Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten beteg embernek vagy...

Isten beteg embernek vagy rossz embernek tekinthet engem?

Figyelt kérdés

Sajnos vannak problémáim a szerencsejátékkal, több száz ezres tételekben játszottam.


Könyebb a tevének a tű fokán átmenni, mint gazdag embernek a mennybe kerülnie vagy hogyan is hangzik az idézet.


Tudom, hogy ez egyfajta mentális probléma. Nem is kicsi, mégis mostanában láttam ilyen posztokat rákos gyerekekről, meg olyanról aki elvesztette a lábát, vagy egy csávó aki mindkét kezét elvesztette.

Szóval én meg mindig csak azért idegeskedek, mert nincs pénzem, nincs karrierem. Meg nem értek semmihez szakmailag, nincs is szakmám.

Mégis ezerszer jobb helyzetben vagyok ezeknél az embereknél, akik amúgy nagyrészt biztos hogy normális jó emberek.


Én magamat nem tudom, most hogy én egy rossz ember vagyok, vagy ez egy ilyen betegség. Van amikor bekattanok így a pénztől. És ha veszítek elkezdem duplázni a tétet ameddig csak lehet Online játszok, itt nincs limit.

Nem panaszkodásként írtam, viszont attól nagyon félek, hogy egyszer Isten valami komoly betegséggel sújt rám, hogy észhez térjek, de akkor már késő lesz. Lehet már most is az, csak nem tudok róla.


27 éves férfi



2019. nov. 14. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, ki minek tekint téged - de nekem lenne egy orvoslatom a bajra: ki kellene tanulni egy szakmát. Valamihez érteni! Az nagyszerű dolog! Mi szerettél volna lenni 5-6 éves korodban? Mire lenne most lehetőséged? ÉS térj észhez! most! Ma ! ! !
2019. nov. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

focista akartam lenni mindig is,

és az is lettem, igaz csak amatőr szinten, mert ugye oda kell egy fajta tehetség is, még magasabbra szintre hátszél is. De én focizok, igaz, hogy ingyen, de akkor is csapatban és felnőtt szinten, hétről hétre vannak meccseim, fent vagyok az interneten. Van most sok győzelmünk, tudom innen már nem fog elvinni nagyobb csapat max megye1-2. Nekem ez volt az álmom.


Érdekelne szakma is, csak mi? Most ennyi idősen időbe telne kitanulni valamit.

Van érettségim meg diplomám is, egy banki ügyintézői végzettségem is. De ezek papírmunkák, nem valók nekem, nincs benne semmi alkotó folyamat. Dolgoztam benne, de minek? :/

2019. nov. 14. 16:49
 3/11 jdfGabrella ***** válasza:
78%
Beteg embernek.
2019. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Dongaben ***** válasza:
Szerintem, csak szimplán buta vagy...
2019. nov. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
az nem isten hibája ha lusta vagy, ne hárítsd rá a felelősséget
2019. nov. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Honnan van több száz ezer forintod, ha nem dolgozol?
2019. nov. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A szerencsejáték-függőség betegség. Egy szenvedélybetegség. Neked komoly segítségre van szükséged. Megpróbálhatod egyedül is, eljárni terápiára, és munkát vállalni.
2019. nov. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tanulni nem késő, bár munka mellett nehéz váltani.
2019. nov. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát az elmúlt 3 évben dolgoztam, és összegyűjtöttem sok pénzt.
2019. nov. 14. 21:03
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Jól látom, hogy Istennél szeretnél segítséget találni? Az ő szemében ez a kettő nem mond ellent egymásnak. Bűnös ember vagy, és a szenvedély csapdába ejtett, tehát beteg is. Nem ítélkezni akartam feletted, csak mint egyik bűnös ember a másiknak...

Egyébként fontos meglátnod, hogy csapdában vagy, és a szerencsejáték számodra egy átverés. Bármit ígért is, csak kifosztott és a jövőben sem fog semmit adni neked. Ez azonban fizikai függőséget is okozott, tehát egyedül már nem tudsz kimászni a csapdából. Nem tudod pusztán akaraterővel elhatározni, hogy "soha többet". Segítségre van szükséged. Ne adj esély, kiskaput a szenvedélynek! Tehát anonim csoport, valamilyen egyházi rehabilitációs szolgálat, imádság, Bibliaolvasás, megtérés, új célok kitűzése, tanulás... 27 éves vagy. Van, aki 40-50 évesen jut el idáig. El sem hinnéd, mekkora előnyöd van.

Segíthetek a keresgélésben, ha priviben rámírsz.

2019. nov. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!