Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki irna pár mondatot irni...

Valaki irna pár mondatot irni nekem az egyházatyákról röviden?

Figyelt kérdés
Pár mondatban valaki röviden összefoglalná a keresztény egyház megalakulását és agyülekezet életét? Ne irjátok hogy ott a net , ott hosszan van leirva és nem is leltem meg azt amit pontosan keresek
2019. nov. 16. 12:40
1 2
 1/14 aparalyza válasza:
6%

Jézus Pál vállára tette a kezét és átadta a "hatalmát".

A többi már emberi találmány és mulasztás.

2019. nov. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Írd meg, hogy milyen választ szeretnél, és akkor nem kellene lepontoznod a válaszolót.
2019. nov. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Jézus mennybemenetele után az apostolok elkezdték megalapítani a helyi gyülekezeteket. Ezeknek az élére előjárókat neveztek ki, az előjárók segítségére pedig diakónusokat választottak. Mivel az apostolok nem tudtak mindenhol ott lenni (s egy idő után számuk is csökkent), ezért az egyes területek élére püspököket állítottak, akik az apostolok jogán vezették az adott területeket. Ilyen volt sokak között Szent Ignác Antióchiában, Szent Kelemen Rómában, Vagy Szent Polikárp Szmirna városában. Azért említettem őket, mert még az apostolok által lettek püspökök és írásaik is fennmaradtak.
2019. nov. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

hazugság mind és csak becsapnak

a Bibliában bízz és vesd alá magad Isten akaratának.

2019. nov. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

#4

Akkor a Bibliában se bízzon, azt is az egyházatyák rakták össze.

2019. nov. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat

Ui: én nem pontoztam le senkit

2019. nov. 16. 18:53
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező,


Én is azt javaslom, hogy Isten beszédében, a Biblia olvasásában mélyülj el. A Biblia ugyanis Istentől ihletett írás, és hasznos a nevelésre. Az ún. "egyházatyák" írásairól ez nem mondható el minden esetben.

2019. nov. 17. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2019. nov. 17. 06:03
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

#5 Pl Mózes melyik egyház tagja volt?

Az egy dolog hogy az egyházakhoz kötődik de közük nem igen van hozza

2019. nov. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem értelek, ha Krisztus alapította az Egyházat, akkor Mózes miként lett volna tagja? Nem tudtad, hogy Mózes kb másfél évezreddel Krisztus földi szolgálata előtt élt? Most már legalább ezt is tudod. De ha nekem nem hiszel, nézd meg a neten.
2019. nov. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!