Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresek egy vagy több cikket,...

Keresek egy vagy több cikket, de nem találom?

Figyelt kérdés
Segitsetek nekem kérlek. Olyan írásokat keresek, amik leírják teljesen nyilvánvalóan azt, hogy a tanúknak nem kötelessége segíteni azokon a nyomorultakon, akik nem tartoznak a szervezetbe. Idáig csak olyat találtam, ahol azt hangsúlyozza ki a cikk, hogy ők mekkora jó arcok, mert ha baj van, akkor azonnal rohannak segíteni a tesóiknak, hogy mihamarabb tudják folytatni a jehova szó imádatát. De tudom, hogy ők nem szolgálnak a többi ember felé, csak ezt remekül rejtik. Köszi előre is.
2019. nov. 16. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Te hogy szolgálsz a többi embernek?
2019. nov. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha elmondom, az hencegés, ha nem mondom el, akkor azt mondod, hogy sehogy. Melyik a helyes döntés?
2019. nov. 16. 10:55
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Annyira szomorú ez az állandó ellenségeskedés és bizonyítékokkal való vagdalózás, ami ezen az oldalon így kiéleződött...

Engem az érdekelne, hogy Téged mi motivál egy ilyen kérdés kiírásakor? Az elveszett Jehova tanúi felé érzett szeretet és szánalom és irgalom?

Jézus sírna értük, ahogyan sírt Jeruzsálem felett. A Biblia azt is írja, a tévtanítót egy két intés után kerüld, és hogy ne vitatkozz értelmetlenül. Persze meg kell látni, meddig lehet segíteni vagy kihívni vkit egy hamis hitből, és hol az a pont, ahol nem nyitott, és onnantól tiszteletben tartani a szabad akaratát, és "kerülni". És igen, az igazság mellett is állást kell foglalni, és a téves gondolatokat kiigazítani. De én úgy gondolom, ezen az oldalon rég túl van lépve a tiszteletteljes komunikáció határa, sokszor süt a hozzászólásokból az indulat (NEM, az nem " szent harag"!), a megvetés, a lekezelés, a versengés, stb. Azt gondolom, van sok bölcs tanács és ötlet az interneten, hogy milyen módon, milyen irányból kiindulva és közelítve lehet nekik segíteni elgondolkodni és elbizonytalanodni, ha valóban a szeretet motivál bennünket és segíteni akarunk nekik.

2019. nov. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak cikket keresek egy tényre. 😀 Egy olyan dolog leírását keresem, ami létezik, ami van, amiben benne él pár millió ember 😀 de közben találtam pár dolgot, amiben leírja az őrtorony, hogy egy éhezőnek szellemi táplálék kell, szal már mindegy.
2019. nov. 16. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!