tartalmaznak rákkeltő fluoridot, tehát ez is bővítheti a "tisztátalan listánkat... tehát ez is -> kuka

-Mekis kaják xd

-Génmanipulált/tartósító szerezett élelmiszerek, nyilván tisztátalanok ezek is.. ->kuka

-Vegyszerezett gyümölcsök/zöldségek/magvak... -> ehe

-Gyógyszerekkel tenyésztett baromfi húsok... -> "nyami"


Nemtudom mi maradt, amit még megvehetnék a boltokban amik ne lennének "tisztátalanok" és nem halnék éhen..


De ha lehetne, nagyon szívesen megtartanám Isten törvényét ahogy csak lehet, mert szeretem Isten Igéjét.. csak sajnos azt látom, hogy a mai világban/társadalmi rendszerben/erőforrások/lehetőségek ezt nem engedik meg, hogy betarthassam...


És őszintén szólva, ahogy eddig Isten megismertem az életemben... Ő se csinál ebből nagy ügyet..


Vélemények?



2019. nov. 12. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

2 Korinthus 3:6


A ki alkalmatosokká tett minket arra, hogy új szövetség szolgái legyünk, nem betűé, hanem léleké; mert a betű megöl, a lélek pedig megelevenít.



Jézus is evett halat a tanítványokkal, a csapvíz jó, (én is nagyrészt azt iszom mostanában). Van hogy iszom ilyen mű teákat, de a víz jobb nekem. Szárnyasok szerintem jók, a 🐷 ami biztosan tisztátalan, de úgy tudom az Új szövetség szerint ezt lehet enni.



János 1:1‭-‬4‭, ‬


Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és ISTEN VALA AZ IGE. Ez kezdetben az Istennél vala. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett. Ő benne vala az élet, és az élet vala az emberek világossága;

14.

ÉS AZ IGE TESTÉ LETT és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.


Kegyelem alatt vagyunk:


Máté 5:17

Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem.

2019. nov. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Azért nem kell hülyének lenni, kérdező.


"-Minden üdítő, amiben cukor/édesítő szerek vannak mérgezőek és rákkeltőek"

A cukor nem mérgező és nem rákkeltő.

AZ üdítők általában szintén nem, viszont egészségtelenek. Kevéstől nem lesz bajod, ha a kalóriával is számolsz.


"-A csapvizek tartalmaznak rákkeltő fluoridot"

Mint ahogy a fogkrém is.

A csapvíztől az égvilágon semmi bajod nem lesz.


"-Mekis kaják"

Megint csak mértékkel. Lehet ott normálisan is enni.


"-Génmanipulált"

Ezek szerint te hülye vagy?

Erre nem tudok mást mondani.


"tartósító szerezett élelmiszerek"

Óvatosan, és nézd meg, hogy mi van benne.


"-Vegyszerezett gyümölcsök/zöldségek/magvak..."

Előírások szerint mire te eszed, a vegyszertartalma minimális, nem veszélyes. Mosd meg, hámozd meg, ne edd meg a héját pl. a narancsnak.


"-Gyógyszerekkel tenyésztett baromfi húsok..."

Hasonlóan az előzőkhöz.

Ezeket is mértékkel lehet fogyasztani.


Annyit még, hogy pl. az ősember rendkívül egészségtelenül étkezett, mivel nagyon sok dolgot halálra pörkölt, és ezek tele voltak rákkeltő anyagokkal. Akadt is rákos ősember időnként.

2019. nov. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én betartom a 3Mózes 11 et. És igyekszem az összes Héber iratú (Ószövetség)törvényt betartani.

Igaz én zöldségeken gyümölcsökön magvakon meg tejtermékeken élek.

De te kicsit félre értelmezted, le van írva mi számít tisztátalan állatnak. Leszűkítve minden ragadozó és dögevő állat tisztátalan, a madaraknál meg még a Halász madarak mint gólya, pelikán stb

A vízi állatoknál minden tisztátalan aminek nincs pikkelye, uszonya.

Kukacok is offosak. Szöcskét lehet enni ha jól emlékszem.

