Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Uránosznak mi baja volt a...

Uránosznak mi baja volt a küklopszokkal és a százkezű Hekatonkheirekkel?

Figyelt kérdés

Nem teljesen tiszta nekem a sztoriból, hogy őket miért vetette le az Alvilágba, a titánokat meg nem. Köszönöm előre is annak, aki felvilágosít. :D

Most néztem meg, Hésziodosz Istenek születésében ez van: "Égisten valamennyi

gyermeke mindjárt kezdetben gyűlölte az apját,

mert sorban mihelyest közülük csak megszületett egy,

elrejtette a föld mélyén mindet, hogy a fényre

föl ne kerüljenek, és még tetszett is neki álnok

tette" De így sem értem igazán. (gondolom, nem jó kategória, bocsi)



2019. nov. 13. 18:41
 1/4 Prókátor ***** válasza:

Talán szégyelte őket.

Kb mint mikor egy tudós kísérletezik, és a téves eredményeket ha nem is megsemmisíti, de nem fog dicsekedni velük. Viszont nem is semmisíti meg őket, mert megmutathatják, hogy merre nem szabad mennie. Ezért csak "elsüllyeszti" ezeket az eredményeket.

2019. nov. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Prókátor ***** válasza:
Ja! A titánokat is a Tartaroszból szabadította ki Gaia! Pontosabban csak Kronoszt, aki vállalta, hogy megöli az apját.
2019. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Felteszem az uralmát féltette, ugyanez a mintázat megjelenik még egyszer Kronosznál is, aki meg elnyelte a saját gyerekeit.


A görögök elég jól tudták ábrázolni az ember kóros viselkedésmintáit a mítoszaikban, itt a zsarnoki apa jelenik meg, aki hatalmát féltve száműzi, elemészti saját gyermekeit. Ez egyben intés a társadalom és az uralkodók felé, hogy ne forduljanak zsarnokságba, mert épp az lesz a vesztük, amitől annyira meg akarnak szabadulni.

2019. nov. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, hasznos válaszok! :)
2019. nov. 13. 22:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!