Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan keresztény, aki...

Van olyan keresztény, aki szerint nem számít a cselekedet? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

A János írása szerint való Szent Evangéliom » 5. fejezet


"24 Bizony, bizony mondom néktek, hogy aki az én beszédemet hallja és hisz annak, aki engem elbocsátott, örök élete van; és nem megy a kárhozatra, hanem általment a halálból az életre."


"28 Ne csodálkozzatok ezen: mert eljő az óra, amelyben mindazok, akik a koporsókban vannak, meghallják az ő szavát,

29 És kijőnek; akik a jót cselekedték, az élet feltámadására; akik pedig a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására."


"38 Az ő ígéje sincs maradandóan bennetek: mert akit ő elküldött, ti annak nem hisztek.

39 Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, amelyek bizonyságot tesznek rólam;

40 És nem akartok hozzám jőni, hogy életetek legyen!

41 Dicsőséget emberektől nem nyerek.

42 De ismerlek benneteket, hogy az Istennek szeretete nincs meg bennetek:"



2019. nov. 17. 11:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2019. nov. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Igen, olvastam itt olyan válaszokat, hogy nem kellenek tettek, csak a hit Jézusban.

Ilyenkor elgondolkodom, hogy vajon ha csupán elhiszi, hogy Jézus a messiás, és a megváltó, az mire inditja?

Az életében változtatot- e , hogy kifejezze köszönetét, háláját, avagy minden maradt a régiben?

Mert hát ugye ha szeretem az Istenemet, és a Fiát mint megváltómat, akkor hogyan bizonyitom?

2019. nov. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ézsaiás könyve:29

13

És szólt az Úr: Mivel e nép szájjal közelget hozzám, és csak ajkaival tisztel engem, szíve pedig távol van tőlem, úgy hogy irántam való félelmök betanított emberi parancsolat lőn:

14

Ezért én is csodásan cselekszem ismét e néppel, nagyon csodálatosan, és bölcseinek bölcsesége elvész, és értelmeseinek értelme eltűnik.

15

Jaj azoknak, akik az Úrtól mélységesen elrejtik tanácsukat, és akik a sötétségben szoktak cselekedni, mondván: Ki lát minket és ki ismer minket?

16

Mily együgyűek vagytok! Avagy a fazekas olyan, mint az agyag, hogy így szóljon a csinálmány csinálójának: Nem csinált engem! és az alkotmány ezt mondja alkotójának: Értelmetlen!

17

Nemde kevés idő multán a Libánon termőfölddé lesz, és a termőföld erdőnek tartatik?

18

És meghallják ama napon a siketek az írás beszédeit, és a homályból és sötétből a vakoknak szemei látni fognak.

19

És nagy örömük lesz a szenvedőknek az Úrban, és a szegény emberek vígadnak Izráel Szentjében.

20

Mert a kegyetlen elveszett, és a csúfoló elpusztult, és kivágattak a hamisságnak minden őrei,

21

Kik az embert elítélik egy szóért, és tőrt vetnek annak, aki őket a kapuban megfeddi, és elejtik csalárdul az igazat.


Márk Evangéliuma:7:6 Ő pedig felelvén, monda nékik: Igazán jövendölt felőletek, képmutatók felől Ésaiás próféta, amint meg van írva: Ez a nép ajkaival tisztel engem, a szívök pedig távol van tőlem.

2019. nov. 17. 13:07
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A cselekedetek igenis fontosak a protestáns egyházak szerint is. Csak mi úgy véljük, hogy a hit van előbb, és abból származnak a jó cselekedetek.

Persze kérdezheted, hogy akkor hogy cselekszik jót az, aki nem hisz? Valamiben minden bizonnyal ő is hisz, ha nem Istenben, akkor másban, és az is indíthatja jó cselekedetekre. A hit nem csak annyiból áll, hogy elhiszed, hogy van Isten meg Jézus, hanem ennél sokkal több.

