Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő keresztények, véleményete...

Hívő keresztények, véleményetek szerint Istennek mi a célja a magányos, egyedülálló, de nem (! ) pap férfiakkal?

Figyelt kérdés
Tehát azokról a férfiakról beszélek most, akik szeretnének társat, családot, de sehogy sem jön össze nekik, a nők egytől egyig átnéznek rajtuk.Isten hogyan tekint ezekre a férfiakra, milyen életet szán az ilyen férfiaknak?

2019. nov. 19. 10:57
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
71%

Ezen hiábavaló elmélkedni. Sorsról (nevezd az Isten által neked rendelt végzetnek) csak múlt időben lehet beszélni, nincs az a bölcs, pap, software, vagy akármicsoda, akinek belelátása lenne. Ha valaki mégis azt állítja, az hazudik!

Ellenben ne hárítsd az Istenre a felelősséget, amiért így jártál, főleg annak fényében ne, hogy még nincs késő. A "segíts magadon, Isten is megsegít" egyáltalán nem ostobaság. Ezer meg egy oka lehet annak, hogy kerülnek a nők, a válaszokat eme kérdésre viszont nem a bibliában fogod meglelni. Ez gyakorlati tudomány.

A nő a figyelemfelkeltésre, magabiztosságra, céltudatosságra, stabilitásra (mind lelki, mind anyagi), a humorra, szülői képességekre, és a dominanciára utazik. Amíg azt látja, hogy neked szükséged van rá a boldogságod eléréséhez, kilométerekre fog elkerülni, hiszen ez a mentalitás gyengeséget sejtet (és az is!). Ez nem az ő hibája, így van kódolva, és ez rendben is van így. Egy jámbor lelkű keresztény férfi is vonzó lehet egy nő szemében, ha rendelkezik eme kvalitások többségével.

Először tanulj meg boldogan élni nő nélkül, erősödj meg személyedben (és ha kell, hitedben), és engedd el a vágyat (ez nehéz, jól tudom). Ha ezt el tudod érni, a nő is el fog érni előbb-utóbb, de akkor már nem fogsz kézzel-lábbal kaparni utána, hanem egyszerűen csak beengeded őt az életedbe, ha akarod.

Bocs a csapongó stílus miatt, kissé elragadott a hév. Az a baj, hogy ez egy rettenetesen komplex téma, írhatnék neked napokon keresztül... ha én értettem félre, és ez nem egy segítségkérő kérdés volt, akkor... hoppácska :D

2019. nov. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
53%
Általában az igényekkel van baj, nem Istennel.
2019. nov. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, lehet hogy csak az én figyelmemet kerülte el, de nem válaszoltál arra a kérdésemre, hogy Istennek mi a célja a magányos férfiakkal? Nem azt kérdeztem, mik a nők igényei, ez a kérdés Istenről szól.
2019. nov. 19. 11:41
 4/24 anonim ***** válasza:
59%

Semmi célja vele. Miért lenne?

Vagy szerinted másnak Isten szerez barátnőt?

2019. nov. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%
Így elsőre: tisztességes példaként vannak jelen a világban a többi ember számára. Akár egy olyan cél mellé állhatnak, amire egy családosnak nincs ideje.
2019. nov. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
52%
A te igényeidről van szó. Nem egy magányos férfit ismerek, aki annyira ragaszkodik ahhoz, hogy a leendő felesége hogy nézzen ki, hogy magányosan él évtizedek óta. Nem tudom sajnálni.
2019. nov. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%
Mindenki képes lenne párt találni magának, ha alább adna az igényeiből.
2019. nov. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Soha nem próbálkoztam topmodell külsejű nőknél, de a kérdés amúgy sem az igényekről szólt. Nem tudom miért lett elterelve a téma erre.
2019. nov. 19. 12:33
 9/24 anonim ***** válasza:
64%
Isten mindenkit házasságra szánt, kivéve aki maga, a hitéből adódóan másként dönt (papok). Helyes önismeret és helyes Istenismeret a kulcs. Lényegében erről szól az egész Biblia. Az áldozatkészségről. Azaz hogy mi a fontosabb neked: a te igazságod vagy a szeretet?
2019. nov. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
26%
Nem az igényekkel van a baj hanem a vallással.
2019. nov. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!