Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az apokrif iratokban tényleg...

Az apokrif iratokban tényleg vannak utalások a reinkarnációra?

Figyelt kérdés

2019. nov. 13. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Nincsenek, legalábbis a korai iratokban biztos nincsenek. Az un. pszeudepigráf irodalomban akár lehet is, de olyat te is írhatsz holnap. Ez utóbbiaknak lényegében ennyi jelentőségük van.
2019. nov. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Prókátor ***** válasza:
100%
Egyesek szerint a kanonizált könyvekben is van rá utalás: egy születésétől vak ember meggyógyítása, amikor a tanítványok Jézustól kérdezik, hogy mit vétett az illető, hogy vakon született.
2019. nov. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
"Mezítelen jöttem ki az én anyámnak méhéből, és mezítelen térek oda, vissza." Jób...
2019. nov. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Jók a válaszok, én a 2.-ban leírt elmélethez csatlakoznék; ugyanis én is úgy gondolom, hogy ott az valszeg az; valaki már ezt annyiszor idézgette nekem, ez a:

"Ki vétkezett, ő , vagy a szülei?" Hát az anyaméhben nem nagyon lehet vétkezni:):) Max rugdos, mikor helyezkedik, ficánkol, de azt nem lehet neki felróni:D:D Meg pl nemtom, lehet, hogy öcsém anno nekünk direkt pacsit adott, mikor oda raktuk a kezünket anya hasára:) Lehet, hogy tudott róla, hogy valaki odarakta a kezét, -gyengéden raktuk- és akkor pacsizott velünk. :) És akkor most ugrott be, nem kerestem rá; hogy nem ezután jön az a mondat; mármint visszakanyarodva a Könyvhöz, hogy "Nem csalattathatik meg az Isten, mindenki amit vetett, azt kell learassa." (?) Vagy valami ilyesmi?:) Tehát asszem, hogy ez a válasz érkezik rá; tehát szerintem is ez itt a reinkarnáció:)

2019. nov. 16. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

*Jaa, a 3. is reinkarnációs kommentet írt:) Akkor oda is csatlakozom az ő kommentjéhez is. :):)

Ja és szal énszerintem ez úgy van, hogy ha valaki elhuny, akkor visszakerül a beszédes nevű Mennyek (tehát oda menjek:)) országába, és akkor utána születik vissza újra. Valaki még pl azt is hozzágondolta, hozzátette, és egyetértek vele, de ezek már nem Bibliás dolgok, hogy megvárja, amíg visszaérkezik az összes szereplő, akivel adóssága van, és akkor visszaszületnek utána és direkt céljuk is közben, hogy rendezzék. De viszont itt szal tényleg megint bejön az a mondat ismételten, hogy "Aki amit vetett, azt kell learassa." :) :) És pl ha valami előző életben pl nem sikerült "rendezni a számlát", akkor úgy visszaszülethetnek, de el is lehet engedni egyébként ezeket a dolgokat állítólag, feloldani megbocsájtással, és hogy ahhoz egy ember szokott kelleni, vki mindig így mondja, :Neki az akkor a legjobb döntésnek tűnt, nem tudja visszacsinálni, megbocsájtok neki; számomra is az akkor a legjobb döntésnek tűnt, megbocsájtok magamnak is. És akkor így valaki szerint elvileg oldható, és amúgy asszem, tényleg van rá nagy esély. Vagy pl akár, ha mondjuk , ilyen pénzügyi tartozás volt még példaként abban a szövegben, hogy amikor az ember rájön, hogy nem tudja azt az összeget törleszteni a haverjának. És akkor menjen át hozzá egy üveg borral, és akkor mondja el neki, hogy "Testvérem, rájöttem, hogy én ezt a tartozást nem fogom tudni neked visszafizetni". Valami ilyesmi volt. :)

2019. nov. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

*Ja és egyébként angolul még tudom a Menny-t, ott úgy van, hogy


Heaven , és az nekem pedig a "having", "havin' "-re hasonlít. Tehát amikor minden kábé a birtokunkban áll, tudjuk az összes választ. Ilyesmire asszociáltam belőle.

2019. nov. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!