Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ír a Biblia olyat, hogy...

Ír a Biblia olyat, hogy bármelyik próféta, aki Istentől kapta a próféciát, tévedett volna, vagy félreértette volna és módosítani kellett?

Figyelt kérdés
Képes Isten világosan kommunikálni?
2019. nov. 20. 09:14
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Magyarul képes Isten az akaratát világosan és tévedhetetlenül közölni?
2019. nov. 20. 09:15
 2/27 anonim ***** válasza:
40%

Nem.

Isten a szellemével olyan képességet ad azoknak akiket kiválaszt egy feladat elvégzésére, amit rendes esetben, nem lenne képes. Ezért nem angyalokat használt fel a szavának közvetitésére, vagy leirására.

Ahhoz, hogy az ember megértse Isten szándékát mondani valóját érzéseit, olyan személynek kellett lennie, aki maga is ember, és igy jól tudja közvetiteni az emberek felé a szavait.

Az tény, hogy Ők is tökéletlen emberek, és követtek el hibákat, a személyes életükben, döntéseikben, azonban azokra a feladatokra amire felakarta használni a tökéletlen hűségeseit, képesitést nyújtott, hogy a legjobban tudják az elvégezni.

Nem véletlen a személyes nevének a jelentése: "Én idézem elő, hogy legyen" vagy "azzá válok, ami a céljaimat illetően válnom kell". A szelleme pedig embereket is képessé tesz azzá válni, amit Isten céljait illetően, szükséges.

2019. nov. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Ha létezik Isten és szeretné velünk tudatni a jövőt, akkor nyilván nem okozna neki gondot, hogy ezt meg is tegye. Például egyértelműen megfogalmazott mondatokkal, és nem olyan többértelmű jóslatokkal, amiket a Biblia szerzői írtak, Nostradamus szintű fogalmazással, amikbe utólag bármit bele lehet magyarázni, és bárminek az ellenkezőjét is bele lehet magyarázni.


Persze, aki kellő mértékben hiszékeny és nincs igénye arra, hogy kicsit mélyebben mögé nézzen a dolgoknak, az egy többértelmű, homályosan megfogalmazott jóslatra ráhúz valamilyen későbbi eseményt, és szájtátva fog ámuldozni, hogy "nézd, a próféták megjósolták a jövőt"!

2019. nov. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

"egyértelműen megfogalmazott mondatokkal, és nem olyan többértelmű jóslatokkal, amiket a Biblia szerzői írtak,"


Isten akarata volt az, hogy igy legyen megiratva. Azért, hogy ezáltal kiszűrődjön az, aki nem méltó Isten szavainak megértésére.

(János 12:39, 40) 39 Ézsaiás azt is megmondta, hogy miért nem tudnak hinni: 40 „Megvakította a szemüket, és megkeményítette a szívüket, hogy ne lássanak a szemükkel, ne értsenek a szívükkel, ne térjenek meg, és ne gyógyítsam meg őket.”

(Márk 4:11, 12) . . .„Nektek Isten segített megérteni Isten királyságának a szent titkát, de a kívülállóknak mindent szemléltetésekkel tanítok, 12 hogy még ha néznek is, nézzenek, de ne lássanak, és még ha hallanak is, halljanak, de ne fogják fel az értelmét, és nehogy valaha is megtérjenek, és megbocsátást nyerjenek.. . .


Isten "nem szereti" a gőgös büszke embereket.

(Példabeszédek 6:16–19) 16 Hat dolog van, amit Jehova gyűlöl. Igen, hét dolog, amit utál: 17 a gőgös szem, a hazug nyelv, az ártatlan vért ontó kéz, 18 az álnok tervet forraló szív, a gonoszságra siető láb, 19 a hamis tanú, aki folyton hazudik, és az, aki viszályt szít a testvérek között.

2019. nov. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen

"Vigyázzatok, hogy meg ne tévesszen valaki titeket. 6Sokan jönnek majd az én nevemben, és azt mondják: Én vagyok! - és sokakat megtévesztenek."

Márk 13,6

2019. nov. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
4# tehát aki nem méltó rá, az nem érti és mindenféle változtatásokra kényszerül. Ebben mélyen egyet kell értsek.
2019. nov. 20. 10:05
 7/27 A kérdező kommentje:
De esetleg lehetne a kérdésemre is válaszolni?
2019. nov. 20. 10:07
 8/27 anonim ***** válasza:

Csel. 1:6

Amikor együtt voltak, megkérdezték tőle: Uram, nem ebben az időben állítod helyre Izráel országát?


Tehát a tanítványoknak is voltak téves elképzeléseik, amiket később kiigazítottak.

2019. nov. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Ennél világosabban képtelen vagyok megfogalmazni a kérdésem: Ír a Biblia olyat, hogy bármelyik próféta, aki Istentől kapta a próféciát, tévedett volna, vagy félreértette volna és módosítani kellett?


A tanítványoknak elképzelése volt, de előtte kérdeztek, mielőtt ezt a sületlenséget elkezdték volna tanítani (vagy te szerinted előbb tanították ezt, és csak utána kérdezték meg?), én viszont mást kérdeztem.

2019. nov. 20. 11:11
 10/27 anonim ***** válasza:
48%

"Ír a Biblia olyat, hogy bármelyik próféta, aki Istentől kapta a próféciát, tévedett volna, vagy félreértette volna és módosítani kellett?"

Én nem emlékszem ilyenre. De ha félreértette volna, akkor miért kell módosítani? Akkor el kell neki magyarázni.

Ha pl. egy fizikai alaptörvényt félreértesz, akkor sem módosítják a törvényt, hanem neked magyarázzák el még alaposabban, amíg megérted

2019. nov. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!