Vért és a zsírt is hanyagold.

A disznót meg engedd el az is tisztátalan állat.

Az hogy a csapvízben milyen baltérium van szerintem ezen nem tudsz változtatni.


egy picinyke csoport a keskeny utat járja emódon.

2019. nov. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A teve és a nyúl is tisztátalan állat. Meg tán a kacsa is. De minden benne van a Bibliában csak követni kell az útmutatást.

Benne van mi lesz tisztátalan és tiszta.

Szóval abból kapsz rendes infót.

A vizet meg a bacilusokat nem említi a Biblia.

#3 voltam

2019. nov. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Meg lehet kihagytam egy két dolgot ezért is mondtam ott utána tudsz nézni ennek.
2019. nov. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az, hogy mi volt tisztátalan 2000 éve az arab(hoz hasonló) világban, ahol az étel azért jó volt, ha 3 nap múlva sem ölt meg téged, szabad levegőn, 40℃-on tárolva - nos, az 𝐧𝐞𝐦 ugyanaz, mint ma, hűtőben 7℃-on tárolva.

Ezen kívül sok babonájuk is volt, ami szintén bekerült a Bibliába: pl. a nyúl mitől lenne rosszabb, mint a kecske?

Semmitől.

2019. nov. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A nyúl kérődző de nincs hasadt körme. Ez is benne van a Bibliában. Ezért tisztátalan a nyúl. A kecske kérődző és hasadt patái vannak ezért tiszta.
2019. nov. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez ugye butaság, mert ez nem számít bele a tisztaságba.

Tehát akkor miért is van a Bibliában olyan parancs, ami nem igaz, ill. nem hasznos?

2019. nov. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Mert az isten elmebeteg, azért ilyen kretendség a biblia.
2019. nov. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 KZitus ***** válasza:
40%

Szai

Azt gondolom, összekevered a fogalmakat.

Az általad felsorolt élelmek nem "tisztátalanok", inkább taírtósítószerrel, és más egészségre káros anyagokkal szennyezettek...nem régen olvastam, láttam a műanyagból készült rizsről, és a mesterségesen készített tojásról. Szóval mérgeznek rendesen az olajjal, a margarinnal, a majonézzel, a kecsappal, a mustárral, a ízfokozókkal, a pácokkal.....

De éppen ennek fog véget vetni hamarosan Krisztus.

Ami pedig Istent illeti, ő előre megmondta mennyire mélyre fog az ember erkölcsileg(mert ahhoz hatalmas erkölcstelenségre van szükség, hogy a másik ember egészségét TUDATOSAN romboljuk) sűllyedni Sátán vezetése alatt:

"Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehezen elviselhető, válságos idők lesznek. Mert az emberek önmagukat fogják szeretni meg a pénzt, dicsekvők lesznek, gőgösek, káromlók, szüleik iránt engedetlenek, hálátlanok, hűtlenek, nem lesz bennük szeretet, nem lesznek készek semmilyen megegyezésre, rágalmazók lesznek, önuralom nélküliek, vadak, a jóságot nem fogják szeretni, árulók lesznek, keményfejűek, büszkék, inkább az élvezeteket fogják szeretni, semmint Istent, és látszólag istenfélők lesznek, de valójában nem úgy élnek. Az ilyen emberektől fordulj el.....és akik mindig tanulnak, ám soha nem képesek pontosan megismerni az igazságot.

A gonosz emberek és a szélhámosok pedig egyre messzebbre mennek majd a gonoszságban, félrevezetnek másokat, és őket is félrevezetik." 2Timóteusz 3

Tulajdonképpen igen, ez az egész világ amelyet Sátán felépített "tisztátalan". Dekrisztus lerontsa hamarosan Sátán minden munkáját!

"Aki újra meg újra bűnt követ el, az Ördögtől származik, mert az Ördög állandóan bűnt követ el, már kezdettől fogva. Isten Fia azért jött el, hogy mindent semmissé tegyen, amit az Ördög tett." 1János3:8

2019. nov. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!