Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus származása (genetikai...

Enkidu kérdése:

Jézus származása (genetikai és kulturális) mi volt? Csak pontos idézetekkel és forrásmegjelöléssel kérek válaszokat. Az összes többi választ törlöm.

Figyelt kérdés

2019. nov. 15. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Jézus félig Isten, félig ember származású volt. Genetikai vizsgálat nem, de kromoszóma számlálást végeztek egy meg nem nevezett laboratóriumban.


Forrás: Ron Wyatt: Jézus vére

2019. nov. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Máté evangéliuma 1:2-16


Lukács evangéluma 3:23-38

2019. nov. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

"Az összes többi választ törlöm."

Moderátor lettél vagy mi ez a fenyegetődzés?

2019. nov. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jézus anyanyelve valószínűleg az arámi volt.

[link]

[link]

2019. nov. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Nagyszerű! És hogyan választod ki a neked tetszőt? Mert hogy eldönteni nem tudod, ez nyilvánvaló.
2019. nov. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 KZitus ***** válasza:
36%

Szia

A Biblia azt tanítja, hogy Jézus már jóval azelőtt is élt, hogy megszületett abban a betlehemi istállóban. Mikeás próféciája, melyet már idéztünk, így folytatódik: „származása ősidőkbe, időtlen idők napjaiba nyúlik vissza” (Mikeás 5:2). Jézus, Isten elsőszülött Fia, szellemteremtményként élt az égben, mielőtt emberként megszületett a földön. Ő maga is azt mondta, hogy ’az égből szállt alá’"Mert én nem azért jöttem le az égből, hogy a saját akaratomat cselekedjem, hanem annak az akaratát, aki küldött engem." János 6:38 (8:23)"Így folytatta: „Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok."

Hogy lehetett ez? Jehova Isten a szent szellemével csodát tett, áthelyezte égi Fia életét egy Mária nevű zsidó szűz méhébe, hogy tökéletes emberként születhessen meg. A Mindenható Isten könnyűszerrel véghez tudta vinni ezt a csodát. Az angyal, aki Máriához beszélt, így fogalmazta ezt meg: Lukács 1:30–35,37

"Ezért az angyal ezt mondta neki: „Ne félj, Mária, mert kegyet találtál Isten előtt. Teherbe esel, és fiút szülsz, akit nevezz Jézusnak. Ő nagy lesz, és a legfelségesebb Isten Fiának fogják hívni, és Jehova Isten neki adja ősapjának, Dávidnak a trónját, és királyként fog uralkodni Jákob leszármazottai fölött örökké, és királyságának nem lesz vége+”

34 Mária azonban ezt mondta az angyalnak: „Hogyan lesz ez, hiszen nekem nincs nemi kapcsolatom férfival.” Válaszul az angyal ezt mondta neki: „Szent szellem száll rád, és a legfelségesebb Isten ereje árnyékol be téged. Ezért fogják a születendőt szentnek hívni, Isten Fiának.' mert Istennek egy kijelentése sem marad beteljesületlenül"

2019. nov. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jézusnak nincs emberi származása, mivel nem emberi gerjedelem által fogant meg és született meg!


Jézus mindig is volt és létezett Istennel együtt! Jézus gyakorlatilag Isten testi kivetülése Isten akaratának megcselekvője, végrehajtója! Ö az "Úr Angyala"! Erre nagyon sok ige van a Bibliában, ezért ne kérd, hogy idézzem azokat!

2019. nov. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Jézusnak nincs emberi származása, mivel nem emberi gerjedelem által fogant meg és született meg!"

Ez mondjuk nem igaz, mert Jézus édesanyja Szűz Mária, aki teljesen ember, nem pedig valami angyal, vagy más természetfeletti lény. Tehát Jézusnak egyszerre van emberi és isteni származása is, mi keresztények ezért nevezzük Istenembernek.

2019. nov. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!