Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus segíthet párt, párkapcso...

Jézus segíthet párt, párkapcsolatot találni?

Figyelt kérdés

Évek óta próbálkozom, tinderezek, társkeresőzök és sajnos eddig semmi, nem sikerült még.

Nem vagyok elkeseredet, csak kicsit bizonytalan, megrendült, hogy miben bízhatnék.

32 f



2019. nov. 17. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
15%

Nem, Jézus szerint a párkapcsolat nélküli, cölibátusban való élés az ideális. Ezért élt Jézus is így.

Csak az házasodjon meg, aki sehogysem bírja egyedül.

2019. nov. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

# 1

Jézus maga mondja, hogy a férfi és nő kezdetektől fogva egynek lett teremtve, hogyan lenne akkor rossz a házasság?

2019. nov. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Járj el közösségbe, különben nem fog összejönni. Akár keresztény közösségbe is mehetsz, ha fontos számodra a vallás.
2019. nov. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Hadd éljek a gyanúperrel, hogy van neked nagyobb szükségleted, mint feleséget találni. Jézus segít neked Jézust megtalálni, aztán ráadásként akár boldog házasságot is adhat, ha ez az akarata. Amikor elsősorban Isten boldogságát keresed, nem a sajátodat, akkor fogod megérteni, miről szól az élet, és akkor fogod megérteni, mi az igazi szeretet. Amikor azért szeretsz valakit, aki, vagyis önmagáért, a rosszal, a csúffal együtt, ami benne van, az az igazi szeretet. Ha valakit azért szeretsz, amit kapsz tőle, az inkább önmagad szeretete, ami gyakorlatilag önzésnek titulálható. Amikor az illető már nem képes azt megadni, amiért "szeretted", akkor elválsz. Jó tudni, hogy Isten gyűlöli azokat, akik elválnak, a paráznaság esetét kivéve (Malakiás 2:16), tehát igen jól gondold meg, jól ismerd meg a jövendőbelidet, mielőtt kimondod a boldogító igent. Igen kivételes a Bibliában, hogy Isten magát a személyt nevezi meg a gyűlölete célpontjaként, nem a személy bűnét, de a házasságtörésnél, elválásnál ez a helyzet.

Jó házastársat találhatsz Jézus nélkül is, csak elég sokáig és kitartóan kell keresni. A mennyország kapuja viszont még mindig nem nyílik ki legtöbb embernek, sőt, anékül, hogy Jézus lenne az első az ember életében, senkinek sem nyílik ki. Milyen sokan lesznek, akik kitűzték a nyugalmas életet, és elérték, kitűzték a jó házasságot, és elérték, vagy kitűzték a szeretetteli családot és elérték, átverte őket az ördög, az örök életet áldozták be ezekért. "Én vagyok az út, az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, csak általam." (Jn 14:8)

Ha megtaláltad Jézust, hiszel benne, növekedsz benne, ergo egyre jobban úgy gondolkodsz mint Jézus, és úgy viselkedsz, úgy viszonyulsz emberekhez, mint Jézus, akkor -- ez csak a saját véleményem -- jobb esélyed lesz "könnyebben" találni hozzád illő házastársat, és jó házasságban élni, mint egyébként. De ne a házasság legyen a középpontban, mert nem a házasság a céltábla közepe senki számára. Jézus maga a céltábla közepe. Az az élet a céltábla közepe, amit Jézus élt. Ne lőjj mellé! Viszont a házastársadnak továbbra is szabad akarata lesz, akár jézusi életet élsz mellette, akár nem. És az, hogy te jézusian viselkedsz vele, nem egy 100%-os biztosíték a jó házasságra. Az is lehet, hogy a feleséged minden szereteted ellenére Isten és a te ellenségedként fog távozni e világból: "Mert mit tudod te, férfi, megmentheted-e a feleségedet, és mit tudod, te asszony, megmentheted-e a férjedet?" (1Kor 7:16) Sajnos erre is sok példát láttam, hogy a kezdetben keresztény férj vagy a feleség egy ponton szakított Istennel, és a házastársát bizonyos szempontból magára hagyta.

Én éppen e bizonytalanság vállalása miatt becsülöm leginkább a házasokat, mert igen bátor dolog megházasodni.

üdv: Stefán

2019. nov. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Most azt gondoljátok, hogy a házasság ellen vagyok. Szép és nagyon becsülendő dolog a házasság az én szemeben is. Aminek ellene vagyok, a romantika rózsaszín ködében kimondott házassági eskü. Szerintem 2-3 évet kell együtt járni valakivel, amíg a szerelem miatt felkorbácsolt romantikus érzelmek alábbhagynak, és nem egy bizonytalan, érzelmi alapú döntés születik, amiből aztán nem lehet már kilépni Isten súlyos ítélete nélkül. Hosszabb idő kell megismerni egy férfi vagy egy nő gyengeségeit, bűnös hajlamait is az erős oldala mellett, és nem csupán a jó érzések hatására, hanem hitből vállani vele a közös életet a halálig. Hajrá!

üdv: Stefán

2019. nov. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A válasz határozott igen! A Biblia a házasság előtti szexuális kapcsolatot, és a próbaházasságot is bűnnek tartja. A próbaházasságot azért sem ajánlom, mert egy nőt, akit már 4-5 férfi kipróbált 3 évvel számolva 12-15 évig, ez már autóban is "lelakottnak" számít.
2019. nov. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 jdfGabrella ***** válasza:
Keres az ismerőseid között!
2019. nov. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szóval Jézussal is lehet csajozni?
2020. jún. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2020. aug. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!