Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen mesék (és meselények)...

Milyen mesék (és meselények) számítanak elfogadhatónak egy keresztény kisgyereknél?

Figyelt kérdés

Könyvet szeretnék ajándékozni egy gyereknek. A szülők mélyen katolikusok. Annyit még én is tudok, hogy a Harry Potter nem aratna nagy sikert. De azt nem tudom, hogy más mesefigurák mennyire elfogadottak? A választásom a Harmadosztályú dzsinn lenne. Én nagyon szerettem ennyi idősen, kifejezetten gyerekeknek szóló könyv. A főszereplő is egy kisfiú, aki találkozik a dzsinnel. A nagy csodák elmaradnak, mivel a dzsinn csak harmadosztályú. Csak kisebb kívánságokat teljesíthet, a fiú pedig megtanulja a kicsit is megbecsülni és a problémáit megoldani.


Szerintetek?


2019. nov. 13. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Keresztény vagyok, és a polcomon a Harry Potter összes.

A Gyűrűk Ura és a Narnia is keresztény író tollából származik. Attól, hogy valaki keresztény még nem feltétlenül gondolkodik ennyire szélsőségesen. Youtubon is láttam katolikus papot, aki Star Warst néz stb...


Kérdésedre a válasz: Nem tudom. Én simán adnám és ha nem valami szélsőséges felfogásúak, akkor nem is lesz belőle gond. DE, ha szigorúan nézem, akkor a dzsin természetfeletti lény, aki csodákat tud tenni és ráadásul nem is a keresztény kultúrkőr része, hanem az iszlámé, szóval akár még kifogásolhatják is, ha tényleg ilyeneken pörögnek.

Amúgy szerintem simán add neki oda és kész, nem hiszem hogy fennakadnak egy gyerektörténeten. Ha nagyon bizonytalan vagy akkor kérdezd meg, hogy a gyerek látta-e/szereti-e az Aladdin mesét? Ha igen, akkor nem fognak kiakadni az biztos.

2019. nov. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre mi nem fogunk tudni válaszolni, mert minden családban más a határ. Én még olyat is ismerek, aki a Mazsola és Tádét sem engedi, mert benne van Manócska, aki manó, tehát démonikus (no comment).

Kérdezd meg a szülőket.

2019. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy ne gondolja senki, hogy én biztos valami látszat hívő vagyok. Nem. Egyszerűen csak én helyén kezelem a dolgokat, megtudom különböztetni a mesét a valóságtól stb...

"Milyen mesék (és meselények) számítanak elfogadhatónak egy keresztény kisgyereknél?" Erre igazából nincs szabály... Én az olyasmiket kerülném, ami igazából károsan hathat a személyiségére. "pl. erőszakosságra, erkölcstelenségre, becstelenségre stb. buzdít/válthat ki...Az üzenet a lényeg, a többi csak a köntös.

2019. nov. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt ajánlom, nagyon jó mesegyűjtemény:

[link]

*

a mesék a kisgyerek (4-8 év közt kivált) a művészeti- létszemléleti neveléshez tartoznak. Ezek a nagy klasszikus tündérmesék - Benedek Elek, Illyés Gyula gyűjteményei,a Grimm mesék egy teljes világképet mutatnak.

A világban jelen van a gonosz, de a főhős(amivel azonosul a kisgyerek) legyőzi. Ehhez a hősiessége, okossága és szívjósága segíti.

2019. nov. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hívő vagyok láttam a Pottert, most kezdem olvasni, Narnia 1-3. filmet láttam, én azt nagyon ajánlom, főleg hogy keresztény írta. Potternek is jó mondanivalója van, bár a mágia és varázslás sokakat eltántorít, de nem feltétlenül kell emiatt tartózkodni, ha nem fog az okkult dolgokba belefogni.
2019. nov. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Prókátor ***** válasza:

Mivel katolikusokról van szó, nem pedig jehovistákról, szerintem nyugodtan adhatod. Nem írtad a korosztályt, de talán a nagy klasszikusokkal (pl mint korábban írták) nem foghatsz mellé.

A Hári Potyert csak az erőszakos részek miatt nem adnám (szerintem annyira gyerekmese, mint a Guliver)

2019. nov. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%
Mesének a bibliát tudnám ajánlani.
2019. nov. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Annyit még én is tudok, hogy a Harry Potter nem aratna nagy sikert."

Katolikus keresztény vagyok, olvastam, de csak a 4. vagy 5. részig, utána meguntabb. Előtte még gyerekként szerettem, mert pont úgy jöttek ki a részek, hogy a szereplők épp annyi idősek voltak, mint én.

Harry Pottert én csak azért nem ajánlanám, mert sokkal igényesebb művek vannak szórakoztató irodalom kategóriában is. De ha a gyerekem majd kamaszként olvasni akarja, akkor nem gondolom, hogy rossz hatással lenne rá, nyilván engedném.


Amúgy meg inkább úgy húznám meg a határt, hogy melyik mese tartalmas, értékes, szépre nevel és korosztályának megfelelő. Én is népmeséken nőttem fel, ahol volt boszorkány meg jótündér is. Nem befolyásolta a hitemet. Sőt évszázadok óta generációk nőnek fel ilyen meséken.

2019. nov. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!