Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyha nem hiszek Istenben,...

Hogyha nem hiszek Istenben, de hiszek egyfajta természetfeletti erőben, akkor ateista vagyok?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy az ateista az, aki nem hisz semmiféle istenben, és semmi másban, csakis a tudománynak hisz.


Szóval ha én a sorsban/karmában hiszek, meg a reinkarnációban, akkor most nem számítok ateistának?


2019. nov. 13. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Az ateista az, aki nem hisz Istenben, vagy istenekben. Ez egy görög szó, igen egyszerű megfejteni a jelentését. Ha hiszel természetfeletti erőben, vagy sorsban, reinkarnációban, attól még lehetsz ateista. A buddhisták túlnyomó része is ateista, de pl reinkarnációban hisznek.
2019. nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Te buddhista vagy, és nem ateista...
2019. nov. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ateista vagy. A reinkarnáció az ezotéria, nem vallás.
2019. nov. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Milyen különbséget tudsz isten és a természetfeletti erő közt?
2019. nov. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A sors az egy isten, mivel CSAKIS tudatos lehet.

Ha te egy TUDATOS természetfeletti erőben hiszel, akkor hívő vagy.


Ha egy tudattalan erőben hiszel, akkor pedig ezoterikus ateista (elég ritka).

2019. nov. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 jdfGabrella ***** válasza:
Nem
2019. nov. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

"Hogyha nem hiszek Istenben, de hiszek egyfajta természetfeletti erőben, akkor ateista vagyok?"

Igen, materialista


"Azt olvastam, hogy az ateista az, aki nem hisz semmiféle istenben, és semmi másban, csakis a tudománynak hisz."

Tudományban nem hinni kell. Én hívő vagyok, de mellette imádom a természettudományokat, mert bemutatják Isten nagyságát.

Az ateista az evolúció nevű mesében hisz, ami nem természettudomány, hanem a természettudományok és a logika által is tarthatatlan materialista természetfilozófia.


"Szóval ha én a sorsban/karmában hiszek, meg a reinkarnációban, akkor most nem számítok ateistának?"

Attól függ, h hogyan definiálod a sorsot és a karmát.


Mielőtt megint töröltetné valaki a válaszom!!!

Az indító kérdésre, és annak kibővített gondolataira válaszoltam.

Köszönöm a figyelmet

2019. nov. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7 Nagyjából úgy definiálom a sorsot és a karmát, mint ahogy a wikipédián is le van írva.


A sors az a végzet. Előre megvan, hogy mi fog történni az életünkben, de én úgy gondolom, hogy meg is változtathatjuk a sorsunkat, viszont ahhoz nagy tetteket kell végrehajtanunk.


A karma pedig az ok-okozat közötti összefüggés. Egyszerűen úgy lehet megfogalmazni, hogyha csinálunk valami rosszat, akkor később az élet visszaüt szintén egy rossz dologgal vagy balszerencsével.


Na, most akkor szerinted ateista vagyok? Amúgy nem értem miért függ attól, hogy hogyan definiálom ezeket.

2019. nov. 15. 22:32
 9/11 anonim ***** válasza:

"ha csinálunk valami rosszat, akkor később az élet visszaüt szintén egy rossz dologgal vagy balszerencsével."

No igen - csak ehhez az kell, hogy egy ÉRTELMES lény figyeljen, mivel más nem képes arra, hogy a jó és a rossz között különbséget tegyen, és még súlyozzon is.

Tehát akkor ez egy isten.


"nem értem miért függ attól, hogy hogyan definiálom ezeket"

Pedig nem rakétatudomány:

- ha egy istenben hiszel, istenhívő vagy.

- ha egy vak természetfeletti erőben hiszel, ezoterikus vagy.

Melyik részét nem érted ennek?

2019. nov. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt, hogy szerintem a sors is egy természetfeletti erő/jelenség.
2019. nov. 16. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!