2019. nov. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Jézus a cselekedetekre is azt mondta, hogy nem mindegy mit tesz aki hisz.

Ezt egy másik kérdésedben irtam is. Sokan Jézusra hivatkozva tesznek dolgokat, elismerik Jézust, Jézus még sem fogadja el a Tettüket.

Miért? Mert nem egyezik Jézus Atyjának az akaratával.

2019. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

"Jézus még sem fogadja el a Tettüket.


Miért? Mert nem egyezik Jézus Atyjának az akaratával."


És te ezt el tudod dönteni, hogy Jézus mit fogad el és mit nem. Micsoda kiváltság.

2019. nov. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"És te ezt el tudod dönteni, hogy Jézus mit fogad el és mit nem. Micsoda kiváltság."


Vajon miért nem csodálkozom Kedves Letargia, a kérdéseden?....

Bárki eltudja dönteni, hiszen le van irva mit kell tenni, és mit nem. Isten segit a döntéshozatalban, nem hagyott magunkra.

2019. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 imakommandós ***** válasza:
16%

Attól függ a válasz, hogy mit tartassz a célodnak?

Ha a megmenekülést akkor csak a hit számit.

A cselekedetek azok csak a hitből való megigazulás gyümölcsei. Ne akarj cselekedetekből megigazulni mert az nem fog menni.

Ahhoz, hogy mi megmeneküljünk valakinek szenvednie kellett és meg kellett halnia a büneinkért. Aki le is győzte a halált mert feltámadt.

Jézus vette magára a büneinket és felvitte a keresztfára. Aki hisz ebben, arról Isten jelenti ki, hogy nincs ellene vádirat, nincs kárhoztatás alatt, hanem kegyelmet kapott cselekedetek nélkül.

A keresztény megigazulás látható gyümölcsei a jócselekedetek, amelyek nem magunktól vannak, hanem ezek is hitből fakadnak, mert ezeket is Isten készitette el Krisztusban, hogy azokban járjunk.


Ján 15:5 Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: Aki énbennem marad, én pedig őbenne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek.

2019. nov. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a cselekedetek nagyon fontosak. Jézus ezért mondja, hogy olyan kincseket gyűjtsetek, melyeket a rozsda meg nem marhat, tolvaj el nem lophat.
2019. nov. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 KZitus ***** válasza:

Szia

Azt nem tudom van-e olyankeresztén?!

De az összes általd idézett írás arra mutat,hogy a hit cselekedet nélkül halott. Jakab is ír erről:Jakab2:18-26

"De valaki majd azt mondja: „Neked hited van, nekem meg cselekedeteim. Mutasd meg nekem a hitedet a cselekedetek nélkül, én pedig megmutatom neked hitemet a cselekedeteim által.” Ugye hiszed, hogy e g y Isten van? Jól teszed. Csakhogy a démonok is hiszik, és reszketnek. De akarod-e tudni, ó, te balga ember, hogy a hit cselekedetek nélkül tétlen? Ábrahámot, a mi atyánkat vajon nem cselekedetek által nyilvánították igazságossá, miután felajánlotta fiát, Izsákot az oltáron? Látod, hogy a hite együtt munkálkodott a cselekedeteivel, és a cselekedetei által lett tökéletes a hite, és beteljesedett az írás, amely ezt mondja: „Ábrahám hitt Jehovában, és ezt igazságosságul számították be neki”, és „Jehova barátjának” hívták.

Látjátok, hogy az embert cselekedetek által, és nem csupán hit által fogják igazságossá nyilvánítani. Ugyanígy Ráhábot, a szajhát is, vajon nem cselekedetek által nyilvánították igazságossá, miután vendégszeretően fogadta a követeket, és más úton bocsátotta el őket? Bizony, ahogy a test halott szellem nélkül, úgy a hit is halott cselekedetek nélkül."

2019. nov. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!